Přírodní kosmetika zažívá boom

VIVANESS_2017_Logo110.jpg Přírodní kosmetika zažívá boom a již mnoho let se těší rostoucí oblibě na celém světě.   

Poptávka je na celém světě vysoká, trh se vyvíjí dynamicky. Toto živé a výkonné odvětví každoročně prezentuje trendy a inovace na Mezinárodním odborném veletrhu přírodní kosmetiky, VIVANESS. Nejbližší se koná od 15. do 18. února 2017 na výstavišti v Norimberku. Magnetem pro návštěvníky pak budou vedle prezentací výrobců mimo jiné jevištní program VIVANESS on Stage a také kongres VIVANESS. Na odborném veletrhu se očekává přibližně 250 mezinárodních vystavovatelů. 

Německo

V Německu biokosmetika a přírodní kosmetika v roce 2015 dosáhla zvýšení o 10 % na hodnotu obratu 1,1 mld. eur. To staví jeden z průkopnických trhů na světě nesporně na nejvyšší stupínek v sektoru přírodní kosmetiky v Evropě. S tržním podílem ve výši 9 % přírodní kosmetika výrazně předstihla oblast kosmetiky blízké přírodě (6,2 %). Společně dosahují více než 2 mld. EUR. Pro srovnání: Celkový trh kosmetiky v Německu má hodnotu 13,3 mld. eur. Prakticky každý čtvrtý spotřebitel v Německu sáhne po přírodní kosmetice a kosmetice blízké přírodě.

Hodnoty a udržitelnost platí i v mezinárodním měřítku

Nejen němečtí spotřebitelé upřednostňují ve zvýšené míře udržitelné produkty – tento trend je citelný a měřitelný na celém světě.
Amarjit Sahota, z Organic Monitor Consulting, vysvětluje: „Globální trh přírodní kosmetiky a biokosmetiky roste ročně přibližně o 1 mld. dolarů a v roce 2015 dosáhl odhadovaného obratu 12,5 mld. amerických dolarů. Evropa a Severní Amerika k tomu přispívají největšími podíly, ale aktuálně ukazuje vysokou míru růstu především také Asie.“ 

Ale také americká firma pro průzkum trhu MarketResearch, se ve své aktuální zprávě zabývá vývojem sektoru přírodní a bio kosmetiky od roku 2016 do roku 2022. Podle těchto prognóz bude růst v příslušném období každoročně vyšší než 10 % a v roce 2022 bude globální obrat dosahovat 19,8 miliard dolarů. Jako důvody tohoto vývoje se ve studii s názvem “World Organic Personal Care and Cosmetic Products Market", i u jiných znalců tohoto odvětví uvádějí rostoucí uvědomování si zdraví a také zvětšující se zájem o přirozenou kosmetiku a tělesnou hygienu. Americký trh je podle studie v globálním hodnocení na prvním místě, následován Evropou a Asií, které průzkum trhu v následujících letech předpovídá nejvyšší růstový potenciál. V tomto vývoji bude na celém světě hrát důležitou roli online-obchod. Průzkumníci trhu z organizace MarketResearch předpovídají u elektronického obchodu roční nárůst téměř 12 %. 

Zdroj: BioFach

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Které vlastní značky supermarketů pro biopotraviny znáte?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,