Předvelikonoční jarmark s Moravskými pašijemi pořádaný v den 25. výročí SONNENTORU

kalubacek_soubor_2017120.jpg Sluncem zalitá jarní neděle přivedla na kopec nad Čejkovicemi mnoho dětí. V doprovodu se svými rodiči prožily sváteční den plný tvoření, ukázek tradičních řemesel, ochutnávek, ale také divadelních představení.  

Celoroční zážitková exkurze ve výrobě čajů – Bylinkový ráj –opět zeširoka otevřela svou sluneční bránu a zdarma nabízela návštěvníkům proniknutí do tajů výroby bylinkových čajů a koření. 

Po celý den akci provázela příjemná a doslova sváteční atmosféra, poněvadž dva týdny před letošními Velikonocemi – v neděli 2. dubna, to bylo přesně 25 let, co jihomoravský SONNENTOR začal v čejkovickém areálu vyrábět své první čajové směsi. Při této příležitosti vznikl originální jubilejní čaj, který je poděkováním především zaměstnancům, ale také pěstitelům a zákazníkům. V příjemné a vyvážené směsi bylinek se prolínají dlouholeté zkušenosti s radostí vytvářet něco dobrého. Zaměstnanci dali této směsi název – Tady roste radost, což je motto provázející SONNENTOR od samotného vzniku. Originální je grafické zpracování krabičky a také jednotlivé přebaly nálevových sáčků nesoucí různé citáty a životní moudra velkých myslitelů. Návštěvníci s nadšením pročítali nové vydání magazínu RADOST, který shrnuje příběhy, zásady a hodnoty podnikání SONNENTORU, které je postaveno na myšlenkách společenské odpovědnosti a trvalé udržitelnosti. 

foto_d__ti_a_dort445.jpgVšudypřítomná radost byla doslova hmatatelná a od nedělního rána utvářela, také díky skvělým představením rodinného divadla Víti Marčíka a dalším účinkujícím, pohodovou atmosféru celého dne až do večerních hodin, kdy dořehtala poslední řehtačka, děcka dokreslila poslední kraslice a kluci dopletli své pomlázky.

“Šálek dobrého čaje nebo kávy se zákuskem od místních cukrářek si může vychutnat každý návštěvník Čejkovic každý den po celý rok v našem čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj. Zde nabízíme nepřeberné množství biočajů a dalších specialit, včetně čerstvě pražené horské kávy z jedné nikaragujské plantáže nebo šlágru letošní sezóny – tzv. Zlatého mléka –kurkumového nápoje s mlékem, který nabízíme pod názvem Kurkuma Latte”, zve k posezení do SONNENTORU Tereza Stávková, vedoucí čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. S kvetoucím jarem je zde spousty místa ke klidnému posezení s rodinou. Pro děti je jako stvořená přilehlá louka se zahrádkou sv. Hildegardy a nově instalovaným pexesem s bylinkami. Před vstupem na Vyhlídku na výsluní visí u vrátek konvičky, které si mohou děti vypůjčit a pomoci se zaléváním zahrádky. Fotopoint na vrchu vyhlídky vybízí ke stlačení spouště. Foto do rodinného alba lze po několika minutách nalézt na www.sonnentor.cz . Hlavním zážitkem čejkovického SONNENTORU je exkurze ve výrobě – Bylinkový ráj. “Na výlet k nám si rezervujte cca 2 hodiny. Kromě čajového salonu s kavárnou zde máme také podnikovou prodejnu s více než 750 výrobky SONNENTOR”, dodává Zdeněk Chocholáček, vedoucí Bylinkového ráje. Kromě pravidelných větších akcí jako je Předvelikonoční jarmark, Čejkovické bylinkové slavnosti (3. září) a Sluneční adventní mikulášský jarmark (2. a 3. prosince) lze SONNENTOR navštívit také v komornější atmosféře např. v rámci Slunečních ochutnávání nebo Slunečních bylinkobraní. Jejichž prostřednictvím mají zájemci možnost se více seznámit se SONNENTOREM, jeho filozofií i mnohými produkty a prožít tak hezký den.

Jubilejni_sypany_a_porcovay_image445.jpgSpolečnost SONNENTOR byla založena 2. dubna 1992 a je předním výrobcem biočajů a biokoření. Spolupracuje přímo s jednotlivými pěstiteli a v zemích “třetího” světa iniciuje pěstitelské projekty. Výrobky SONNENTOR lze zakoupit ve zdravých výživách, ve specializovaných prodejnách, v partnerských prodejnách SONNENTOR nebo ve firemních prodejnách SONNENTOR v Čejkovicích a v Brně. Výrobky SONNENTOR nelze zakoupit v žádném nadnárodním řetězci.

Zdroj: Tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Kterou značku biočajů máte nejraději?

 Kalendář akcí

lft 2017 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31   1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Lenka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o vyplnění mého dotazníku k...
Jak vybíráte zdravou výživu a bioprodukty,
Lenka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o vyplnění mého dotazníku k...
Jak vybíráte zdravou výživu a bioprodukty,
Eurona: Dobrý den, obracím se na vás s dotazem v čem perete oblečení? já...
Biotrička s potiskem živočichů,
Eurona: Ty jo oblečení vyrobené z plísně? Tak to slyším poprvé, ale je to...
AMWA Organic přináší kolekci bio froté do koupelny,