Přírodní kosmetika zažívá boom

VIVANESS_2017_Logo110.jpg Přírodní kosmetika zažívá boom a již mnoho let se těší rostoucí oblibě na celém světě.   

Poptávka je na celém světě vysoká, trh se vyvíjí dynamicky. Toto živé a výkonné odvětví každoročně prezentuje trendy a inovace na Mezinárodním odborném veletrhu přírodní kosmetiky, VIVANESS. Nejbližší se koná od 15. do 18. února 2017 na výstavišti v Norimberku. Magnetem pro návštěvníky pak budou vedle prezentací výrobců mimo jiné jevištní program VIVANESS on Stage a také kongres VIVANESS. Na odborném veletrhu se očekává přibližně 250 mezinárodních vystavovatelů. 

Německo

V Německu biokosmetika a přírodní kosmetika v roce 2015 dosáhla zvýšení o 10 % na hodnotu obratu 1,1 mld. eur. To staví jeden z průkopnických trhů na světě nesporně na nejvyšší stupínek v sektoru přírodní kosmetiky v Evropě. S tržním podílem ve výši 9 % přírodní kosmetika výrazně předstihla oblast kosmetiky blízké přírodě (6,2 %). Společně dosahují více než 2 mld. EUR. Pro srovnání: Celkový trh kosmetiky v Německu má hodnotu 13,3 mld. eur. Prakticky každý čtvrtý spotřebitel v Německu sáhne po přírodní kosmetice a kosmetice blízké přírodě.

Hodnoty a udržitelnost platí i v mezinárodním měřítku

Nejen němečtí spotřebitelé upřednostňují ve zvýšené míře udržitelné produkty – tento trend je citelný a měřitelný na celém světě.
Amarjit Sahota, z Organic Monitor Consulting, vysvětluje: „Globální trh přírodní kosmetiky a biokosmetiky roste ročně přibližně o 1 mld. dolarů a v roce 2015 dosáhl odhadovaného obratu 12,5 mld. amerických dolarů. Evropa a Severní Amerika k tomu přispívají největšími podíly, ale aktuálně ukazuje vysokou míru růstu především také Asie.“ 

Ale také americká firma pro průzkum trhu MarketResearch, se ve své aktuální zprávě zabývá vývojem sektoru přírodní a bio kosmetiky od roku 2016 do roku 2022. Podle těchto prognóz bude růst v příslušném období každoročně vyšší než 10 % a v roce 2022 bude globální obrat dosahovat 19,8 miliard dolarů. Jako důvody tohoto vývoje se ve studii s názvem “World Organic Personal Care and Cosmetic Products Market", i u jiných znalců tohoto odvětví uvádějí rostoucí uvědomování si zdraví a také zvětšující se zájem o přirozenou kosmetiku a tělesnou hygienu. Americký trh je podle studie v globálním hodnocení na prvním místě, následován Evropou a Asií, které průzkum trhu v následujících letech předpovídá nejvyšší růstový potenciál. V tomto vývoji bude na celém světě hrát důležitou roli online-obchod. Průzkumníci trhu z organizace MarketResearch předpovídají u elektronického obchodu roční nárůst téměř 12 %. 

Zdroj: BioFach

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,