RawFest přilákal tisíce návštěvníků

Raw_food_fest_logo_120.jpg V magický den se proměnil první ročník festivalu RawFest. Do Běchovic se neočekávaně sjelo přes dva tisíce návštěvníků, kteří vytvořili kouzelnou atmosféru. Není divu, že místu s takovou koncentrací pozitivní energie přálo i počasí.   

„Je tady skvělá atmosféra, jsem nadšená,“ nešetřili chválou návštěvníci při procházení mezi stánky. Do Běchovic, kde má Lifefood svou výrobnu, se sjeli zkušení vitariáni i úplní začátečníci oslovení konceptem raw food. Všichni měli možnost setkat se se špičkami svého oboru a pokochat se jejich nabídkou. Dobré jídlo návštěvníci prokládali přednáškami nebo některým z workshopů na louce.

rawfest_14_4.jpgZájem o raw food byl obrovský a nečekaný. Již brzy po poledni hlásily mnohé restaurace vyprodání největších lákadel, na odbyt šlo všechno od populárních kokosů od Freshbedýnek přes koprawku od Secret of Raw, kterou později návštěvníci zvolili nejchutnějším pokrmem v hlasování o Zlatou dobrawtu, až po kombuču od Vily Flory nebo pizzu od Jelicy. Zájemci oceňovali velké množství stánků Lifefoodu s plackami, Lifebary, čokoládami či speciální stánek věnovaný mixování smoothies se superfoods. Vůbec poprvé se totiž mohli naživo setkat s kompletní nabídkou tohoto největšího výrobce raw food, která je většinou dostupná výhradně přes e-shop.

rawfest_14_1.jpg„Vystáli jsme si třičtvrtě hodinovou frontu, ale stálo to za to,“ komentovala nabité náměstíčko s restaurační sekci slečna v květovaných šatech, teď již pohodlně usazená na trávě před přednáškovým stanem. Vyjedné talíře svědčili o uspokojivém gurmánském zážitku. „Nejsem vitariánka, ale mám nějaké zdravotní problémy. Po tom, co jsem tu dnes zažila, se určitě budu o raw food zajímat dál,“ přisvědčila, „potřebuji si ale věci důkladně prostudovat a tak jsem si koupila i knížku,“ vysvětlila. Její kamarádka na vysvětlenou dodala: „My už jsme si prošli lecčíms a na raw food je mi sympatické, že to vlastně žádný směr není, ani dieta. Prostě jezte čisté, jednoduché jídlo,“ vysvětlovala, „a mějte se rádi a poslouchejte své tělo,“ usmívala se na rozloučenou a dál se kamarádkou věnovali přednášce.

rawfest_14_2.jpgKromě skvělého jídla, raw produktů a čerstvého ovoce zblízka i zdaleka rawfoodisty lákal speciální demo stánek s celodenním programem ukázek raw „vaření“ v přímém přenosu. Mnozí zájemci tak na vlastní oči poprvé uviděli, jaká kouzla se dají vyrobit s obyčejným mixérem a že raw „vaření“ je nejen chutné a zdravé, ale i docela jednoduché.

V přednáškovém stanu, jehož programem prováděla herečka Nela Boudová, se střídali zajímaví hosté, přičemž největší pozornost si získal diskusní panel složený z největších jmen české raw food scény. Tereza Havrlandová, majitelka Lifefoodu, nebo Marie Špačková z legendárního blogu  potěšili mnohé svým bezprostředním sdílením životních zkušeností s dlouhodobým vitariánstvím, Wlasta Hlinková zase svými vtipy – „ani nevím, jestli doktor, u kterého mám svou osobní kartu, ještě žije“ - mnohokrát rozesmála publikum a Tomáš Bezděk či Petr Čech přidávali svůj jedinečný pohled na raw food a vše kolem něj.

„Známe se z diskusní skupiny o raw food na facebooku,“ odpověděl mladý muž na otázku, jak se o festivalu dozvěděl a ukazoval na skupinku lidí nedaleko, „tak nám přišlo, že to je vlastně dobrá příležitost se poznat i osobně,“ vysvětlil a potvrdil tak, že RawFest měl i svou společenskotvornou funkci. Virtuální přátelství i známí raw foodisti z internetu se mohli konečně potkat na živo a ve velkém.

rawfest_14_3.jpgMezitím na louce probíhaly workshopy malířské, hudební a dokonce zpěvavé, kdy se svým vyhledávaným workshopem zavítala i zpěvačka Ivana Mer. Děti potěšila trampolína, hudební dílničky či čokoládové workshopy a se svými rodiči nadšeně objevovali kouzlo her, puzzlí a bludišť ze Zeměráje, oblíbeného dětské parku v jižních Čechách. Ten pro ně připravil i dobrodružnou cestu za pokladem nebo olympiádu zvířátek. Volné aktivity v areálu zastupovala třeba slackline nebo hrazda s TRX, na které při vynikající exhibici ukázali vypracovaná těla kluci ze SebeRevolty. Odpolední program se proměnil v koncertní pohodu s jazzem nebo latinou a celý den vyvrcholil avantgardní fireshow.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,