Selský biotrh pokračuje na Toulcově i v roce 2011

Bio_trh_Toulcuv_dvur_21.jpg Toulcův dvůr zve i v roce 2011 všechny milovníky dobrého jídla a životního prostředí na trh selských biopotravin. První letošní trh se uskuteční dne 14. dubna 2011 mezi 13. až 18. hodinou v areálu Toulcova dvora na Praze 10, v ulici Kubatova 1.  

Farmářský trh výhradně s produkty zemědělců, kteří hospodaří šetrně k životnímu prostředí, se bude na Toulcově dvoře v Praze 10 konat každý 2. a 4. čtvrtek v měsíci od dubna do listopadu.

„První letošní trh je vzhledem k začátku sezony ve znamení mléčných a masných bio výrobků. Představí se zde ekozemědělci, kteří nabídnou maso a masné výrobky (vepřové, hovězí, jehněčí), mléčné výrobky, pečivo, obiloviny a další produkty“, říká Jan Valeška z PRO-BIO LIGY.  

Biotrh nabídne výhradně produkty s environmentální přidanou hodnotou, tedy výrobky pouze od registrovaných ekologických zemědělců, kteří hospodaří šetrně k životnímu prostředí, zvířatům, přírodě a krajině, ale také k lidem. „Každý prodávající musí prokázat původ svých výrobků v ekologickém zemědělství a prodávat smějí pouze hospodáři či výrobci biopotravin nebo jimi osobně pověřené osoby. Návštěvníci tak budou mít jistotu, že nakupují šetrné potravin s autentickým původem na konkrétní ekofarmě“, říká Lenka Bauerová z PRO-BIO LIGY.

Bio_trh_Toulcuv_dvur1.jpgSoučástí prvního trhu bude také praktický seminář o permakulturním pěstování vlastní zeleniny doma či na balkoně s možností nákupu sazenic a osiva, který proběhne mezi 17. a 19. hodinou v areálu dvora.

Pro milovníky překvapení v bedýnkách jsme připravili možnost objednání bedýnky od vybraných sedláků dopředu na webu www.bedynky.cz prostřednictvím družstva Biokošík PRO-BIO LIGY.

Biotrh je prvním svého druhu u nás a v průběhu roku nabídne nejen zeleninu, ale také pečivo, masné výrobky, mléčné výrobky, nápoje či vína vše v kvalitě bio. Aktualizovaný seznam přítomných ekozemědělců a další informace jsou k nalezení na www.biotrh.info.

Přijďte podpořit ekologické zemědělce a jejich práci, která přináší pozitiva nám všem, a samozřejmě si přijďte dobře nakoupit a pochutnat. Další možnost bude 28. dubna na stejném místě ve stejném čase.

Biotrh organizuje ZS Toulcův dvůr a PRO-BIO LIGA.

Kompletní přehled farmářských trhů najdete v Seznamech Bio-info.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Selský biotrh pokračuje na Toulcově i v roce 2011 Odpovědět   Petr Weidenthaler 18. 04. 2011, 10:11:26
Tak to tu fakt ještě nebylo! Napište reportáž z PRAVIDELNÉHO BIOJARMARKU! Zajímalo, by mě, kolik bioprodejců se tam bude objevovat. Mám pocit, že tím zářiový „velký” biojarmark postrádá smysl…
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,