Projekt Learning Place BioFarm

logo_learning_on_biofarm_1.jpg Cílem strategického partnerství je vytvořit e-learningový kurz a interaktivní vzdělávací portál s názvem “Learning place Bio-Farm” (“Vzdělávání na Biofarmách”). Portál nabídne online zdroje pro učitele, zemědělce, ekocentra, neziskové organizace a další subjekty, zapojené do vzdělávacích aktivit na ekologických farmách.    

Návštěvy farem a příležitosti ke vzdělávání

Vzdělávací návštěvy farem nabízí alternativní a inovativní prostor pro formální i neformální vzdělávání k tradičnějších forem vzdělávání v prostředí školy.  

Během návštěv na farmách mají skupiny žáků a studentů možnost strávit čas interaktivními a praktickými aktivitami, díky nimž se učí poznávat reálné aspekty fungování zemědělství a konkrétní farmy.  Na vlastní oči se přesvědčují o náročnosti pěstování rostlin a chovu hospodářských zvířat. Návštěva farmy je ideálním způsobem, jak prakticky doplnit vzdělávání ve třídě v předmětech jako je biologie, zeměpis, ekonomika a ekologie 

Integrace znevýhodněných osob

Dětem nebo mladým lidem, kteří mívají problém zapojit se do běžného vyučování ve škole, mohou návštěvy na ekologické farmě přinášet zvláštní výhody. Nové a zajímavé prostředí může být pro žáky s poruchami učení nebo pro studenty s rizikem vyloučení z běžného vzdělávání velmi podnětné a inspirativní. Jedním z klíčových cílů vzdělávacích návštěv na farmách je mladé lidi znovu zaangažovat poskytnutím alternativních prožitků ke každodennímu vzdělávání ve škole a přistupovat k učení z širší perspektivy. Farma nabízí mnoho možností praktických aktivit, které mohou mladé lidi oslovit a zaujmout. Učitelé v mnoha případech zaznamenali výrazné zlepšení mentálního i fyzického zdraví a zlepšení v přijímání nových znalostí a dovedností právě díky zapojení studentů do praktických aktivit na farmě.

Vzdělávání zemědělců a pedagogů

V současné době existuje jen velmi malé množství vzdělávacích nabídek pro zemědělce, kteří mají zájem nabízet vzdělávání na svých farmách. Cílem tohoto projektu je vytvořit komplexní vzdělávací kurz a on-line portál, který nabídne různé interaktivní vzdělávací nástroje a zdroje pro ekologické zemědělce a lektory. Kurz umožní farmářům, učitelům, lektorům a dalším zainteresovaným osobám získat znalosti v praktikách a postupech při hostování vzdělávacích aktivit na farmě.   

Kurz také pomůže pedagogům zjistit více informací o tom, co je důležité vědět při návštěvě farmy s žáky. Uvědomí si, jak nejlépe skloubit aktivity na farmě se školním vzdělávacím programem a identifikovat zdravotní a hygienické potřeby specifické pro školní výlety na farmy. Kurz také pedagogům nabídne konkrétní znalosti nutné pro to, aby dokázali vzít v úvahu konkrétní potřeby a požadavky znevýhodněných žáků a dětí uprchlíků.

Cílové skupiny a partneři

Cílovými skupinami kurzu jsou zemědělci, organizátoři vzdělávacích návštěv na farmách, pedagogové a jejich organizace, neziskové organizace jako ekocentra, lektoři a zástupci samospráv.  

Projekt společně realizují partneři z osmi organizací a sedmi zemí – Rakouska, České republiky, Dánska, Německa, Norska, Polska a Velké Británie. Toto projektové konsorcium má dostatek zkušeností a znalostí v oblasti vzdělávání na ekologických farmách.  

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,