Příroda je naší největší inspirací

Rodinná společnost ECOVOICE, která v současné době patří mezi největší firmy na českém trhu obchodující s oblečením vyráběným z biotextílií, zastupuje od prosince v České republice firmu EARTH CREATIONS z americké Alabamy.  

ecovoice.jpgRozšíření sortimentu firmy ECOVOICE o trička z biobavlny, konopí a bambusu barvená jílem nebo hlínou od EARTH CREATIONS souvisí se vzrůstajícím zájmem zákazníků o oblečení z biomateriálů. „Za poslední rok a půl, prakticky od vzniku ECOVOICE v dubnu 2007, jsme zaznamenali velký zájem o ekologické oblečení. Nejdříve jsme začali prodávat oblečení z konopí od firmy ECOLUTION, na podzim loňského roku jsme začali zastupovat jako první ve střední a východní Evropě americkou společnost Indigenous Designs. Ta je průkopníkem v obchodu s ručně vyráběným oblečením z biomateriálů (biobavlny, tencelu - dřeva) na principu FAIR TRADE v Severní Americe. Dále pak společnost UNDER THE NILE, která nabízí kojenecké oblečení z biobavlny, certifikované značkou DEMETER".

Velmi oblíbeným ze strany zákazníků se stala sportovní trička a ponožky z bambusu od anglické firmy BAM BAMBOO CLOTHING. BAM spolupracuje s organizací Rainforest Concern, která se snaží o záchranu ohrožených oblastí tropických deštných pralesů se zaměřením na Jižní Ameriku. V současné době se za každé prodané bambusové tričko BAM BAMBOO CLOTHING koupí 10 m2 amazonského pralesa v Ekvádoru.

Ecovoice„Příroda je naší největší inspirací"

Nápad založit firmu EARTH CREATIONS vznikl v roce 1995, kdy se majitelka Joy Maples vrátila z projížďky na horském kole v Alabamě celá od červeného jílu. Skvrny od jílu zůstávaly na jejím oblečení i po letech praní. Trvanlivost jílových skvrn a jejich různé barevné odstíny tak stály u zrodu EARTH CREATIONS. EC znovu obnovili starodávnou techniku barvení látek jílem a hlínou. Zanedlouho Joy Maples spolu se svým přítelem, chemikem Martinem Ledvinou, uvedli na trh v USA první trička barvená jílem a hlínou. Technologie barvení a tím i provoz továrny v Alabamě je vysoce ekologický. Důkazem toho je, že barviva mohou vypouštět z továrny zpět do přírody. Samozřejmostí je podpora Fair trade a Sweatshop free. Dnes prodávají převážně oblečení z biobavlny, konopí a bambusu, včetně kolekcí pro starší děti (více na www.earthcreations.net)

„Za poslední rok a půl, od doby kdy jsme spustili internetové stránky ECOVOICE, zažíváme energii a důvěru od zákazníků, což v nás vyvolává velkou pokoru a zároveň velmi těší“, dodává jeden z majitelů obchodu ECOVOICE, David Festa. ECOVOICE (www.ecovoice.cz) je internetový obchod a velkoobchod manželů Davida a Markéty Festových, prodávající oblečení a doplňky z biobavlny, konopí, dřeva a bambusu pro dospělé a pro malé děti. Nabízí běžnou městskou módu vhodnou pro volný čas i do práce, včetně sportovního oblečení z velmi prodyšného bambusu. Součástí nabídky jsou také boty, sandály, batohy a nákupní tašky z ekologicky pěstované bavlny.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,