Rohlik.cz natrvalo stahuje z prodeje vejce z klecových chovů

rohlik_cz_logo110.jpg Největší domácí online supermarket od 1. června nebude nabízet vejce z klecových chovů. Plně zaměřit se Rohlik.cz hodlá na nabídku vajec z podestýlek, v biokvalitě a z volného chovu.   

Podestýlková navíc výrazně zlevní. Cenově tak budou vycházet stejně jako méně ekologické klecové vejce. „Přibližně před rokem jsme jako první prodejce prohlásili, že se těchto vajec zbavíme do konce roku 2019. Slib plníme předčasně, protože jsme na to provozně připraveni,“ prohlásil Olin Novák, komerční ředitel Rohlik.cz.

Vejce z volných chovů jsou kvalitnější a chutnější. Zároveň má jejich produkce ohled na životní prostředí a respekt ke zvířatům. Pro Rohlik.cz jsou tyto hodnoty důležité. Podle spotřebitelského výzkumu společnosti Response Now se 68 % procent zákazníků největšího domácího online supermarketu zajímá o to, v jakých podmínkách jsou zvířata chována. „Velké řetězce roky lidem tlačí do hlavy, že vejce musí stát co nejméně a prodejci se bojí tabu - kvalita versus cena – prolomit. Od června jdeme do toho naplno. Věříme, že to naši zákazníci ocení,“ prohlásil Tomáš Čupr, majitel a zakladatel Rohlik.cz.

Rohlik.cz_vejce_445.jpgV současné době je v nabídce největšího tuzemského online supermarketu 17 vajec z celkových dvaceti typů z podestýlkových a z volných chovů. Od prvního června Rohlik.cz plně vypustí vejce z chovů klecových. „Ty mají aktuálně zhruba pětiprocentní podíl v rámci celkové kategorie. V minulých týdnech jsme navíc zapracovali na tom, abychom dostatečně navýšili objemy vajec z podestýlkových a volných chovů, což se nám povedlo,“ vysvětlil Olin Novák, komerční ředitel Rohlik.cz. „Chceme být pro zákazníky místem, kde nakoupí ty nejlepší potraviny ve městě a být společností, která definuje, co znamenají opravdu kvalitní a čerstvé potraviny.“

Obvykle vejce z podestýlkových chovů stojí o trochu více korun než z klecové produkce. Rohlik.cz se rozhodl právě tyto vejce výrazně zlevnit, aby stály stejně jako z klecových chovů. „Cílem je, aby si zákazníci navykli na tuto nesporně lepší kvalitu,“ doplnil Olin Novák, podle kterého se od poloviny loňského rok zdvojnásobila poptávka po ekologičtějších vejcích. „Oblíbená jsou hlavně podestýlková, rostoucím segmentem jsou i BIO vejce a vejce z volných chovů.“

Už v letošním roce navíc Rohlik.cz prokázal, že nabízí nejkvalitnější vejce na českém trhu.  Produkty pocházejí z farem Alberta Bařice u Kroměříže, nebo Ekoagro ve Vážanech u Polešovic, zvítězily v novém testu pořadu A DOST! známého reportéra Jana Tuny na Stream.cz. Jako jediná jsou bez přidaných syntetických barviv – zejména Kanthaxanthinu E161g, jehož použití v potravinách je v celé Evropské unii zakázáno.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,