Rozhovor Bio-info: Hana Adamcová, ŠaNaMi

Hana_Adamcov_____anami150.jpg Společnost ŠaNaMi je malá rodinná firma, jejíž majitelé jsou manželé Hana a Jan Adamcovi. Sídlí v Týništi nad Orlicí.   

Díky webovým stránkám www.sanami.eu mohou nakupovat jejich výrobky zákazníci z celé republiky. Kromě šátků vlastní výroby nabízí společnost i doplňkový prodej pro zdraví celé rodiny. Položili jsme několik otázek, na které za společnost ŠaNaMi odpovídala paní Hana Adamcová.

Můžete čtenářům Bio-info představit Vaší společnost?

Na trhu jsme již devět let. Zabýváme se výrobou šátků na nošení miminek a dětí. Na začátku vzniku naší firmy stála potřeba "něčeho" v čem bych mohla chovat a nosit své miminko a přitom se mohla věnovat i dalším činnostem a také touha být více mobilní při podnikání výletů do přírody, které máme s manželem moc rádi. Ze zahraničí k nám pomalu pronikaly informace ohledně možnosti nošení miminek a dětí v šátku a mně se tato myšlenka velmi zalíbila.

Proč zrovna šátky?

Přišlo mi, že je to nejpřirozenější způsob, jak být s dítětem a přitom nebýt nijak omezována v pohybu a práci. Domorodé ženy dobře ví, proč již odpradávna svoje děti právě takto nosí. Při shánění po kvalitním šátku za rozumnou cenu, který by se během několika nošení nevytahal či nedřel mě nebo dítě do kůže, jsme zjistili, že nabídka na českém trhu není nijak velká a šátky neodpovídají našim požadavkům. Dohodli jsme se s manželem, že se pokusíme této oblasti věnovat a vymyslet takový výrobek, který by odpovídal zcela naším nárokům. Vznikl tak první šátek, který jsme testovali na našem prvorozeném synovi. Postupně se na nás začaly obracet maminky, že se jim náš šátek líbí a kde by ho mohly koupit a tak jsme se pustili do podnikání.

Vymyslet kvalitní a funkční látku je jistě těžké a bez zkušeností či znalostí to nelze. Kde jste čerpali znalosti vy?

Manžel vystudoval textilní obor, takže odborníka máme přímo ve firmě, což je veliká výhoda. Já zase vymýšlím barevné kombinace. Dalším oříškem bylo sehnat českého výrobce, který byl schopen splnit naše nároky na látku. Ta se totiž pro šátky musí speciálně vyrábět. Nakonec jsme v České republice výrobce našli. Dbáme na to, aby byl náš výrobek pouze českého původu.

Prodáváte spousty šátků, výrobu zvládáte sami?

První šátky jsem šila ve volných chvílích. Bylo to těžké už z toho důvodu, že místo abych odpočívala, tak jsem "musela" pracovat. Zájem maminek nás velmi těšil a pobízel k další práci, na druhou stranu každá maminka ví, jak je náročné starat se zároveň o malé miminko, domácnost a k tomu „chodit do práce“.

Když už byla poptávka tak veliká, že jsem nestačila šít já ani rodina, našli jsme šikovné švadleny a nyní už všechny šátky šijí ony. Mezitím se nám narodil druhý syn, na kterém jsme testovali nové šátky z řady exklusive. Při péči o děti se věnuji s manželem rozvoji a aktualizaci našeho  e-shopu. Pro zájemce a zákazníky pořádám i kursy vázání šátku, takže práce je spousty. Jsme pyšní na to, že vyrábíme českou věc a dáváme práci českým lidem.

Jak jdou šátky na odbyt v dnešní době, kdy lidé šetří?

Nejvíce se nám dařilo v době takzvaného babyboomu, protože na trhu moc velký výběr nebyl a ještě nestrašila hospodářská krize, takže když maminka měla děťátko, řešila spíše to, aby bylo dítě v bezpečí a mělo vše potřebné a hlavně kvalitní. Dnes mnohé maminky řeší spíše to, aby vůbec měly peníze na vše potřebné a tak shánějí věci co nejlevnější. To se ovšem zvláště při investicích do dětí nemusí vždy vyplatit. Maminky kupují buď levné výrobky, které se šijí na východě, nebo zase naopak kupují výrobky se západu, protože se domnívají, že co je ze západu a je patřičně drahé, to je také nejlepší. Ne vždy ale toto platí. My nabízíme vysokou kvalitu za přiměřenou cenu. To je také naše heslo a tím se řídíme. Naše šátky jsou stejně kvalitní jako ty nejlepší ze zahraniční a cenově dostupnější.

Kde si mohou maminky vaše šátky pořídit?

Máme e-shop, kde prodáváme veškeré naše výrobky. Postupně rozšiřujeme nabídku také o další produkty českých výrobců. Tyto produkty sice nevyrábíme, ale doma je používáme, protože zcela odpovídají požadavkům stylu života naší rodiny. Nabízíme relaxační a zdravotnické pomůcky. Přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Pro děti hry, které rozvíjí jejich dovednosti . Vše nalezne zákazník na www.sanami.eu.

Pro naše šátky se snažíme hledat nová odbytiště a také bychom rádi pronikli na zahraniční trh.

Ke každému šátku dáváme zdarma instruktážní DVD a také barevný fotomanuál. Úvazů je několik druhů.  Dítě v určitém věku vyžaduje určitý druh úvazu. Používat šátek můžou maminky již pro novorozeňátka. Nemusí mít strach, že by děťátku poškodily zádíčka. Úvazy jsou tomu přizpůsobené a dítě se cítí přirozeně a v pohodlí narozdíl od „klokanek“. Je to nejlepší a nejzdravější spojení matky s dítětem, jaké můžeme maminkám nabídnout.

Co byste vzkázala čtenářkám Bio-info jako žena?

Maminky, pokud máte dobrou myšlenku a našly jste díru na trhu, nebojte se pustit do podnikání. Máte-li kolem sebe lidi, kteří vás podpoří, podrží a hlavně pomůžou, máte na půl vyhráno. Podnikání přináší spousty otázek, co bude a jak to bude a myslíte si, že není nic jisté. Je třeba si uvědomit, že v dnešní době není ani žádné zaměstnání jisté. Podnikání vám navíc dá svobodu času, který můžete trávit se svou rodinou a bude jen na vás, jak si ho rozvrhnete. Podnikání je dřina, únava, vyčerpanost. Podnikání je ale také radost, svoboda a možnost realizovat se v něčem, co vás v životě naplňuje. Mě naplňuje to, že můžu pomáhat maminkám jednak výrobky, které vyrábíme, jednak výrobky, které prodáváme. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně. Pro každého máme radu, každému se snažíme vyjít vstříc. Naše práce nás baví a doufáme, že takových firem bude v České republice stále víc a víc.

Děkuji za rozhovor. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,