PRO-BIO, s.r.o. mezi finalisty TOP Odpovědná firma

Top_odpovedna_firma_logo.jpg TOP Odpovědná firma je cena za udržitelné a odpovědné podnikání, kterou pořádá a uděluje platforma Byznys pro společnost .   

V letošním roce je pořádán již 11. ročník. TOP Odpovědná firma je jediný žebříček v České republice, který dlouhodobě oceňuje a hodnotí společensky odpovědné (CSR) a udržitelné podnikání v Česku.

Společnost PRO-BIO se dostala mezi deset finalistů, kterým může dát veřejnost svůj hlas. Podpořte nás v soutěži, s vaší podporou to můžeme dotáhnout ještě dál!

Hlasovat můžete na: http://service.ihned.cz/ankety/20-top-odpovedna-firma-2014. Za vaši podporu vám společnost předem děkuje. 

PRO_BIO_management.jpgNa snímku vedení společnosti: Martin Hutař, Jana Lysáková, Karel Matěj 

Co patří k odpovědnému chování společnosti PRO-BIO

Naše společnost podniká v oboru biopotravin a to v celém jejich řetězci. Hospodaříme na 2 ekologických farmách, kde v praxi uplatňujeme principy ekologického zemědělství a pěstujeme plodiny jako je špalda, pohanka, sója a další. Suroviny po sklizni následně zpracováváme v našem mlýně (obilniny loupeme, meleme mouky, krupice) a dále upravujeme do finálního výrobku.

Bezlepkový projekt

Zrekonstruovali jsme staré chátrající objekty na novou bezlepkovou balírnu a mlýn. Tyto provozy jsou prostorově zcela odděleny od stávajícího provozu a zajišťují bezpečnou bezlepkovou výrobu. Naším cílem je nabídnout lidem s celiakií a alergikům vysoce kvalitní a bezpečné bezlepkové výrobky.

NAŠE BIOFARMA

Projekt NAŠE BIOFARMA nabízí biopotraviny 100% českého původu. Na projektu spolupracujeme s dalšími českými ekologickými farmáři. Na každém výrobku NAŠE BIOFARMA je uvedeno konkrétní místo a jméno farmáře, odkud daná surovina pochází. Představujeme výrobky s konkrétní tváří a příběhem lidí, kteří u jejich vzniku jsou. www.nasebiofarma.cz

Člověk v tísni

Nově spolupracujeme s organizací Člověk v tísni na projektu, který pomáhá začínajícím ekologickým zemědělcům v zahraničí např. v Moldávii. Místním zemědělcům předáváme zkušenosti a pomáháme jim jejich produkci zobchodovat.

Benefity pro zaměstnance

Pro zaměstnance pořádáme několikrát ročně pravidelná školení, která jsou zaměřena na jejich osobní i profesní rozvoj.

Nabízíme možnost práce na částečný zkrácený úvazek, kterou využívají především maminky s dětmi. Jsme si vědomi toho, jak těžké je skloubit péči o děti a domácnost. Díky práci na zkrácený úvazek mají ženy s dětmi prostor pro kariérní růst i péči o rodinu.

Umožňujeme práci z domova tzv. „home office“.  Zaměstnanci si mohou zorganizovat práci dle svých možností, svých bio rytmů a chodu celé rodiny, a přináší tak efektivnější výsledky.

Odpovědnost vůči místní komunitě

Velký význam pro nás má spolupráce s místní základní školou, se kterou v rámci projektu Ekoškola spolupracujeme. Pro děti organizujeme exkurze do našich provozů, podílíme se na kroužku vaření, kde se děti učí vařit z biopotravin, a podílíme se na celkové změně jídelníčku v místní školní jídelně, kde se postupně začínají objevovat i biopotraviny.

Největší zaměstnavatel v regionu

Patříme mezi největší zaměstnavatele v regionu s velmi vysokou nezaměstnaností. V naší firmě nachází pracovní uplatnění kolem 100 lidí.

Důležitou společenskou akcí jsou naše letní BIOSLAVNOSTI - festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu. Zábavnou a neformální cestou zde lidem přibližujeme biopotraviny a ekologické zemědělství ve všech souvislostech. Na letošní 9. ročník přišlo kolem 3 200 návštěvníků. Více na www.bioslavnosti.cz

Energie z obnovitelných zdrojů

Od loňského roku využíváme část energie, kterou získáváme z našich fotovoltaických panelů umístěných na střeše firmy. Při slunečném dni se nám daří pokrýt asi 15 – 20%  naší spotřeby. Již druhým rokem využíváme kotel, který dokáže spalovat slupky a odpady z našich čističek (tedy různá semena plevelů, příměsi, plevy, prach apod.). V našem mlýně za rok vyprodukujeme kolem 130 tun odpadních slupek a na 200 tun ostatních odpadů. Naším cílem je vytápět pomocí slupek a ostatních odpadů celou firmu včetně mlýna a také vyžít teplo z biomasy při sušení obilí na posklizňové lince.

Obnova brownfields

Rozšiřování naší firmy je spojeno s obnovou tzv. brownfields – starých, rozpadajících se, nevyužívaných objektů. Při svém podnikání jsme nezabrali ani m2 nové půdy, veškeré objekty vznikly rekonstrukcí a dostavbou těchto starých budov. Například mlýn je v místě staré sýpky z 50. let minulého století, administrativní budova, balírny, sklady a nový bezlepkový mlýn v budově z 19. stolení  bývalého podniku rodiny Buhlových, kde se zpracovával len, který později až do uzavření využívala společnost Moravolen. Základní myšlenka regenerace brownfields vychází z principů udržitelného rozvoje. Díky obnově brownfields se snižují zbytečné zábory další půdy pro investice na zelené louce, což šetří naši krajinu.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,