Sklizeno představuje vlastní kodex kvality pro zvýšení transparentnosti

Sklizeno_logo110.png Sklizeno představuje svůj Kodex kvality - dokument, ve kterém do maximálních podrobností vymezuje, co podle Sklizeno je a není kvalitní potravina a jaké potraviny se Sklizeno zavázalo nikdy neprodávat a které naopak jsou a budou součástí stálé nabídky.  

Kodex obsahuje informace o tom, jaké nároky má Sklizeno na chovy zvířat, jaké látky jsou povolené v potravinách a další. Zavádí ho s cílem zvýšit transparentnost nabídky pro zákazníky a sjednotit pravidla napříč všemi prodejnami.

David Kula foto_1.jpg„Kodex je pro nás zcela zásadní dokument, který určuje, co pro Sklizeno znamená kvalita a jaké jsou naše standardy. Zkrátka v něm definujeme, co je a není opravdové jídlo podle nás. A pokud zákazník vidí kvalitu podobně jako my, pak si u nás v prodejnách nemusí číst etikety,” vysvětluje smysl kodexu kvality jeho autor David Kukla, zakladatel Sklizeno.

Zavedení kodexu neznamená pro Sklizeno významnější změny v sortimentu, kodex spíše zákazníkům představuje pravidla, podle kterých Sklizeno dlouhodobě potraviny zařazuje do sortimentu. Sklizeno ho zavádí pro zvýšení transparentnosti své nabídky - zjednodušeně, aby bylo jasné, co prodává a naopak co neprodává a proč. Druhým důvodem zavedení těchto pravidel je rozšíření sítě spojením Sklizeno s My Food Markety a prodejnami Náš Grunt. Kvůli velikosti sítě bylo potřeba připravit závazný dokument, který všem partnerům dá konkrétní a závazná pravidla, která musí dodržovat všichni bez výjimky, aby se zákazník mohl na nabídku Sklizeno spolehnout, ať už je kdekoliv.

Kodex kvality je k nahlédnutí v plné verzi na webu a ve zjednodušené verzi se postupně objeví ve všech prodejnách. Základní pravidla jsou:

Kodex_Sklizeno445.jpgCo všechno jsou nadbytečná éčka, barviva, jaký původ má maso ve Sklizeno a další, je detailně rozpracováno v šesti kapitolách kodexu. Ten Sklizeno bere jako základ, nutné minimum. Jak se ale bude zvyšovat kvalita dostupných potravin (s čímž pomáhá i Sklizeno), tak se postupně budou pravidla dále zpřísňovat. Kde to jde, tam má zatím zákazník možnost vybírat si minimálně ze dvou kvalitativních úrovní potraviny, kde ta nižší je zpravidla výše než prémiové řady běžné maloobchodní sítě.

O Sklizeno:

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 47 prodejen po Česku a na Slovensku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Které vlastní značky supermarketů pro biopotraviny znáte?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,