Přírodní mýdla z Česko-saského Švýcarska

Mydlarna_Castaneo_mydlo_materidouska110.jpg V mýdlárně Castanea Nature se rozhodli odložit stroje a chemii a začali vyrábět čistě přírodní mýdla. Jaký je ale rozdíl mezi ručně vyráběnými produkty a těmi průmyslovými?  

Masová výroba zasáhla snad již všechny obory. Nebudeme tvrdit, že to je špatně, ale v některých oblastech není od věci udělat pár kroků zpět a zkusit něco, co je staletími ověřeno. V dnešní době jsme si zvykli na určitý standard, který je často těžké překonat. Velké továrny vymýšlejí stále nové vůně, složení i kombinace produktů a slibují dokonalé výsledky. „Je to dáno poptávkou. Lidé dnes nemají čas čekat. Upřednostňují proto výrobky, které jim slíbí, že jejich užíváním dosáhnou jak čistoty, tak třeba mladší pleti. Už se nepídí po tom, proč jejich pokožka vlastně nevypadá dle jejich představ a věří v účinek, který slibují výrobci,“ uvádí Miloslava Wegschmiedová, majitelka mýdlárny Castanea Nature.

Mýdla důležitá svým obsahem

V průmyslových mýdlech často bývají vonné oleje nahrazeny uměle vyráběnými aromaty. Mýdlo krásně a silně voní, ale u citlivých jedinců mohou způsobovat podráždění až alergie. „Přírodní mýdla voní pouze po přírodních bylinných silicích, jako je skořice, heřmánek, nebo levandule. Jejich vůně je jemná, ale nedosahuje takové intenzity jako u mýdel průmyslových,“ říká Miloslava Wegschmiedová.

Mydlarna_Castaneo_mydlo_rakytnik445.jpgBylinná mýdla pro zdraví

S přírodními mýdly se do organismu nedostávají škodlivé látky, jako jsou například stabilizátory. Výrobci tyto látky přidávají, aby jejich mýdla byly stálá, nekazila se a lahodila nosu i oku. Bohužel není málo těch, kteří jsou na některé tyto chemické složky alergičtí, a po použití těchto prostředků mohou trpět různými kožními problémy. Zejména děti jsou v tomto ohledu citlivé a mýdlo jim může být nepříjemné. „I přesto, že naše mýdla vyrábíme ve 160 let staré chaloupce v Česko-saském Švýcarsku, splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu v Praze. Některá mají dokonce hojivé účinky, pleť vyživují, ale nezatěžují,“ doplňuje Miloslava Wegschmiedová.

Mýdlárnu založila Miloslava Wegschmiedová, která se zaměřila na ruční výrobu bylinných mýdel a dalších přírodních produktů. Používá kvalitní přírodní oleje bez chemických přídavků a bylinné extrakty získává z vlastních rostlin pěstovaných v oblasti Českého Švýcarska. Veškeré výrobky jsou podrobeny náročným testům ve Státním zdravotním ústavu v Praze. Každé mýdlo má certifikát kvality a na mýdlo s horskou mírou Castanea Nature vlastní tzv. „malý patent“.

Mydlarna_Castaneo_rozmaryn445.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,