Příroda je naší největší inspirací

Rodinná společnost ECOVOICE, která v současné době patří mezi největší firmy na českém trhu obchodující s oblečením vyráběným z biotextílií, zastupuje od prosince v České republice firmu EARTH CREATIONS z americké Alabamy.  

ecovoice.jpgRozšíření sortimentu firmy ECOVOICE o trička z biobavlny, konopí a bambusu barvená jílem nebo hlínou od EARTH CREATIONS souvisí se vzrůstajícím zájmem zákazníků o oblečení z biomateriálů. „Za poslední rok a půl, prakticky od vzniku ECOVOICE v dubnu 2007, jsme zaznamenali velký zájem o ekologické oblečení. Nejdříve jsme začali prodávat oblečení z konopí od firmy ECOLUTION, na podzim loňského roku jsme začali zastupovat jako první ve střední a východní Evropě americkou společnost Indigenous Designs. Ta je průkopníkem v obchodu s ručně vyráběným oblečením z biomateriálů (biobavlny, tencelu - dřeva) na principu FAIR TRADE v Severní Americe. Dále pak společnost UNDER THE NILE, která nabízí kojenecké oblečení z biobavlny, certifikované značkou DEMETER".

Velmi oblíbeným ze strany zákazníků se stala sportovní trička a ponožky z bambusu od anglické firmy BAM BAMBOO CLOTHING. BAM spolupracuje s organizací Rainforest Concern, která se snaží o záchranu ohrožených oblastí tropických deštných pralesů se zaměřením na Jižní Ameriku. V současné době se za každé prodané bambusové tričko BAM BAMBOO CLOTHING koupí 10 m2 amazonského pralesa v Ekvádoru.

Ecovoice„Příroda je naší největší inspirací"

Nápad založit firmu EARTH CREATIONS vznikl v roce 1995, kdy se majitelka Joy Maples vrátila z projížďky na horském kole v Alabamě celá od červeného jílu. Skvrny od jílu zůstávaly na jejím oblečení i po letech praní. Trvanlivost jílových skvrn a jejich různé barevné odstíny tak stály u zrodu EARTH CREATIONS. EC znovu obnovili starodávnou techniku barvení látek jílem a hlínou. Zanedlouho Joy Maples spolu se svým přítelem, chemikem Martinem Ledvinou, uvedli na trh v USA první trička barvená jílem a hlínou. Technologie barvení a tím i provoz továrny v Alabamě je vysoce ekologický. Důkazem toho je, že barviva mohou vypouštět z továrny zpět do přírody. Samozřejmostí je podpora Fair trade a Sweatshop free. Dnes prodávají převážně oblečení z biobavlny, konopí a bambusu, včetně kolekcí pro starší děti (více na www.earthcreations.net)

„Za poslední rok a půl, od doby kdy jsme spustili internetové stránky ECOVOICE, zažíváme energii a důvěru od zákazníků, což v nás vyvolává velkou pokoru a zároveň velmi těší“, dodává jeden z majitelů obchodu ECOVOICE, David Festa. ECOVOICE (www.ecovoice.cz) je internetový obchod a velkoobchod manželů Davida a Markéty Festových, prodávající oblečení a doplňky z biobavlny, konopí, dřeva a bambusu pro dospělé a pro malé děti. Nabízí běžnou městskou módu vhodnou pro volný čas i do práce, včetně sportovního oblečení z velmi prodyšného bambusu. Součástí nabídky jsou také boty, sandály, batohy a nákupní tašky z ekologicky pěstované bavlny.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,