Pražská Náplavka ve středu pro místní

Petra2110.jpg Farmářské tržiště na Náplavce (Praha 2, Rašínovo nábřeží) vzniklo v roce 2009, díky nápadu a odhodlání spolku Archetyp a záštitě od tehdejšího vedení Prahy 2, které záměru dalo šanci.    

Farmářské tržiště Náplavka si od té doby získalo své pevné místo na mapě Prahy a slouží již osm let jak místním, tak i návštěvníkům hlavního města. 

Nyní bychom rádi, kdyby farmářské tržiště na náplavce mohlo sloužit ještě lépe. Je to další krok, který bychom rádi udělali ve spolupráci se samosprávou a jejími institucemi.

„Reagujeme na ohlas návštěvníků, zejména bydlících v okolí řeky, náplavky na Praze 2, a přilehlé oblasti. Ti by uvítali zpestření místního městského života i možnost zavítat sem sami či s dětmi i ve všední den. Je tu blízký Vyšehrad, nové dětské hřiště v ulici Na Hrobci, Muzeum v Podskalské celnici, a samozřejmě Vltava, oblíbené labutě a racci jako kousek živé městské přírody. Další skupinou jsou senioři, a nakonec také ekonomicky aktivní místní obyvatelé, kteří se odpoledne vracejí z práce, ze škol a z úřadů. Jde tedy o jinou skupinu než večerní návštěvníci náplavky, měla by to být Náplavka pro místní.“, říká místopředsedkyně spolku Archetyp Šárka Sedláčková, která je iniciátorkou nového projektu.    

Od 3. května 2017 tedy oživne Náplavka pod Rašínovým nábřežím také ve všední den, a to ve středy, vždy mezi 9 – 16 hodinou. Pod úvodním heslem: „Kus soboty i ve středu“ tu najdete základní a kvalitní nabídku, ale s poněkud komornějším charakterem, než je zvykem o zaplněném sobotním farmářském trhu. Náplavka ve středu poněkud ožije, kulturou i kvalitními potravinami. Postupně by se zde měla zúročit spolupráce s některými (nejen) městskými kulturními institucemi (DDM, Lesy HMP, záchranná stanice HMP pro zvířata, Městská knihovna, Klub Aktivního stáří, Národní zemědělské muzeum, Botanická zahrada, a další), plánují se výstavy. Kromě toho středy nově přinesou některé oblíbené farmářské potraviny a biopotraviny, zeleninu, bylinky, saláty, sezónní české ovoce od jablek po jahody, sýry a mléka, pečivo a kvalitní chléb, ovoce, nejlepší uzeniny, masa, ale i zajímavé food koncepty. Objeví se Biofarma Držovice, Farma Krhanice, Koláčkova pekárna, uzenářství Kvarda, pečené ryby, zelenina Radky Šťastné, květiny.

pivni_festival1.jpgPoklidný a rodinný charakter podpoří i Mezigenerační dílny, které už mají tradici na sobotních náplavkách, kde se mohou realizovat drobné dovednosti a řemesla pro děti, dospělé i seniory. Od možnosti vyrobit si např. vlastní hrneček nebo šperk, až po šití nebo malování na obličej, spolupracovat s místními, nebo pozvat školy či školky.

Středeční Náplavka na Rašínu by měla potěšit a pohladit duši i tělo návštěvníků. Děkujeme všem návštěvníkům za podporu a těšíme se, že osmá sezóna bude pro tržiště Náplavka jednou z nejúspěšnějších hlavně díky vám.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Medical Hospital Supplies: Thankyou for sharing :)
Pharmacy Products,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,