Rozhovor Bio-info.cz: Jana Kriváňová, zakladatelka Akademie léčivé výživy

Jana_Krivanova.jpg Na otázky odpovídá Jana Kriváňová, zakladatelka Akademie léčivé výživy.   

Co vlastně je Akademie léčivé výživy, kdy, kým a proč byla založena?

ALV je vzdělávací projekt, jehož cílem je poskytovat kvalitní informace, rozšiřovat znalosti a podporovat lidi ve schopnosti orientovat se v oblasti výživy. Chceme přispět k tomu, aby lidé poznali sami sebe a své skutečné potřeby a byli schopni aplikovat časem prověřené principy přirozeného stravování do vlastního života. Akademie vznikla před 5 lety. Inspiraci pro  založení školy jsem si přinesla z New Yorku a před 5 lety jsme ji spolu s Hanou Dubovskou otevřely pro první studenty. Věříme, že když jednotlivci vezmou odpovědnost za své zdraví do vlastních rukou, výrazně se promění i společnost. A my chceme žít ve zdravém společenském prostředí.

Máte za sebou 5 let fungování, jak se vám daří vaši vizi naplňovat, kolik studentů Akademií prošlo, kolik přednášek a akcí jste zrealizovali?

Akademii doteď prošlo 180 absolventů celoročních programů a desítky lidí z veřejnosti na samostatných přednáškách a seminářích. Vždy, když v červnu uzavíráme školní rok, poslouchám příběhy a pozoruji proměny našich studentů, cítím vděčnost za to, že se Akademii daří lidi inspirovat ke změně změně životního stylu a nalezení jejich vlastní cesty ke zdraví. Přednášky a kurzy v rámci ročních programů se konají jednou za měsíc od záři do června a akcí pro veřejnost na různá témata zdravého životního stylu proběhne za rok cca 50.

Informací o výživě je dostupných velké množství, v čem je ALV jiná, unikátní?

Unikátnost Akademie spočívá v tom, že se na naší půdě potkávají čeští i zahraniční lektoři, kteří jsou ve svém oboru uznávanými odborníky. Patří mezi ně taková jména jako MUDr. Šimková, prof. Strunecká, MUDr. Vojáček, MUDr. Barbara Miller a mnoho dalších. S našimi studenty sdílí svou odbornost a celoživotní zkušenost s důrazem na praktickou použitelnost sdílených informaci.

Vaším mottem je Jedno zdraví, mnoho cest. Lze vůbec doporučit nějaké univerzální pravidlo? Jednu správnou cestu pro všechny?

Ano, mým oblíbeným univerzálním pravidlem je: jist to, co je aktuální sezóně lokálně dostupné,  co nejméně průmyslově zpracované, doma připravené, v biokvalitě, jist jednoduše a střídmě, v klidu a s vděčností. Tohle pravidlo stačí, když mluvíme o prevenci a předcházení nemocem. Když se již s nějakou nemoci potýkáme, je důležité k základnímu pravidlu přidat víc specifikaci a podívat se do hloubky, kde je příčina nemoci a jak je s ní potřeba pracovat.

Aktuálně – jaké aktivity, kurzy a studijní programy jsou nyní otevřené, jaké akce je možné u vás navštívit?

Teď končíme školní rok a během prázdnin máme prostor na nádech a odpočinek. V září pak otevřeme pátý běh studia. Aktuálně otevíráme komplexní roční studijní programy Prevence výživou a Principy výživových směrů. V průběhu léta také připravíme nabídku samostatných přednášek a seminářů. Jejich nabídka je stále aktualizována na našem webu www.akademielecivevyzivy.cz v kalendáři akci.

Děkuji za rozhovor.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,