ŘÍJEN 2008: Září - Měsíc biopotravin 2008

Logo_mesicbio2008.jpg Zářijová komunikační kampaň Září - Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství se již stala tradicí.  

V minulých třech letech sklidila u veřejnosti velký úspěch, a proto ji Ministerstvo zemědělství pořádá letos již počtvrté.

Pod jeho záštitou se konají aktivity na podporu zdravého životního stylu a zvýšení informovanosti o přednostech biopotravin.

V rámci Měsíce biopotravin a ekologického zemědělství se pořádají ochutnávky biopotravin, exkurze na ekofarmy, biojarmarky, vzdělávací semináře a další akce. Hlavní motto letošního ročníku byl slogan „Nechte svého lékaře čekat - Konzumací biopotravin chráníte své zdraví".

Mlékárna Valašské Meziříčí spustila Biománii

Biomanie_logo.jpgMlékárna Valašské Meziříčí připravila pro spotřebitele na říjen a období po něm celorepublikovou soutěž. Navíc zlevňuje svoje bioprodukty i pro ty, které odrazuje jejich vyšší cena. „V průběhu září mohli veškeré biovýrobky Mlékárny Valašské Meziříčí ochutnat všichni ti, kterým se zdá cena jinak prů  měrně vyšší. V rámci podpory se cena snížila právě při příležitosti Měsíce biopotravin.

Jinak je zcela oprávněná, neboť souvisí s vyššími náklady na celkový provoz ekologického chovu," říká Jana Novotná, ředitelka Mlékárny Valašské Meziříčí. „Marketingově budou tyto výrobky podpořeny také celorepublikovou soutěží, do níž se mohou zapojit všichni spotřebitelé a příznivci našich bioproduktů," dodala Novotná.

Září v dm opět ve jménu biopotravin

Maloobchodní drogistický řetězec dm nezůstal ani tento rok stranou a aktivně se zapojil do propagace zdravého způsobu života, a to v souladu se svým komunikačním headline active beauty, tedy propojení vnější a vnitřní krásy. Pro své zákazníky připravil stejně jako v minulých letech zajímavé aktivity.

dm zaujímá, co se  obratu v kategorii biopotravin týče, druhé místo na českém maloobchodním trhu. V prodejnách dm si zákazníci mohou vybírat ze širokého sortimentu biopotravin značky AlnaturA. V bio kvalitě jsou v dm k dostání jak základní potraviny, tak i příkrmy pro nejmenší, cukrovinky, koření, čaje a mnoho dalšího.

Pro všechny příznivce biopotravin i ty, kteří se rozhodují, zda je mají ochutnat, dm připravila týden ve znamení výhodných nabídek - akční týden BIO. V BIO týdnu zákazníci při zakoupení minimálně dvou výrobků ze sortimentu biopotravin viditelně označených na regále závěsem „Kupte 2, ušetřete 10 %!" získali slevu 10 % na každý z nich.

15. biojarmark a dožínkové slavnosti v Toulcově dvoře v Praze

Toulcak_Sasov.jpg

Kniha Bio&dítě, bio i nebio zdravá výživa nakladatelství IFP Publishing&Engineering s.r.o., první kojenecká probiotická biomléka a biokaše na českém trhu značky babio, bio máslo značky Milko Polabské mlékárny a.s. či fritované bio hranolky a bio bramborový knedlík biofarmy Sasov - to byly novinky představené na letošních biodožínkách, které navštívil i ministr životního prostředí Martin Bursík s Kateřinou Jacques. Toulcak_Weidenthaler.jpgSpeciálně pro Bio Obchod zapózoval bio zelinář Petr Weidenthaler z Velehradu na Uherskohradišťsku a Otomar Černý se svojí Divokou kosmetikou CPK bio.
(pm)

5. ročník Biodožínek Country Life

Druhou zářijovou neděli se v ekocentru Country Life v Nenačovicích u Berouna konal již 5. ročník Biodožínek. Ti, kdo Biodožínky navštívili, si pochutnávali na zdravých dobrotách, nakupovali biopotraviny, ekologickou drogerii či přírodní kosmetiku. Účastnili se přednášek a exkurzí nebo běhu Klubů zdraví. Ti, kteří nechali auto doma a do Nenačovic přijeli na kole, dostali malý dárek.

Biodožínky probíhaly v ekologickém centru, kde se nachází sídlo společnosti Country Life, ekofarma, velkoobchod, mlýn, balírna a biopekárna a Institut životního stylu.

Největší zájem byl tradičně o biopečivo z pekárny, bioovoce a biozeleninu z ekofarmy. Country Life přestavil novinku - biopečivo z kamutové mouky.

CL_dozinky.jpgPo celou dobu konání akce probíhal doprovodný program v hlavním stanu a přednáškovém sále. Největší úspěch sklidilo cooking Show bratrů Uhrinových. Roman Uhrin, jeden z našich nejznámějších kuchařů specializovaných na vegetariánskou kuchyni a autor několika kuchařek, spolu se svým bratrem Robertem ve d vou vstupech předvedli, jak vařit rychle a zdravě a jak v kuchyni používat kamut.

S velkým zájmem se setkaly také exkurze na ekofarmě, ve mlýně, balírně a biopekárně.

Závěrečná tombola také přilákala mnoho účastníků. Hrálo se v ní o 10 hodnotných cen. Hlavní cenou byla poukázka na nákup v prodejnách Country Life v hodnotě 2 000 Kč, další ceny byly složeny z produktů Ecover, Provamel a samozřejmě Country Life.

Původním smyslem dožínek je poděkování Bohu za úrodu. Na to nechceme zapomínat, a proto bylo součástí našich Biodožínek i díkůvzdání a bohoslužba.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft březen rgt
Po Út St Čt So Ne
8             1
10 2 3 4 5 6 7 8
11 9 10 11 12 13 14 15
12 16 17 18 19 20 21 22
13 23 24 25 26 27 28 29
14 30 31          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,