Prohlášení ohledně rizikových okurek ze Španělska

Šarže okurek ze Španělska, podezřelých z kontaminace bakteriemi enterohemorrhagické Escherichie coli, byla dodána do společnosti Country Life minulý týden, a to prostřednictvím německého velkoobchodu.   

Jedná se celkově o 120 ks okurek. V době zjištění informace o možné kontaminaci okurek, tedy v neděli ráno, se menší část nacházela ještě ve skladech Country Life a ihned byla zajištěna, větší část byla již distribuována do firemních prodejen Country Life a odběratelům.

Všichni odběratelé byli nebo právě jsou varováni, z firemních prodejen byly okurky okamžitě staženy. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odebrala vzorky jak z podezřelé šarže, tak z další šarže pocházející ze stejného německého velkoobchodu.

Španělské okurky společnost Country Life odebrala z významného německého velkoobchodu Dennree. Byly dovezeny v úterý 24. 5. v počtu 120 kusů. 106 kusů bylo distribuováno odběratelům a prodejnám Country Life. Ihned po obdržení informace o možné kontaminaci okurek z této šarže, v neděli ráno, byly všechny okurky, které se ještě nacházely ve skladech filmy, zajištěny, stejně tak firma okamžitě stáhla okurky ze svých prodejen. Všichni odběratelé, kterým byly okurky z této šarže dodány (13 odběratelů), byli nebo právě jsou varováni.

Všechny okurky je třeba okamžitě stáhnout z prodeje a dle doporučení SZPI nejlépe vrátit zpět do firmy Country Life, která zajistí jejich likvidaci.

SZPI provedla v neděli dopoledne kontrolu, v rámci které odebrala vzorky okurek z podezřelé šarže i z další šarže pocházející ze stejného německého velkoobchodu. V rámci předběžné opatrnosti byl také zastaven prodej okurek z této druhé šarže (ze které nebyly zatím distribuovány žádné okurky), dokud se rozbory nepotvrdí, že jsou v pořádku. Výsledky rozboru by měly být k dispozici do 4-5 dní.

Country Life situaci intenzivně řeší a o výsledcích rozborů, stejně tak jako o jakýchkoli dalších změnách či opatřeních, bude neprodleně informovat.

Co můžete dělat jako preventivní opatření?
Pokud se u vás již vyvinulo průjmové onemocnění, neprodleně navštivte lékaře. Pokud chcete aplikovat preventivní opatření, doporučujeme užívat 2x denně aktivované černé uhlí (carbofit). Černé uhlí se vyznačuje schopností vázat toxiny a tato schopnost byla prokázána i v případě verotoxinu, který vzniká při krvácivém průjmu. Dávkování je cca 3-4 tablety 2x denně.

Zdroj: Country Life

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,