Předvelikonoční jarmark s moravskými pašijemi i letos voněl bylinkami

Sonnentor_2019120.png První dubnovou neděli již tradičně zavítaly nejen rodiny s dětmi do čejkovického SONNENTORU, aby si užili den plný vůní, chutí, dobré nálady a vítání jara.  

V neděli měli nadšenci bylin a koření z blízka i z velkých dálek možnost zavítat na jednu z pravidelných akcí, které jihomoravský výrobce biočajů a biokoření SONNENTOR každoročně pořádá. Předvelikonoční jarmark s moravskými pašijemi Víti Marčíka opět nabídl bohatý program pro všechny věkové kategorie. Od rána byl vzduch prosycený vůní bylin a dobrou náladou, a tak se návštěvníci dobře bavili, ať už zvolili jedno z divadelních představení Víti Marčíka, vystoupení dětského folklorního souboru Slunéčko z Kobylí nebo se inspirovali během jarního workshopu mixování s usměvavou Jitkou Martincovou.

Predvelikonocni19.jpgV průběhu celého dne probíhaly přímo v areálu výroby exkurze zdarma, každý tak mohl objevit tajemství čajového sáčku, který v jihomoravském SONNENTORU vzniká. Návštěvníci také měli možnost ochutnat celou řadu jarních čajů, koření a novinek každoročně se rozrůstajícího sortimentu. „Letošní novinkou je například svěží bylinná směs s přiléhavým názvem Luční kvítí. Snoubí se v něm chuť devíti bylinek a voní po rozkvetlé louce. Na jaro je tento čaj skvělou volbou, příjemně osvěží a jsme nadšení, že lidem opravdu chutná,“ sdělila Lucia Havrlentová, která má celou akci organizačně pod palcem.

Predvelikonocni119.jpgVelkému zájmu se těšily také dětské dílničky, ve kterých se děti naučily plést velikonoční pomlázku, ozdobily si vajíčka, zkusily si tradiční řehtačky a naladily se tak společně s rodiči na přicházející Velikonoce. Prázdný rozhodně nezůstal ani čajový salon s kavárnou Čas na čaj, kde si mnozí u šálku čaje či lahodné biokávy vychutnali jeden z jarních zákusků od místních cukrářek. I tentokrát se navíc celá akce nesla v duchu zero waste, proto každý, kdo si přinesl vlastní hrníček, získal automaticky na nápoj pětikorunovou slevu.

Předvelikonoční jarmark však není jedinou akcí této sluneční firmy. „Dnes již pořádáme více než desítku větších či menších akci a workshopů. Chceme zákazníkům nabídnout to nejlepší, zajistit, aby se tu cítili dobře, a máme obrovskou radost, že se k nám rádi během celého roku vracejí,“ zakončil s úsměvem na tváři nedělní akci Zdeněk Chocholáček, vedoucí turistického projektu Bylinkový ráj.

Predvelikonocni219.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,