Rozhovor Bio-info: Barbora Böck

BarbaraBoeck110.jpg Rozhovor s mluvčí světového veletrhu s biopotravinami a biokosmetikou BIOFACH a VIVANESS Barbarou Böck o nadcházejícím ročníku veletrhu.   

Na veletrh BioFach do německého Norimberku se pravidelně každý rok v únoru sjíždí desítky tisíc návštěvníků z celého světa. Okolo pětiset jich bývá z České republiky. Bio-info se u příležitosti tiskové konference v Praze zeptal Barbary Böck, co veletrh pro návštěvníky chystá v roce 2014. 

Paní Böck, co zajímavého čeká návštěvníky veletrhu Biofach v únoru 2014? 

V době od 12. do 15. února 2014 zve BIOFACH k návštěvě svého jubilejního 25. ročníku. Vůdčí světový veletrh biopotravin se za to čtvrtstoletí pěkně rozrostl. V roce 2014 v Norimberku opět očekáváme přes 2 400 vystavovatelů a více než 40 000 odborných nákupčích. Ve dvojici s VIVANESS, mezinárodním odborným veletrhem přírodní kosmetiky, BIOFACH každoročně odráží globální trh biopotravin a přírodní kosmetiky ve vší rozmanitosti. Tím důležitější dnes je postarat se o dobrou orientaci a prezentovat obchodníkům nabídky šité na míru. V roce 2014 proto budou zajímavosti veletrhu BIOFACH nově sloučeny do pěti skupin – klastrů: Trendy a inovace, Budoucí generace, Kongres, Sraz specializovaného obchodu a Zážitkové světy.

Můžete prosím popsat klastry podrobněji? 

Trendy a inovace najdou vystavovatelé a návštěvníci soustředěné na jednom místě – stánku novinek. Na minulém ročníku BIOFACH tam čekalo na objevení 474 inovativních a inspirativních produktů. Pro rok 2014 jsme připravili vlastní kategorii pro veganské potraviny. Z produktů přihlášených na stánku novinek budou odborní návštěvníci opět volit své favority pro cenu Best New Product Award.

Skupina Budoucí generace zahrnuje rozšířenou burzu pracovních příležitostí včetně seskupení vystavovatelů ze sekce Vzdělávání – Práce – Perspektivy a dále setkání Kariéra. Do této skupiny spadá také cena za výzkum v oblasti biopotravin.

Kongres BIOFACH a VIVANESS bude mít v roce 2014 novou orientaci. Budeme se snažit o silnější zacílení a zaostření v jednotlivých tematických oblastech a fórech, omezení počtu jednotlivých termínů na přibližně 70 a ještě větší změna a inspirace. 

A na co se můžeme těšit v Zážitkových světech? 

Na návštěvníky v rámci veletrhu čeká pět zážitkových světů. Zážitkový svět sýrů oslavil v únoru 2013 svou premiéru. Tato úspěšná koncepce bude na příštím veletrhu přenesena také na olivový olej, víno, ryby a kávu a dále rozšířena. Zde mohou specializovaní prodejci získat u odborníků na slovo vzatých praktické a fundované informace o daném sortimentu, ochutnávat výrobky a čerpat inspiraci pro vlastní obchod. Těšit se můžete na prezentace s ochutnávkami, workshopy a předávání informací v dialogu s kulinářskými experty a opravdovými znalci sortimentu. 

Ráda bych na veletrhy BIOFACH a VIVANESS pozvala všechny zájemce z České republiky. Myslím si, že návštěva veletrhu je skvělý způsob, jak získat větší orientaci na trhu s biopotravinami a biokosmetikou a také výborná inspirace pro vlastní podnikání v oboru. Ve spolupráci s našimi kolegy bude opět připraven jednodenní zájezd na veletrh. Několik českých výrobců bude mít vlastní stánek a také se připravuje český národní stánek ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,