První biojarmark v Třebíči se vydařil

Bio_jarmark_trebic3_zm__na_velikosti_1.jpg Desátý zářijový den zaplnily Karlovo náměstí v Třebíči výrobci a prodejci bio, eko zboží nebo zboží se speciálním označením Vysočina regionální produkt. Od 10 do 16 hodiny zde proběhl historicky první Bio jarmark. Návštěvníci mohli nejen nakupovat, ale mnozí z vystavovatelů připravili i výborné ochutnávky.  

Akce proběhla v rámci kampaně Září - Měsíc ekologického zemědělství a biopotravin. Letos se poprvé aktivně zapojilo i Zdravé město Třebíč.

Bio_jarmark_trebic1_zm__na_velikosti.jpgPevně doufám, že nový jarmark se občanům líbil. Nabídka byla opravdu pestrá. Ráda bych založila novou tradici bio jarmarku, aby lidé měli možnost pravidelně jednou do roka se seznámit s výrobky, které si rozhodně zaslouží jejich pozornost. Jsou bio, eko. Hlavní přínos ale vidím v tom, že nákupem takového zboží lidé podporují místní producenty, kteří se starají o krajinu, nepoškozují životní prostředí, dávají lidem v našem regionu práci a jejich výrobky jsou výborné. Řadu z nich jsem osobně vyzkoušela a mohu je doporučit," říká Iveta Ondráčková, koordinátorka Zdravého města.

Bio_jarmark_trebic_zm__na_velikosti.jpgKdo i přesto pochybuje o kvalitě bio potravin, měl by určitě vědět, že zemědělci a potravináři vyrábějící biopotraviny jsou pravidelně důkladně kontrolováni. Pokud nesplňují přísné normy a podmínky, může jim být certifikát odebrán.

Nechyběl stánek s bio zeleninou. Velký zájem byl také o bio šunku, bio uherák pana Sklenáře ze Sasova u Jihlavy a výborné domácí produkty z mléka farmy Němcovy z Netína. Jogurty, sýry  „šly doslova na dračku". Němcovi museli nechat v poledne přivézt novou várku zboží. Nechyběly produkty z medu, bio mouka, těstoviny, koření, čaje, zdravá výživa, Tasovské placky, bio sušenky, mošty, koláčky, džemy, pudinky, celozrnné chlebíčky značky Racio z Břeclavi. Čokoládu, čaje i kávu nabízela Společnost pro Fair Trade.

Bio_jarmark_trebic2_zm__na_velikosti.jpgDále bylo možné nakoupit bio kosmetiku, výrobky z přírodních materiálů pro děti i dospělé, eko drogérii, ručně vyráběné šperky, bižuterii, proutěné věci z pedigu i dekorativní keramiku. Svůj stánek zde měla i chráněná dílna Slepíši z nedalekého Tasova, kde jsou zaměstnáni nevidoucí lidé. Zabývají se např. výrobou zahradních nádob pomocí Axmanovy techniky. Způsob práce předváděli přímo na místě.

Na jarmarku se představila dvacítka vystavovatelů. Nabídka byla opravdu pestrá, vybrat si mohl každý. Počasí bylo letní, sluníčko svítilo po celý den.

Bio jarmark se uskutečnil díky finanční podpoře kraje Vysočina a podpoře Zdravého města Třebíč.

Zdroj: Tisková zpráva, Ing. Iveta Ondráčková, koordinátorka Zdravého města Třebíč a místní Agendy 21

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,