Selské trhy v Národním zemědělském muzeu Praha

nzm_1.jpg V pátek třináctého je hloupost sedět doma, když právě začínají Selské trhy v Národním zemědělském muzeu Praha!  

Národní zemědělské muzeum Praha  na pověry evidentně nevěří. Jinak by si nezvolilo jako zahajovací den  pro staronovou tradici  Selských trhů  zrovna pátek třináctého května. A  co pranostiky? Inu vybrat si ještě k tomu dva ledové muže, v tom je taky jistá dávka srdnatosti.

Ti, co na pověry nevěří a vydají se v pátek třináctého mezi 14:00 a 20:00 na pražskou Letnou k Národnímu zemědělskému muzeu, objeví nejen nově a krásně upravený dvůr muzea (vchod možný i z Letohradské ulice) i s živými ovečkami a slepicemi, ale také Selské trhy, které zpestří nabídku čerstvých a původních regionálních potravin obyvatelům a návštěvníkům Letné i širokého okolí. A ti, co dají na pověry, nemusí být smutní a mohou přijít v sobotu 14.5., kdy bude otevřeno od 9:00 do 16:00 hod.

Páteční trh bude sice mírně bohatší o voňavé klobásky z Mělníka a původní směsi koření  z Chomutova, aby se chalupáři mohli před cestou z Prahy dobře zásobit, ale ani sobotní návštěvníci nepřijdou zkrátka. Kromě klasických výpěstků a dalších potravin, včetně pravých uzenin, si po oba dny mohou vybrat z bohaté nabídky jedinečných a originálních českých, moravských i slezských produktů, z nichž mnohé jsou držiteli různých ocenění kvality – od Regionální potraviny až po Českou chuťovku. Ať už to jsou 100% ovocné šťávy nejen  z tradičních slezských sadů, nefalšovaný severočeský med,  slavné původní Štramberské uši i neméně pověstné Valašské frgále, chutné Babiččiny ovocné čaje, čerstvé mléko přímo ze selského dvora, chybět nebude ani skvělé moravské víno z rodinného bzeneckého vinařství a ještě mnohá další lákadla, nechte se i překvapit!

Organizátoři mysleli i na ty, kteří nepřijdou za velkými nákupy, ale budou se chtít třeba jen občerstvit – určitě si vyberou  z různých nabízených pochoutek. A k těm patří i dobrá káva z rodinné pražírny – bylo by škoda ji neochutnat, tím spíš, že se přitom můžete o přípravě lahodného nápoje i leccos zajímavého dozvědět – to pak chutná dvojnásob! A pro hladové a žíznivé bude i grilovačka a pivo!

Jíme dobře, pomalu a s požitkem ! Ne, to není žádná cimrmanologická či švejkologická věta, ale téma povídání s tou nejpovolanější osobou – prezidentkou pražského convivia Slow Food paní Blankou Turturro, která tento celosvětový fenomén přiblíží všem zájemcům, a samozřejmě  kde jinde, než přímo na Selských trzích v NZM Praha v pátek 13.5. od 16:30.  Vstup je stejně jako na Selské trhy zdarma, vyplatí se ale přijít včas, přednášková místnost v přízemí budovy muzea není nafukovací.

A dobrá rada na závěr – nenechávejte návštěvu Selských trhů v NZM Praha na poslední chvíli – i zde platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Pořadatelé a organizátoři neručí za to, že některé zvláště zajímavé a lákavé potraviny nebudou vyprodány ještě dřív, než se zavřou brány. 

K návštěvě zahajovacích Selských trhů srdečně všechny zve Národní zemědělské muzeum Praha společně s občanským sdružením Český um – Artificium Bohemicum !

 

Kontakty pro média: 

Mgr. Lubomír Maršík,  Národní zemědělské muzeum Praha - public relations / marketing; Kostelní 44, 170 00 Praha 7 – Letná, tel: 233 376 012, fax: 233 372 561, e-mail: lubomir.marsik@nzm_cz

 

Ing. Josef Sléha, CSc., Český um – Artificium Bohemicum o.s., tel.:777 146 641, e-mail: sleha@sympex_cz

 

Více o farmářských trzích po celé České republice na Bio-info.cz

Bio-info.cz na Facebooku

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,