První Maloskalský jarmark 11. září

maloskalsky_jarmark_1.jpg Obec Malá Skála je malebným místem v regionu Český ráj a těší se každoročně velkému zájmu turistů. V širším povědomí je známá především díky širokému kulturně-turistickému vyžití.  

Malá Skála není malá!

Láká  nádhernou atmosférou Panteonu, Suchých skal nebo zříceninou hradu Frýdštějna, v oblasti je řada možností romantických procházek a výhledů a nesmíme zapomenout na festival Benátská noc.

Maloskalsko se ale kromě překrásné krajiny může pochlubit řadou šikovných lidí, kteří se věnují tradičnímu řemeslu, výrobě uměleckým předmětů nebo třeba přípravě potravin z místních zdrojů. Řada z nich se může  pochlubit značkou „Regionální produkt“ oblasti Český ráj a některé potraviny obdržely také BIO certifikát, čímž je konzumentům nabídnuto vynikající a zároveň zdravé pochutnání.

Proč jarmark? A čím bude originální?

V prvé řadě se v Malé Skále žádná podobná akce nekoná. Organizátoři se rozhodli oslovit místní řemeslníky a umělce a nabídnout jim možnost nejenom své produkty na jarmarku prodávat, ale také ukázat jejich výrobu přímo před očima diváků a něco o své práci návštěvníkům říci. Hosté jarmarku se tak budou moci podívat pěkně zblízka „na zoubek“ řemeslům, jenž se zdála být už takřka zapomenuta – předení na kolovrátku, výrobě keramiky na hrnčířském kruhu, foukání skla, výrobě bižuterie, sochání dřeva motorovou pilou, pěstování bylinek nebo uměleckému kování.

Pro děti je připravena jízda na koních v areálu kempu a budou si moci také sáhnout na živá zvířátka, která se rozhodli místní ekofarmáři na jarmark přivést a ukázat tak dětem, jak se o zvířátka dobře postarat. Takováto „osvěta“ je podle organizátorů dobrá nejen pro dospělé, ale zejména děti budou moci vidět věci, které se ve škole nenaučí a mohou si ledacos sami vyzkoušet.

Originalita akce ale tkví také třeba v tématických přednáškách. V současné době se často hovoří o bioproduktech, produktech fair trade, ekozemědělství a ekostavbách – aby ale nešlo o prázdné pojmy, odborníci na dané téma v průběhu jarmarku přednesou zajímavá povídání o ekologických domech, férové práci v rozvojových zemích, hosté se budou moci účastnit interaktivní přednášky na téma „úprava zahrady a prostoru podle zásad feng-shui“. Všechno završí bohatá tombola a vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší Maloskalskou marmeládu.

mala_skala_jarmark1.jpgKdy a jak?

Malou Skálu najdete v Libereckém kraji nedaleko Jablonce nad Nisou nebo Turnova. Do obce je dobré spojení autobusem i vlakem a známý Kemp Ostrov, na kterém se celá akce bude konat, se nachází přímo v jejím centru. V sobotu 11. září se otevřou brány obce všem zájemcům o tradici, řemeslo a umění, všem, kteří se mají zájem něco nového dozvědět a také těm, kteří chtějí zažít příjemný pozdně letní den. Nebude chybět hudba, dobré jídlo a pivko a hlavně – setkání s lidmi se zájmem o dobrou věc.    

Maloskalský jarmark stručně

Maloskalský jarmark

KDY: 11. září 2010

KDE: Kemp ostrov, Malá Skála

V KOLIK: 10:00 – 18:00 hod.

MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ: Přímo v areálu kempu ve stanech nebo karavanech, v Malé Skále pak bohatý výběr ubytování v soukromí, pensiony, hotely

PROGRAM: výstava, prodej a ukázka řemeslných a uměleckých výrobků, prodej potravin z místních zdrojů, přednášky a workshopy na téma bio/eko, zábavný program pro děti i dospělé, chutné domácí občerstvení, tombola.

KONTAKT: www.maloskalskyjarmark.cz

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,