První kosmetické výrobky z Fairtrade

Fairtrade_logo.jpg Britská Fairtrade Foundation, nezisková organizace, která uděluje licence výrobkům pocházejícím ze systému férového obchodu ve Velké Británii, oznámila minulý týden uvedení na trh prvních kosmetických výrobků obsahujících suroviny z certifikovaného Fair Trade obchodu.  

Padesát sedm nových výrobků od pěti výrobců může nyní označovat své kosmetické přípravky značkou FAIRTRADE, řada dalších na certifikaci čeká. Mezi certifikované výrobce patří FT_kosmetika_Neals_Yard_1.jpgBoots, Lush, Essential Care, Neal's Yard Remedies, a nově vzniklá firma Bubble & Balm. Společnost The Visionary Soap Company očekává certifikaci svých kosmetických výrobků během několika týdnů.

Harriet Lamb, výkonná ředitelka Fairtrade Foundation, na tiskové konferenci řekla, že britské ženy volaly po férových kosmetických výrobcích již drahnou dobu a s jejich příchodem se zásadně mění kosmetický průmysl. „Sedm z deseti Britů zná značku FAIRTRADE a na otázku, zda by kupovali více výrobků fair trade odpovídá ano, pokud by byly dostupné; 31 % by chtěla, aby fair trade byla i kosmetika", říká Lamb.

Minimální kvalifikační předpoklad pro získání Fairtrade značky je obsah surovin pocházejících z férového obchodu v podílu 2 % u výrobků, které se smívají (například sprchové gely) a 5 % u výrobků, které se nanášejí na pokožku (krémy).

Přes poměrně omezenou nabídku fair trade surovin - bambucké máslo, med a cukr mezi jinými -jsou výrobci vyzýváni, aby používali více než jen minimálně nezbytné množství nutné pro získání Fairtrade značky. Všechny suroviny, které jsou dostupné, musejí pocházet z férového obchodu. Podle Fairtrade Foundation byly podíly nezbytné pro získání certifikace stanoveny poměrně nízko schválně, aby se do systému mohlo zapojit co nejvíce výrobců.

„Celkový trh s výrobky fair trade vloni ve Velké Británii vzrostl o 43 % - jasný důkaz toho, že spotřebitelé zůstávají věrni svým zásadám i v době recese", říká Lamb. „Je to proto, že principy fair trade vyjadřují nejdůležitější hodnoty - spotřebitelé chtějí vidět proaktivní investice do společností a chtějí, aby zemědělci v rozvojových zemích dostávali spravedlivý podíl na zisku".

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,