Německo: Rewe koupila část španělského obchodníka s biozeleninou

REWE_positiv_1.jpg Nákupem čtvrtiny španělského producenta biozeleniny Campina Verde zvýšila německá skupina REWE svoji účast na obchodu s biopotravinami. Tímto krokem, a nejen jím, REWE ukazuje, že své „zelené“ sliby myslí vážně.  

Trvalá udržitelnost je stále častějším tématem v potravinářství a to nejen mezi výrobci biopotravin a přírodních produktů. Všechny velké potravinářské koncerny jsou ve stádiu zavádění svých vlastních konceptů a naplňování závazků v této oblasti.

Andalusie zdrojem biozeleniny pro celý kontinent

„Prodejen 25 % společnosti jsme jen formalizovali spolupráci s REWE, která trvá již mnoho let", vysvětlují Frederico Huber a Alwin Gfrörer, majitelé CAMPINA VERDE ECOSOL S.L. Obchodní a marketingová firma Campina Verde sídlí ve městě Cordoba, ve španělské provincii Andalusie. Majitelé se prodejem snažili vytěžit maximum s vertikální integrace v oblasti obchodu s biozeleninou a bioovocem.

campina.htmZa posledních deset let se Andalusie stala jednou z nejdůležitějších producentských oblastí v Evropě pro bio ovoce a zeleninu. Většina produkce se vyváží do Velké Británie, Německa a Francie. Zejména v zimě a na jaře region nabízí citrusové ovoce, rajčata, okurky, papriku, jahody, avokádo, cukety a další ovoce a zeleninu pro bioprodejny a supermarkety po celé Evropě.

Campina Verde podporuje 600 biozemědělců

Campina Verde se s 18 zaměstnanci stará zejména o koordinaci produkce, zajištění a kontrolu kvality a balení. „Pro naše zákazníky v Německu, kteří kupují bio ovoce a zeleninu, je zajištění kvality, transparentnost a plynulé zásobování těmi nejdůležitějšími aspekty spolupráce", vysvětluje pan Huber.

Campina Verde spolupracuje se 40 baličkami a ročně prodá 20 000 tun bio ovoce a zeleniny. „Spolupracujeme přímo s jednotlivými zemědělci, skupinami producentů, rodinnými farmami. Celkem je to na 600 zemědělců", dodává Alwin Gfrörer. Dlouhodobé smlouvy umožňují zemědělcům s důvěrou plánovat osevní postupy a očekávat stabilní ceny. 

Reww myslí udržitelnost vážně

Společnost Rewe si dala za cíl stát se nejudržitelnější společností v oblasti potravin v Evropě. Vypracovala vlastní kritéria v sociální, ekologické i ekonomické oblasti.
V lednu 2008 se předseda představenstva skupiny Rewe Alain Caparros na téma trvalé udržitelnosti a prognózy klimatických změn vyjádřil takto: „Udržitelnost nesmí být marketingový trik - musí se stát nedílnou součástí našeho každodenního života a také součástí postupů v naší společnosti". Důkazem, že Rewe o iniciativách jen nemluví, ale koná, najdeme na jejich web stránkách. Jedná se například o ekologický skleník s fotovoltaickými články, vyrábějící elektřinu. Dalším příkladem je fakt, že Rewe ve všech svých 6 000 prodejnách v Německu používá ze 100 procent elektřinu vyráběnou z obnovitelných zdrojů.

Capaross.jpegPodle Caparosse (na snímku) se mění očekávání zákazníků: „Obchod s potravinami se dramaticky mění. Zatímco dříve se zákazníci zajímali převážně o cenu, nyní se do popředí jejich zájmu dostává kvalita".

Zpět k biopotravinám. V posledních letech došlo k masivnímu rozšíření nabídky biopotravin v prodejnách Rewe (dříve pod názvem Füllhorn, nyní Rewe Bio). Navíc, prostřednictví dceřiné společnosti Rewe provozuje 5 biosupermarketů Vierlinden.


Dalším příkladem je spolupráce s pražírnou kávy v Hamburku Darboven. Rewe nyní nabízí její kávy „Intention", které jsou bio a pochází z férového obchodu, ve svých prodejnách.

Fakt, že aktivity Rewe jsou vítány jejich zákazníky a nemusí nezbytně znamenat ekonomickou ztrátu, demonstruje Rewe zvýšeným obratem v roce 2008 o 11 % na 50 miliard euro. Podle mluvčího společnosti jsou ovšem vyjmenované iniciativy jen začátkem a ukazují směr, kterým směřuje jejich vize budoucnosti. Rewe se aktuálně zabývá přibližně 350 různými projekty v oblasti udržitelnosti a zvyšování kvality.

Zdroj: Bio-markt.info, autor: Kai Kreutzer

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,