Růžový máj, letos v rytmu swingu

R____ov___m__j2.jpg Druhý ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů Růžový máj 2013 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 se koná tuto sobotu 18. května .   

Letošní ročník bude speciální navíc v tom, že doprovodný hudební program roztančí náměstí swingovou muzikou. K růžovému ochutnáte i gastronomii s růžovým se snoubící a kvalitní občerstvení z potravin českých farmářů a výrobců.

R____ov___m__j.jpgRůžový máj nabídne 21 vinařů z Moravy i Čech. Bude se ochutnávat (a pít) výhradně růžové víno (a klaret) a vinaři budou nalévat do festivalových degustačních sklenic, které budou součástí vstupenky. V sadě, kterou obsahuje vstupné, bude i katalog a propiska, aby si přítomní návštěvníci mohli dělat poznámky o chutnaných vínech. Slavnostní zahájení proběhne v 11 hodin a degustace bude pokračovat až do deváté hodiny večerní. Na festivalu zahraje několik živých těles: začne to cimbálem, tradičně a klasicky, postupně se pak na jevišti vystřídají jazzoví a swingoví hudebníci.  V centru slavnosti bude i taneční parket, takže to budou mnozí moci pěkně roztočit! Předtančení povede profesionální taneční škola.

O Gastronomii se postará mimo jiné restaurace Giardino se středomořskou kuchyní a představí se řada dalších zajímavých gastronomických specialit, jako např. koktejly z růžového vína Estrella Restaurantu, růžová zmrzlina z Chuchle nebo těstoviny (Quadrucci/taštičky) s růžovou omáčkou od PastaArt.

R____ov___m__j3.jpgPravidelní návštěvníci o svůj farmářský trh nepřijdou. Bude probíhat v obvyklé otevírací době od 8 do 14 hodin. A jelikož jsme dlouho čekali na jaro, nabídne už tradiční sezónní potraviny, včetně letošní první zeleniny, kozích a kravských výrobků, pečiva, masa, sladkostí a dalších dobrot. Součástí oslav Růžového máje bude i tradiční „Babí jaro“ aneb prodejní festival šperku, designu a textilu. Představí se čeští skláři, šikovné návrhářky a šperkařky, čeští výrobci látkových hraček pro děti nebo ručně vyráběné diáře a zápisníky. Babí jaro najdete na místě farmářského trhu od 14 do 21 hodin.

Srdečně zveme všechny na Jiřák 18. května 2013 od 11 do 21 hodin. Navlékněte rukavičky, oblečte klobouky a slušivé boty a protančete se třetí květnovou sobotou v rytmu swingu a k tomu degustujte kvalitní česká a moravská růžová vína.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,