První kosmetické výrobky z Fairtrade

Fairtrade_logo.jpg Britská Fairtrade Foundation, nezisková organizace, která uděluje licence výrobkům pocházejícím ze systému férového obchodu ve Velké Británii, oznámila minulý týden uvedení na trh prvních kosmetických výrobků obsahujících suroviny z certifikovaného Fair Trade obchodu.  

Padesát sedm nových výrobků od pěti výrobců může nyní označovat své kosmetické přípravky značkou FAIRTRADE, řada dalších na certifikaci čeká. Mezi certifikované výrobce patří FT_kosmetika_Neals_Yard_1.jpgBoots, Lush, Essential Care, Neal's Yard Remedies, a nově vzniklá firma Bubble & Balm. Společnost The Visionary Soap Company očekává certifikaci svých kosmetických výrobků během několika týdnů.

Harriet Lamb, výkonná ředitelka Fairtrade Foundation, na tiskové konferenci řekla, že britské ženy volaly po férových kosmetických výrobcích již drahnou dobu a s jejich příchodem se zásadně mění kosmetický průmysl. „Sedm z deseti Britů zná značku FAIRTRADE a na otázku, zda by kupovali více výrobků fair trade odpovídá ano, pokud by byly dostupné; 31 % by chtěla, aby fair trade byla i kosmetika", říká Lamb.

Minimální kvalifikační předpoklad pro získání Fairtrade značky je obsah surovin pocházejících z férového obchodu v podílu 2 % u výrobků, které se smívají (například sprchové gely) a 5 % u výrobků, které se nanášejí na pokožku (krémy).

Přes poměrně omezenou nabídku fair trade surovin - bambucké máslo, med a cukr mezi jinými -jsou výrobci vyzýváni, aby používali více než jen minimálně nezbytné množství nutné pro získání Fairtrade značky. Všechny suroviny, které jsou dostupné, musejí pocházet z férového obchodu. Podle Fairtrade Foundation byly podíly nezbytné pro získání certifikace stanoveny poměrně nízko schválně, aby se do systému mohlo zapojit co nejvíce výrobců.

„Celkový trh s výrobky fair trade vloni ve Velké Británii vzrostl o 43 % - jasný důkaz toho, že spotřebitelé zůstávají věrni svým zásadám i v době recese", říká Lamb. „Je to proto, že principy fair trade vyjadřují nejdůležitější hodnoty - spotřebitelé chtějí vidět proaktivní investice do společností a chtějí, aby zemědělci v rozvojových zemích dostávali spravedlivý podíl na zisku".

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,