Restaurace Zlatá Praha hotelu InterContinental

ZlataPraha.jpg Ačkoli v Česku přibývá příznivců biopotravin, kvalitních restaurantů, kde si na biomenu opravdu pochutnáte, zatím u nás příliš není. O to je nová tradice sezonních biomenu v luxusní Zlaté Praze hotelu InterContinental vzácnější.    

Luxusní restaurant, shlížející pyšně na starou Prahu a panorama Hradčan z 9. patra hotelu InterContinental, by se klidně mohl spokojit s pohádkovým výhledem z terasy, zázemím hotelu a špičkovým interiérem. Zdejší šéfkuchař Jan Horký, mimochodem držitel ocenění Nejlepší kuchař roku 2007/08, však ví, že pro kuchyni jsou pravým zlatem kvalitní suroviny. A ty v kvalitě bio jsou nejen zdravější, ale hlavně lépe chutnají a z pokrmu dělají skutečný luxus. Bio je zárukou toho, že plodiny nebyly chemicky ošetřovány ani zpracovány podivnými chemikáliemi označovanými pro zjednodušení písmenem E a zvířata netrpěla v nedůstojných podmínkách, nadopovaná antibiotiky. Odborníci na zdravou výživu navíc doporučují připravovat pokrmy z produktů sezonních a místních. S jejich dodáním mají však české restauranty dlouhodobě problémy, protože v Česku se trh s místními biopotravinami teprve rozvíjí. Praze navíc dlouhodobě chybí tradice trhů s čerstvým ovocem či masem od místních farmářů, a tak se odebírá ve velkém ze zahraničí a suroviny ztrácejí na čerstvosti.

Zlatá Praha udává trendy české kuchyni

Zlatá Praha se však rozhodla tento začarovaný kruh prolomit a po pečlivém výběru oslovila přední české ekofarmy z celé republiky, aby připravila luxusní pětichodové biomenu, složené výhradně ze sezonních potravin. Vždy na jaře a na podzim jej představuje ve formě „Večeří pro budoucnost".

Úspěšnému a lahodnému jarně-letnímu biomenu vévodila zelená barva jarní přírody v podobě lahodného hráškového krému s mléčnou pěnou, doprovázející chuť jihočeského candátka. Chuť obohacovaly dozvuky Velikonoc v podobě jehněčího hřbetu a příchod léta ohlašovala polabská bublanina z raných třešní jako od babičky. Zlatou tečkou každého chodu byla skvěle chuťově sladěná biovína z Čech i Moravy.

Podzimní biomenu vstoupilo na jídelní lístek Zlaté Prahy 16. října a vzhledem k nástupu spadaného listí je typicky sezonní a výživné, zaměřené na příchuť hříbků a lanýžů a sytou, plnou chuť vína.

ZlataPraha_desert.jpgTradice luxusních bio menu je další výraznou stopou na cestě kvalitní české gastronomie ke světové cuisine, která ví, že dobrá surovina má cenu zlata. A kdo jiný měl tuto tradici zahájit než Zlatá Praha. Doufejme, že na ni brzy navážou i ostatní restauranty, nejen ty luxusní, a ze značky BIO se stane nikoliv módní výstřelek, ale samozřejmost.

 

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,