Předvelikonoční jarmark s moravskými pašijemi i letos voněl bylinkami

Sonnentor_2019120.png První dubnovou neděli již tradičně zavítaly nejen rodiny s dětmi do čejkovického SONNENTORU, aby si užili den plný vůní, chutí, dobré nálady a vítání jara.  

V neděli měli nadšenci bylin a koření z blízka i z velkých dálek možnost zavítat na jednu z pravidelných akcí, které jihomoravský výrobce biočajů a biokoření SONNENTOR každoročně pořádá. Předvelikonoční jarmark s moravskými pašijemi Víti Marčíka opět nabídl bohatý program pro všechny věkové kategorie. Od rána byl vzduch prosycený vůní bylin a dobrou náladou, a tak se návštěvníci dobře bavili, ať už zvolili jedno z divadelních představení Víti Marčíka, vystoupení dětského folklorního souboru Slunéčko z Kobylí nebo se inspirovali během jarního workshopu mixování s usměvavou Jitkou Martincovou.

Predvelikonocni19.jpgV průběhu celého dne probíhaly přímo v areálu výroby exkurze zdarma, každý tak mohl objevit tajemství čajového sáčku, který v jihomoravském SONNENTORU vzniká. Návštěvníci také měli možnost ochutnat celou řadu jarních čajů, koření a novinek každoročně se rozrůstajícího sortimentu. „Letošní novinkou je například svěží bylinná směs s přiléhavým názvem Luční kvítí. Snoubí se v něm chuť devíti bylinek a voní po rozkvetlé louce. Na jaro je tento čaj skvělou volbou, příjemně osvěží a jsme nadšení, že lidem opravdu chutná,“ sdělila Lucia Havrlentová, která má celou akci organizačně pod palcem.

Predvelikonocni119.jpgVelkému zájmu se těšily také dětské dílničky, ve kterých se děti naučily plést velikonoční pomlázku, ozdobily si vajíčka, zkusily si tradiční řehtačky a naladily se tak společně s rodiči na přicházející Velikonoce. Prázdný rozhodně nezůstal ani čajový salon s kavárnou Čas na čaj, kde si mnozí u šálku čaje či lahodné biokávy vychutnali jeden z jarních zákusků od místních cukrářek. I tentokrát se navíc celá akce nesla v duchu zero waste, proto každý, kdo si přinesl vlastní hrníček, získal automaticky na nápoj pětikorunovou slevu.

Předvelikonoční jarmark však není jedinou akcí této sluneční firmy. „Dnes již pořádáme více než desítku větších či menších akci a workshopů. Chceme zákazníkům nabídnout to nejlepší, zajistit, aby se tu cítili dobře, a máme obrovskou radost, že se k nám rádi během celého roku vracejí,“ zakončil s úsměvem na tváři nedělní akci Zdeněk Chocholáček, vedoucí turistického projektu Bylinkový ráj.

Predvelikonocni219.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,