Rohlik.cz rozšiřuje nabídku„ošklivé“ zeleniny

rohlik_cz_logo110.jpg Online supermarket Rohlik.cz opět zahrnul do své nabídky „ošklivou“ zeleninu a zároveň značně rozšířil její sortiment.   

Zákazníci mohou od začátku tohoto týdne za zvýhodněnou cenu nakupovat brambory, mrkev, cibuli, cukety, okurky, kedlubny, česnek a rajčata, která neodpovídají estetickým nárokům řetězců kvůli nestandardnímu zbarvení, velikosti či tvaru. Rohlik.cz tak bojuje proti plýtvání potravinami a zároveň chce podpořit české pěstitele. Všechna zelenina totiž pochází výhradně z tuzemských polí. Stavět přitom může na úspěchu předchozí akce, která loni vyvolala velkou vlnu zájmu a získala si jednoznačně pozitivní ohlasy.

Rohlik.cz_Oskliva_zelenina1445.jpgRohlik.cz začal tento týden opět prodávat nestandardní zeleninu. Oproti loňsku mají zákazníci na výběr z dvojnásobného množství druhů. „Loňské akce jednoznačně ukázaly, jak velký zájem o nestandardní zeleninu naši zákazníci mají. Protože na tomto projektu spolupracujeme výhradně s českými pěstiteli, museli jsme počkat na sezónu,“ vysvětluje Michala Gregorová, mluvčí Rohlik.cz, proč se nestandardní zelenina objevila v nabídce supermarketu nyní. Na podzim společnost plánuje přidat také ošklivé ovoce, které u nás momentálně ještě není dostupné, jako jablka, hrušky, švestky a další.

Minulý rok se po ošklivé zelenině jenom zaprášilo. První den spuštění akce se stihla vyprodat během několika hodin a například ošklivých paprik se prodalo více než těch klasických. Rohlik.cz letos na tento zájem odpověděl navýšením zásob a rozšířením sortimentu. Každá položka tak bude v nabídce vždy alespoň několik týdnů.

V současnosti si lze nechat dovézt balené brambory, mrkev, cibuli, česnek a rajčata, po kusech se dále prodávají okurky hadovky a kedlubny a na váhu lze koupit cukety a okurky polní. Zákazníci najdou toto zboží na Rohlik.cz jako samostatnou kategorii pod ovocem a zeleninou. Všechny kusové položky navíc snadno rozpoznají, protože budou označeny speciální etiketou. Balené produkty dostanou stejné označení zhruba do měsíce. Ve srovnání s cenou standardní zeleniny lze přitom ušetřit mezi 10 a 50 procenty.

Zelenina, která nesplňuje požadavky obchodních řetězců na standardní vzhled, se obyčejně zaorává nebo vyhazuje a přichází tak nazmar. „Přesně tomu chceme zabránit. Znovu ale zdůrazňuji, že se jedná o zboží, které se od standardní zeleniny liší čistě po estetické stránce. Znamená to, že se může lišit tvarově, může být nedokonalé z hlediska zralosti nebo mít na povrchu jiné drobné vady,“ dodává Michala Gregorová.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,