Rozhovor Bio-info: Pa3cie

Patricie_Budinska_maly.jpg Patricie Budinská je kosmetička, která na svém pracovišti v Praze 2 pracuje pouze s CPK nebo bio kosmetikou.  

Při své práci používáte výrobky kontrolované přírodní kosmetiky. Proč?

Čistá přírodní kosmetika si mě nějak přirozeně našla a přitáhla ….stejně jako si postupně nachází a přitahuje stále více klientek. Odjakživa mám ráda čisté věci – ne ve smyslu sterilní nebo naprosto dokonalé nebo strohé, ale prostě čisté….čistou vodu, čistý vzduch …čisté tvary, materiály, tóny, chutě, vztahy … a přijde mi samozřejmé, že bych na klientku nepoužila něco, co bych nepoužila sama na sebe. Proto pracuji s co nejčistší přírodní kosmetikou.

Hodně žen nachází cestu k bio světu a přírodní kosmetice v souvislosti s narozením dětí, kdy pro ně hledají to nejlepší. Řada lidí je objevuje až v souvislosti s nějakými zdravotními potížemi. Mě těší, že pro některé můžu být směrníkem já.

Jako vizážistka jsem často musela líčit obličeje, které byly tak „zanesené“, že bylo nutné na ně použít spoustu make-upu a v podstatě namalovat nový obličej….čistou zdravou pleť stačí lehce přepudrovat, vypadáte báječně a jste to pořád vy.

Jak reagují na kontrolovanou přírodní kosmetiku vaši zákazníci?

Věštnou velmi pozitivně. Průběžně si pochvalují, jak jednotlivé přípravky voní, potom výsledek a nakonec cenu.

Věří vaše klientky v certifikáty CPK, Bio a další?

V tomhle případě bych řekla, že věří mně. Věří mi, že to co používám nebo doporučuji, jsem pro ně po všech stránkách pečlivě vybrala. 

Které značky přírodní kosmetiky používáte a proč?

Vymetám veletrhy, sbírám informace, nosím si domů vzorečky a testuji a testuji …nejdřív na sobě samozřejmě…. zkoušela jsem pracovat s krásnou zahraniční kosmetikou, ale stále víc převažuje česká. Za prvé kvalita už je velmi srovnatelná a naší pleti často „nějak“ bližší, za druhé mám šanci dostávat přípravky opravdu pár dní čerstvé, čeští výrobci nabízí větší sortiment, více informací v češtině i pro klientky a v neposlední řadě nejsou nutné žádné sklady a dlouhá doprava, které prodražují kosmetiku, hyzdí okraje měst a znečišťují ovzduší

Rozhodně nepoužívám nic co obsahuje kaviár, různé zvířecí žlázy a podobně. Nevadí mi například syrovátka nebo vosk. Příroda nabízí tolik úžasných rostlin, že nevidím důvod, proč kvůli kosmetice trápit nebo dokonce zabíjet zvířata.

Mám pocit že spousta lidí, kteří mají hezký vztah ke zvířatům, by se rozhodovala stejně, jen neměli příležitost se nad tím zamyslet…

Patricie_Budinska_1.jpgJaké problémy mohou lidem vznikat, pokud budou používat kosmetiku s chemickými přísadami?

Každý máme jiné dispozice, jinou míru snášenlivosti, ale…nedávno vyšel článek o tom, že žena použije za den běžně až 500 chemikálií …...je velmi výmluvný (dá se snadno na internetu najít).

Jsem kosmetička, ne lékař, ale mám jeden hezký příklad.

Nedávno ke mně přišly dvě nové klientky, které mi nabídly krásné srovnání. Obě zajímavé dámy, lehce přes padesát, s podobným typem pleti. První přišla proto, že se dozvěděla, že pracuji s přírodní kosmetikou, druhá na impuls kamarádky, mé klientky. První paní, která se léta snažila používat přírodní kosmetiku a navštěvovat kosmetičky, které s ní umí pracovat, měla pěknou pěstěnou pleť, jen trochu unavenou a povadlou s drobnými problémy k řešení. Druhá klientka, neměla s návštěvou kosmetičky dobrou zkušenost, tak raději léta poctivě používala reklamami vychválené kelímky z lékárny a drogerie. Její pleť byla o patnáct let starší než její vrstevnice…hrubá, podrážděná, vrásčitá, šedá…

Zatímco první klientce bude stačit chodit pravidelně na ošetření a doma vynakládat podobné úsilí a finance jako doposud, aby mohla být během dvou, tří měsíců se svou pletí spokojená, druhou klientku, pokud bude chtít vypadat stejně dobře, čeká hodně měsíců intenzivní péče, vynaložených prostředků i času. Pleť se bude minimálně půl roku detoxikovat, hluboké vrásky a rozšířené žilky jsou přirozenou cestou práce minimálně na rok.

Co byste poradila čtenářům Bio-info ve vztahu ke kosmetice a naší pleti?

Pleť je největší orgán našeho těla a není možné, aby se na něm neprojevilo, čím ho „krmíme“. Na jeho vzhledu i zdraví. Ať už tím, co dostává zvenčí s kosmetikou a vzduchem nebo zevnitř z jídla a pití. 

Díky za odpovědi, za Bio-info.cz se ptal Tom Václavík

Více na www.pa3cie.cz

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,