Sedláci a živnostníci založili Podnikatelskou chartu

Zemedelska_charta120.jpg Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) a Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR (SPŽ ČR) se dohodli na založení Podnikatelské charty.  

Znepokojující situace vůči segmentu soukromých zemědělců, malých a středních podnikatelů a živnostníků jednoznačně ukazuje, že o jejich bytí či nebytí je třeba nepřetržitě bojovat a nenechat se unášet uspokojením, že problémy v podnikatelském prostředí vyřeší někdo za ně. Proto se zástupci sedláků a živnostníků - Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) a Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR (SPŽ ČR) - dohodli na založení Podnikatelské charty. Jde o novou platformu, která bude vytvářet lepší podmínky pro malé a střední podnikatele a živnostníky formou řešení konkrétních předkládaných kauz, jež toto podnikání bezdůvodně omezují, ztěžují či jiným způsobem komplikují.  

„Naší největší snahou bude zejména aktivně se vzepřít všem krokům, které vedou k postupné devastaci krajiny a života na venkově a útlumu malého, především rodinného podnikání, zániku venkovských hospod, malých krámků a živností. Tyto postupy likvidují mnohdy více než 20leté snahy o očištění českého venkova od odéru kolektivizace a jsou hazardem jak s prostředky vynaloženými do tohoto prostoru, tak především s iniciativou a podnikavostí lidí, kteří si vzali za své na venkově žít a podnikat,“ říká předseda ASZ ČR Josef Stehlík.

Nejviditelnějším projevem postupných ztrát svobod v důsledku nezvládnutelné byrokracie, které tento nebezpečný fenomén provázejí, je jednoznačně elektronická evidence tržeb.

„Nejsme a nikdy jsme nebyli zastánci nepoctivých podnikatelů a živnostníků, kteří dokáží parazitovat na mezerách v naší legislativě a nefunkčnosti či neschopnosti státní správy. Je však třeba náležitě se ohradit proti klimatu, které je nejen kolem zákona o EET dlouhodobě vytvářeno, tedy že podnikatelé a živnostníci jsou zloději a nepoctivci,“ upozorňuje předseda představenstva SPŽ ČR Bedřich Danda. 

Nově založená Podnikatelská charta si klade za cíl:

  • Předkládat stěžejní problémy, jejichž neřešení či navržená legislativní řešení mají negativní dopady na podnikatelské prostředí.
  • Shromažďovat i dílčí poznatky, které zbytečně zatěžují podnikatelskou veřejnost jak administrativně, tak finančně, nebo jsou ve vzájemném rozporu.
  • Vytvářet společný tlak jednotlivých profesních organizací a tím sjednotit úsilí v odstraňování nesmyslných legislativních opatření a poukazovat na často účelově prosazované lobbistické zájmy ať již politických stran či hnutí nebo velkých průmyslových či odborových svazů.
  • Využívat svých kontaktů s vládní administrativou při řešení schválených problémů.
  • V rámci společných tiskových prohlášení a konferencí tyto problémy medializovat. 

Pouze tak je možné zabránit přijímání dalších populistických a pro veřejnost líbivých opatření, která však ve svém důsledku vedou k destrukci podnikatelského prostředí a popírání podnikatelských svobod na svobodném trhu.

Zdroj: tisková zpráva Asociace soukromého zemědělství ČR 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,