Připravuje se 5. ročník Minifestivalu ekozemědělství ve Zlíně

MFEZ_110.jpg Přesně za měsíc, 24. listopadu 2018, proběhne ve Zlíně, v prostorách Alternativy – kulturního institutu už 5. ročník Minifestivalu ekologického zemědělství s podtitulem Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích.   

Je to osvětová i vzdělávací akce pro širokou i odbornou veřejnost, kterou pořádá Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. ze Starého Hrozenkova společně s dalšími partnery: PRO-BIO Svazem ekologického zemědělství, regionálním centrem Bílé Karpaty a Harvest Films, z.s. Tursko. Kromě prezentací ekozemědělců, výrobců biopotravin a zajímavých projektů je minifestival zároveň spojen s Ozvěnami mezinárodního Life Sciences Film Festivalu (LSFF, www.lsff.cz), který se koná pravidelně v říjnu v Praze na České zemědělské univerzitě. Harvest Films, z.s. je jedním ze spolupořadatelů pražského festivalu a pro zlínský minifestival zajišťuje každoročně exkluzivní promítání nejzajímavějších filmových dokumentů z LSFF souvisejících s ekologickým zemědělstvím a biopotravinami.   

Kromě filmů, prezentací zkušených ekozemědělců a výrobců biopotravin čekají účastníky minifestivalu i zajímavé projekty, publikace a ochutnávky biopotravin. Je to akce s velmi příjemnou atmosférou, které se účastní široké spektrum lidí. Určitě může být zajímavá nejen pro zemědělce, studenty a běžné spotřebitele, kteří se zajímají o biopotraviny a zemědělské postupy šetrné k životnímu prostředí, ale třeba i pro kuchaře, kteří hledají  tipy a inspiraci na kvalitní  suroviny z ekologické produkce. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Šumperk představuje na akci každoročně také soutěž Česká biopotravina a nabídne opět k ochutnání i některé oceněné produkty z letošního ročníku soutěže.

Na minifestivalu bude navíc představena a uvedena do světa i zbrusu nová kniha Nakladatelství Kazda „BIO je naše cesta“ autorky Marie Šulákové. Obsahuje  rozhovory s českými ekozemědělci, kteří se tomuto šetrnému způsobu hospodaření a produkci biopotravin věnují už dlouhá léta. Své vize a aktivity představí ve Zlíně také Nadace pro půdu.

Letos je to právě 30. let, co se ekologické zemědělství v České republice začalo rozvíjet. Jeden z prvních ekostatků v ČR navíc vznikl právě ve Zlínském kraji, a to v Bílých Karpatech - ve Starém Hrozenkově. I připomínce tohoto zajímavého výročí bude festival letos věnován.

Další program festivalu se zatím připravuje, podrobnější informace naleznete během listopadu na stránkách pořadatele www.iskopanice.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,