Rozhovor Bio-info: Barbora Böck

BarbaraBoeck110.jpg Rozhovor s mluvčí světového veletrhu s biopotravinami a biokosmetikou BIOFACH a VIVANESS Barbarou Böck o nadcházejícím ročníku veletrhu.   

Na veletrh BioFach do německého Norimberku se pravidelně každý rok v únoru sjíždí desítky tisíc návštěvníků z celého světa. Okolo pětiset jich bývá z České republiky. Bio-info se u příležitosti tiskové konference v Praze zeptal Barbary Böck, co veletrh pro návštěvníky chystá v roce 2014. 

Paní Böck, co zajímavého čeká návštěvníky veletrhu Biofach v únoru 2014? 

V době od 12. do 15. února 2014 zve BIOFACH k návštěvě svého jubilejního 25. ročníku. Vůdčí světový veletrh biopotravin se za to čtvrtstoletí pěkně rozrostl. V roce 2014 v Norimberku opět očekáváme přes 2 400 vystavovatelů a více než 40 000 odborných nákupčích. Ve dvojici s VIVANESS, mezinárodním odborným veletrhem přírodní kosmetiky, BIOFACH každoročně odráží globální trh biopotravin a přírodní kosmetiky ve vší rozmanitosti. Tím důležitější dnes je postarat se o dobrou orientaci a prezentovat obchodníkům nabídky šité na míru. V roce 2014 proto budou zajímavosti veletrhu BIOFACH nově sloučeny do pěti skupin – klastrů: Trendy a inovace, Budoucí generace, Kongres, Sraz specializovaného obchodu a Zážitkové světy.

Můžete prosím popsat klastry podrobněji? 

Trendy a inovace najdou vystavovatelé a návštěvníci soustředěné na jednom místě – stánku novinek. Na minulém ročníku BIOFACH tam čekalo na objevení 474 inovativních a inspirativních produktů. Pro rok 2014 jsme připravili vlastní kategorii pro veganské potraviny. Z produktů přihlášených na stánku novinek budou odborní návštěvníci opět volit své favority pro cenu Best New Product Award.

Skupina Budoucí generace zahrnuje rozšířenou burzu pracovních příležitostí včetně seskupení vystavovatelů ze sekce Vzdělávání – Práce – Perspektivy a dále setkání Kariéra. Do této skupiny spadá také cena za výzkum v oblasti biopotravin.

Kongres BIOFACH a VIVANESS bude mít v roce 2014 novou orientaci. Budeme se snažit o silnější zacílení a zaostření v jednotlivých tematických oblastech a fórech, omezení počtu jednotlivých termínů na přibližně 70 a ještě větší změna a inspirace. 

A na co se můžeme těšit v Zážitkových světech? 

Na návštěvníky v rámci veletrhu čeká pět zážitkových světů. Zážitkový svět sýrů oslavil v únoru 2013 svou premiéru. Tato úspěšná koncepce bude na příštím veletrhu přenesena také na olivový olej, víno, ryby a kávu a dále rozšířena. Zde mohou specializovaní prodejci získat u odborníků na slovo vzatých praktické a fundované informace o daném sortimentu, ochutnávat výrobky a čerpat inspiraci pro vlastní obchod. Těšit se můžete na prezentace s ochutnávkami, workshopy a předávání informací v dialogu s kulinářskými experty a opravdovými znalci sortimentu. 

Ráda bych na veletrhy BIOFACH a VIVANESS pozvala všechny zájemce z České republiky. Myslím si, že návštěva veletrhu je skvělý způsob, jak získat větší orientaci na trhu s biopotravinami a biokosmetikou a také výborná inspirace pro vlastní podnikání v oboru. Ve spolupráci s našimi kolegy bude opět připraven jednodenní zájezd na veletrh. Několik českých výrobců bude mít vlastní stánek a také se připravuje český národní stánek ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,