Sklizeno představuje vlastní kodex kvality pro zvýšení transparentnosti

Sklizeno_logo110.png Sklizeno představuje svůj Kodex kvality - dokument, ve kterém do maximálních podrobností vymezuje, co podle Sklizeno je a není kvalitní potravina a jaké potraviny se Sklizeno zavázalo nikdy neprodávat a které naopak jsou a budou součástí stálé nabídky.  

Kodex obsahuje informace o tom, jaké nároky má Sklizeno na chovy zvířat, jaké látky jsou povolené v potravinách a další. Zavádí ho s cílem zvýšit transparentnost nabídky pro zákazníky a sjednotit pravidla napříč všemi prodejnami.

David Kula foto_1.jpg„Kodex je pro nás zcela zásadní dokument, který určuje, co pro Sklizeno znamená kvalita a jaké jsou naše standardy. Zkrátka v něm definujeme, co je a není opravdové jídlo podle nás. A pokud zákazník vidí kvalitu podobně jako my, pak si u nás v prodejnách nemusí číst etikety,” vysvětluje smysl kodexu kvality jeho autor David Kukla, zakladatel Sklizeno.

Zavedení kodexu neznamená pro Sklizeno významnější změny v sortimentu, kodex spíše zákazníkům představuje pravidla, podle kterých Sklizeno dlouhodobě potraviny zařazuje do sortimentu. Sklizeno ho zavádí pro zvýšení transparentnosti své nabídky - zjednodušeně, aby bylo jasné, co prodává a naopak co neprodává a proč. Druhým důvodem zavedení těchto pravidel je rozšíření sítě spojením Sklizeno s My Food Markety a prodejnami Náš Grunt. Kvůli velikosti sítě bylo potřeba připravit závazný dokument, který všem partnerům dá konkrétní a závazná pravidla, která musí dodržovat všichni bez výjimky, aby se zákazník mohl na nabídku Sklizeno spolehnout, ať už je kdekoliv.

Kodex kvality je k nahlédnutí v plné verzi na webu a ve zjednodušené verzi se postupně objeví ve všech prodejnách. Základní pravidla jsou:

Kodex_Sklizeno445.jpgCo všechno jsou nadbytečná éčka, barviva, jaký původ má maso ve Sklizeno a další, je detailně rozpracováno v šesti kapitolách kodexu. Ten Sklizeno bere jako základ, nutné minimum. Jak se ale bude zvyšovat kvalita dostupných potravin (s čímž pomáhá i Sklizeno), tak se postupně budou pravidla dále zpřísňovat. Kde to jde, tam má zatím zákazník možnost vybírat si minimálně ze dvou kvalitativních úrovní potraviny, kde ta nižší je zpravidla výše než prémiové řady běžné maloobchodní sítě.

O Sklizeno:

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 47 prodejen po Česku a na Slovensku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,