Přírodní kosmetika zažívá boom

VIVANESS_2017_Logo110.jpg Přírodní kosmetika zažívá boom a již mnoho let se těší rostoucí oblibě na celém světě.   

Poptávka je na celém světě vysoká, trh se vyvíjí dynamicky. Toto živé a výkonné odvětví každoročně prezentuje trendy a inovace na Mezinárodním odborném veletrhu přírodní kosmetiky, VIVANESS. Nejbližší se koná od 15. do 18. února 2017 na výstavišti v Norimberku. Magnetem pro návštěvníky pak budou vedle prezentací výrobců mimo jiné jevištní program VIVANESS on Stage a také kongres VIVANESS. Na odborném veletrhu se očekává přibližně 250 mezinárodních vystavovatelů. 

Německo

V Německu biokosmetika a přírodní kosmetika v roce 2015 dosáhla zvýšení o 10 % na hodnotu obratu 1,1 mld. eur. To staví jeden z průkopnických trhů na světě nesporně na nejvyšší stupínek v sektoru přírodní kosmetiky v Evropě. S tržním podílem ve výši 9 % přírodní kosmetika výrazně předstihla oblast kosmetiky blízké přírodě (6,2 %). Společně dosahují více než 2 mld. EUR. Pro srovnání: Celkový trh kosmetiky v Německu má hodnotu 13,3 mld. eur. Prakticky každý čtvrtý spotřebitel v Německu sáhne po přírodní kosmetice a kosmetice blízké přírodě.

Hodnoty a udržitelnost platí i v mezinárodním měřítku

Nejen němečtí spotřebitelé upřednostňují ve zvýšené míře udržitelné produkty – tento trend je citelný a měřitelný na celém světě.
Amarjit Sahota, z Organic Monitor Consulting, vysvětluje: „Globální trh přírodní kosmetiky a biokosmetiky roste ročně přibližně o 1 mld. dolarů a v roce 2015 dosáhl odhadovaného obratu 12,5 mld. amerických dolarů. Evropa a Severní Amerika k tomu přispívají největšími podíly, ale aktuálně ukazuje vysokou míru růstu především také Asie.“ 

Ale také americká firma pro průzkum trhu MarketResearch, se ve své aktuální zprávě zabývá vývojem sektoru přírodní a bio kosmetiky od roku 2016 do roku 2022. Podle těchto prognóz bude růst v příslušném období každoročně vyšší než 10 % a v roce 2022 bude globální obrat dosahovat 19,8 miliard dolarů. Jako důvody tohoto vývoje se ve studii s názvem “World Organic Personal Care and Cosmetic Products Market", i u jiných znalců tohoto odvětví uvádějí rostoucí uvědomování si zdraví a také zvětšující se zájem o přirozenou kosmetiku a tělesnou hygienu. Americký trh je podle studie v globálním hodnocení na prvním místě, následován Evropou a Asií, které průzkum trhu v následujících letech předpovídá nejvyšší růstový potenciál. V tomto vývoji bude na celém světě hrát důležitou roli online-obchod. Průzkumníci trhu z organizace MarketResearch předpovídají u elektronického obchodu roční nárůst téměř 12 %. 

Zdroj: BioFach

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,