Sklizeno investuje miliony do humánních chovů slepic

sklizeno_logo_nove_2.png Sklizeno prostřednictvím svého investičního centra pomůže vybudovat novou halu pro chov welfare kuřat a investuje do produkce vajec s kódem 1 (volný chov), která budou v horizontu několika měsíců ve Sklizeno standardem.   

Sklizeno neprodává vejce z klecových chovů od svého založení a tento svůj závazek má zakotvený ve svém Kodexu kvality. Investice přímo do produkce je pro Sklizeno cestou, jak zákazníkům zajistit vejce z etických chovů za přiměřené ceny.

„Na českém trhu je velký nedostatek drůbeže a vajec z welfare chovů, což vede často k přemrštěným cenám. Proto jsme se rozhodli investovat právě do této oblasti. Zákazníkům v horizontu měsíců budeme moci nabídnout kvalitní drůbeží maso a vejce z volných chovů za férové ceny, které nebude nahoru tlačit jejich nedostatek. Jsme si totiž jistí, že zoufalou situaci chovů slepic změníme jedině praxí, kdy budou welfare produkty cenově dostupné. Jen kampaň nestačí,“ vysvětluje důvod investice Petr Borkovec, ředitel Sklizeno.

Sklizeno_ilusutracni_jordan_whitt_mala.jpgPro Sklizeno je welfare zvířat jedním z nejdůležitějších ukazatelů, podle kterých si vybírá potraviny do prodejen i do vlastní výroby a své nároky deklaruje veřejně ve svém Kodexu kvality. Aktuálně jsou u drůbeže nejnižším standardem podestýlková vejce (kód 2) a u masa chov bez hormonů, anabolik a s šetrnou porážkou. Jakmile ale vybuduje nová produkční místa, chystá se body Kodexu ještě zpřísnit, z prodeje vyřadit i vejce s podestýlková a nabízet pouze drůbež z volných chovů. S tím mu pomohou dvě zmíněné investice:

  • 1. kuřecí s.r.o. – Díky investici v řádech vyšších jednotek milionů korun se během léta v Sedlčanech začne ve spolupráci s farmou Druhaz Sedlčany stavět hala na welfare chov farmářských kuřat. Hlavním cílem je uspokojit poptávku ve všech prodejnách Sklizeno i ve vlastní výrobě kuřaty z etického chovu za dostupnou cenu.
  • Vejce z Bystrice s.r.o – Ve spolupráci s chovatelem panem Mičkou zakládá investiční centrum Sklizeno společnost chov pro produkci vajec s kódem 1 (volný chov) s cílem postupně minimalizovat a nakonec úplně odstranit z nabídky vejce s kódem 2 (podestýlková). Zde investiční centrum Sklizeno vložilo 1 milion Kč do rekonstrukce objektu a vybudování volného výběhu pro slepice.

Obě společnosti vzniknou legálně během následujících týdnů a první produkty z nich by se měly začít v prodejnách objevovat už během podzimu.

Sklizeno_ilusutracni_danielle_macinnes_mala.jpgSklizeno investuje především do budoucích kapacit, protože chce být aktivním hybatelem změny, dodává Petr Borkovec: „Nejsme příznivci slibů, snažíme se o změnu přímo a neuznáváme výmluvy, že zákazník chce klecová nebo že jich je nedostatek. My prodáváme 70 % vajec už nyní dokonce s kódy 0 a 1, i když se stejně jako ostatní potýkáme s nedostatkem jiných než klecových vajec. A správným řešením není ani dovoz ze zahraničí. Je to ale otázka vůle, zda to prodejce chce řešit, nebo o tom jen mluvit. Změna může být otázkou roku, nikoliv desetiletí.“

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 53 prodejen po Česku a na Slovensku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,