Rozhovor Bio-info: Eva Pipalová

Eva_Pipalov___Melvita_mala.jpg Na český trh s kontrolovanou přírodní kosmetikou nedávno vstoupila francouzská značka biokosmetiky Melvita. Značka Melvita je vlastněna společností L'Occitane.    

Bio-info.cz si k rozhovoru pozval paní Evu Pipalovou, marketingovou manažerku pro značky  L'Occitane a Melvita ve Střední Evropě.

Jak pokračují přípravy na otevření první prodejny?

Nedávno začaly práce v prvním obchodě, který otevřeme na začátku srpna v Obchodním centru Nový Smíchov. Termín otevření se samozřejmě bude odvíjet od toho, jak rychle budou probíhat stavební práce.

Kdy se mohou zákazníci těšit na druhou prodejnu a e-shop?

Druhý obchod, který najdete v nově zrekonstruované nákupní zóně Hlavního Nádraží Praha, bychom měli otevírat týden nebo dva po otevření prvního obchodu. E-shop plánujeme zprovoznit na konci srpna. Snažíme se sladit e-shop také s naším věrnostním programem, aby zákazníci měli možnost využívat všechny výhody.

Škála biovýrobků značky Melvita je v současné době jednou z nejširších na světě. Které konkrétní výrobky Melvita slaví aktuálně ve světě největší úspěch?

Každá země má svůj „hit list“ – seznam nejoblíbenějších. Je ale několik výrobků, které se objevují v top 10ti téměř ve všech zemích. To jsou KRÉM PROTI VRÁSKÁM NATURALIFT a DENNÍ KRÉM RŮŽOVÝ NEKTAR. Další oblíbené výrobky jsou například Bio Arganový olej a Oční gel z řady Základní péče o pleť. Někteří zákazníci se bojí, že kosmetika v bio kvalitě bude méně účinná – naše dermatologické testy z nezávislých laboratoří prováděné na dobrovolnících ale dokazují opak.

Melvita nabízí kromě kosmetických přípravků také doplňky stravy, založené na včelích produktech. Budou dostupné i v českých prodejnách?

Melvita je věrná svým kořenům takže i v Čechách budete moci zakoupit vybrané potravinové doplňky na bázi včelích produktů. Konkrétně v našich prodejnách najdete Mateří kašičku v ampulích a Květinový pyl. V nabídce také najdete Pivovarnické kvasnice nebo Sojový Lecitin.

Melvita je francouzská značka, na domácím trhu má velmi významné postavení. Nedávno zahájila celosvětovou expanzi. Na kterých trzích nyní působí?

Výrobky značky Melvita dnes můžete zakoupit na našem domovském trhu - ve Francii. V Paříži jsme dokonce nedávno otevřeli také náš první bio kosmetický salon – Melvita SPA.  Výrobky Melvita najdete také ve Slovinsku, Rusku, USA, Velké Británii, Turecku, Švýcarsku, Německu nebo Belgii.

Výrobky značky Melvita jsou nabízeny jako „biokosmetika“, což dokazuje logo kontrolní společnosti Ecocert. Jaký je ale rozdíl mezi biokosmetikou a přírodní kosmetikou?

Aby mohl kosmetický výrobek nést označení „BIO“ , tedy nazývat se biokosmetikou, musí být certifikován dle kritérií nezávislé, certifikační organizace (například Ecocert, Natrue, CosmeBio, Soil Association,…) a získat privilegium nosit odpovídající logo.

Kritéria certifikační organizace se liší drobnými detaily, ale většina je stejná. Kritéria Ecocert a označení Cosmebio, dle kterých se řídí výrobky Melvita, zaručuje, že:

  • Výrobek obsahuje omezené procento konzervantů (maximálně 5 procent)
  • Výrobek neobsahuje kontroverzní ingredience jako například parabeny, triclosan, ftaláty, minerální oleje, syntetická barviva, soli hliníku atd. (potenciální alergeny a kancerogeny)
  • Minimálně 95 procent přírodních ingrediencí (s výjimkou vody) musí být v bio kvalitě (pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství)
  • Výrobek není testován na zvířatech,
  • Výrobek má recyklovaný nebo recyklovatelný obal,
  • Výroba probíhala v prostorech, které neničí životní prostředí (je zde například ekologicky nakládáno s odpadem, továrna má solární panely, sbírá dešťovou vodu atd…)

Certifikační společnost Ecocert tedy kontroluje nejen všechny suroviny, jejich původ, složení výrobku, ale také způsob, jakým je s ním nakládáno. Uživatel takto označené kosmetiky si tak může být jist ekologickou čistotou finálního produktu.

Naproti tomu přírodní kosmetika je označení, které si přivlastní výrobce nebo distributor sám a nemusí k tomu nic dokazovat nebo dokládat. Není to oficiálně uznávaný termín, jehož užívání je podmíněno splněním jakýchkoliv kritérií. Společnost se tímto označením snaží spotřebiteli říct, že její výrobky jsou kvalitnější, ale není schopna to dokázat jednotně pro všechny takto označené výrobky s výjimkou seznamů ingrediencí na obalech (kterým mnoho spotřebitelů nerozumí a tudíž nevěnuje pozornost). Spoléhá se tedy na důvěru nebo nevědomost spotřebitelů.

Díky za rozhovor. Za Bio-info.cz se ptal Tom Václavík.

Autor fotografie: Jaromír Šallé 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,