Rohlik.cz a Sklizeno spustí platformu pro prodej výrobků drobných producentů

sklizeno_logo_nove_1.png Online supermarket Rohlik.cz nabídne drobným pěstitelům a výrobcům možnost prodávat svou produkci zákazníkům v šesti krajských městech, kam obchod rozváží.   

Bez ohledu na velikost produkce se bude moci na Rohlik.cz zaregistrovat kterýkoliv malý český producent. Rohlik.cz vybrané producenty zalistuje do speciální kategorie, nad kterou bude držet odborný dohled Sklizeno. Jak Rohlik.cz, tak Sklizeno si od této možnosti slibují další pomoc drobným producentům, jejichž produkci není možné kvůli malým objemům a nestabilitě dodávek možné nabízet v klasické maloobchodní síti.

Tomas_Cupr_mala.jpg„Farmářské a kvalitní české potraviny obecně jsou na Rohlik.cz od jeho počátku extrémně oblíbenou položkou. Proto chceme zákazníkům nabídnout další zajímavé české produkty především od malých producentů. Těm pomůžeme tím, že budou moci prodat své produkty na jediném místě, a tak ušetří čas oproti prodeji třeba na farmářských trzích. Zboží zavezou do našeho skladu a my už se postaráme o všechno ostatní,” vysvětluje hlavní motivaci spuštění platformy Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz.

Každý drobný výrobce, který splňuje zákonem požadované hygienické a také etické standardy, bude mít možnost svou produkci zaregistrovat na Rohlik.cz. Ten vybrané produkty nabídne svým zákazníkům. Postupně tu vznikne nová kategorie, nad kterou bude mít kvalitativní dozor Sklizeno.

„V Česku jsou stovky zajímavých malých producentů, kteří splňují naše nároky a jednoznačná kritéria na kvalitu stanovené KODEXEM kvality Sklizeno, ale z mnoha důvodů k nám nemohou dodávat. Nezvládají logistiku, jejich produkce je příliš nepředvídatelná nebo se prostě už do našich prodejen nevejdou. Proto jsme rádi, že můžeme s Rohlik.cz spolupracovat a nabídnout jim možnost odbytu zboží u Petr_borkovec_mala_1.jpgnašeho partnera. Věřím, že to je projekt výhodný pro všechny strany. My oslovíme dodavatele, které známe, ale nejsou v našich prodejnách, Rohlik.cz pomůže s vytipováním zajímavých dodavatelů z řad těch, kteří se sami přihlásí. Následně prověříme splnění našeho KODEXu, a tito i malí výrobci kvalitních potravin tak zase budou mít o něco snazší cestu k zákazníkům,” vysvětluje Petr Borkovec, ředitel Sklizeno, důvody spolupráce s Rohlik.cz.

Spolupráce s Rohlik.cz v této oblasti je dalším kouskem snahy Sklizeno o pomoc českým výrobcům. Prvním z nich je investiční centrum Sklizeno, kde si mohou čeští výrobci žádat o investici a pomoc obecně. Novou platformou by spolu s Rohlik.cz chtělo Sklizeno pomáhat tentokrát těm úplně nejmenším. Důležitým aspektem nové kategorie totiž je, že se do ní může přihlásit opravdu kterýkoliv producent, který splňuje základní, zákonem dané hygienické požadavky na potravinářskou výrobu a produkuje kvalitní, ryze české potraviny v malých až středních objemech. Na rozdíl od běžných dodavatelů Rohlik.cz není třeba, aby zaručoval stabilní a pravidelné dodávky, ale může nabídnout například jen aktuální sklizeň toho dne/týdne. Rohlik.cz a Sklizeno pak do kategorie budou vybírat, nabídka v kategorii se bude neustále proměňovat, jak se budou proměňovat dodavatelé a jejich aktuální sortiment.

Dodavatelé se budou moci přihlašovat prostřednictvím jednoduchého formuláře, který Rohlik.cz spustí během následujících týdnů. První vybraní malí dodavatelé by se měli na Rohlik.cz objevit od května.

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 54 prodejen po Česku a na Slovensku.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,