Síť bioprodejen BIOOBCHOD.CZ oslavila 10 let

Bioobchod.cz.jpg V lednu oslavila mini síť bioprodejen BIOOBCHOD.CZ právě 10 let od otevření své první prodejny.  

Manželé Sikstovi založili svou první prodejnu, tehdy ještě pod názvem Dobrý krámek, v lednu 2002 ve východočeské Jaroměři. Zároveň byl otevřen také internetový obchod, který byl vůbec prvním klasickým e-shopem nabízejícím zdravou výživu a biopotraviny na tehdy prudce se rozvíjejícím internetu a mezi nejznámější e-shopy s bioprodukty patří dodnes.

majitele_belehradska_445.jpgManželé Sikstovi v pražské prodejně

Další prodejnu, fungující již od roku 1997, převzali manželé Sikstovi od původních majitelů v roce 2004 ve Dvoře Králové, kde otevřeli také obchůdek s čaji a přírodní kosmetikou, který byl později s prodejnou zdravé výživy sloučen. V roce 2007 pak již jako BIOOBCHOD.CZ firma otevřela nové prodejny v Hradci Králové a vlajkovou loď společnosti, obchod velký 90 m2 v Trutnově.

Funkci vlajkové lodi však později nahradila vzorková prodejna v Praze 2, která byla otevřena v prosinci 2009 na Bělehradské ulici č.p. 71, přímo na zastávce tramvaje Bruselská jen minutu chůze od stanice metra I.P.Pavlova. Na ploše 80m2 nabízí neuvěřitelných 4 000 druhů výrobků, od pečiva a mléčných výrobků přes bio zeleninu, trvanlivé potraviny a nápoje až po ekodrogerii, přírodní kosmetiku a ekologické hygienické potřeby.

belehradska_kosmetika_455.jpgInteriér prodejny na ulici Bělehradská v Praze

Zatím posledním přírůstkem BIOOBCHOD.CZ bylo převzetí bývalé prodejny Biosoma na konečné stanici metra C na Hájích, která je profilována jako čistě veganská prodejna, tedy bez jakýchkoliv živočišných potravin, a jako taková je zřejmě jediná v republice. Tato prodejna tak plně vychází vstříc nejen veganům a makrobiotikům, ale všem příznivcům zdravé výživy včetně alergiků na lepek či laktózu, jimž poskytuje kvalifikované poradenství. Přestože se prodejny BIOOBCHOD.CZ profilují jako vegetariánské a masné produkty v nich spotřebitel bude hledat marně, jediná prodejna na Hájích je čistě veganská.

Co odlišuje prodejny BIOOBCHOD.CZ od ostatních? Rostislav Siksta, vegetarián od svých 15ti let a vegan od svých 17ti, ve svých prodejnách razí zásadu, že bio maso možná je bio, ale zdravé rozhodně není. I nabídka mléčných výrobků je omezena a místo nich prodejny BIOOBCHOD.CZ nabízejí dostatek rostlinných alternativ - počínaje rostlinnými sýry, výrobky z tofu, rostlinnými pomazánkami, až po nepřeberné množství náhražek za uzeniny a maso. Některé z těchto výrobků včetně výrobků chlazených BIOOBCHOD.CZ dováží do České republiky, byť kvůli vyšší ceně je nalezneme především ve vzorkové prodejně na Bělehradské ulici, kde si zájemci mohou zakoupit i hotové pokrmy typu vegetariánský kebab, vegetariánské kuřecí filety nebo párečky z tofu.

bio_trutnov_445.jpgBioprodejna v Trutnově

Jako velkoobchod zásobuje BIOOBCHOD.CZ téměř 200 dalších prodejen v České republice a na Slovensku. Nedováží však jen produkty pro vegetariány, ale také trvanlivé biopotraviny, ekologickou drogerii a přírodní kosmetiku. Ve vzorkové prodejně v Praze tak prezentuje švýcarskou biokosmetiku Farfalla či Biokosma, německou kosmetiku Eubiona, Speick či Eco Cosmetics, řecká olivová mýdla Agno nebo konopnou veganskou kosmetiku Yaoh. Z biopotravin pak dováží značky Naturata, Dennree, Pural, Oskri, dále čaje YogiTea a Mandala a od loňského roku převzal distribuci ekologické drogerie značky Sonett.

Prodejny BIOOBCHOD.CZ se i nadále chtějí zaměřovat na svou odlišnost od ostatních prodejen, provázání s e-shopem www.bioobchod.cz a úměrně lokalitám, v nichž působí, posilovat regionální vazby a lokální nabídku.

belehradska_out_445.jpgProdejna v Praze - Bělehradská ulice

Čerstvou bio zeleninu a ovoce si zákazník může kdykoliv vybrat z aktualizované nabídky v e-shopu a nechat si ji zaslat poštou nebo vyzvednout na některé z prodejen. Stejně tak je samozřejmé přijímání platebních karet, stravenek nebo dárkových poukazů. Věrným zákazníkům pak BIOOBCHOD.CZ nabízí výhodný klubový program. Zákaznický servis je pro BIOOBCHOD.CZ vždy na prvním místě a i po 10 letech existence je stále vůdčí firmou na nezávislém maloobchodním trhu.

Firma svou mediální podporou zároveň podporuje řadu neziskových organizací nebo podporuje 4 děti v africké Guinei a Keni, které díky tzv. adopci na dálku mohou navštěvovat školu, kterou jim jejich rodiče hradit nemohou. Společenská odpovědnost a férové praktiky firmy tak nejsou prezentovány jen prodejem fair trade výrobků, ale i férovým vztahem k životnímu prostředí, zvířatům, zákazníkům i zaměstnancům.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,