Pozvánka na 2. Farmářské trhy Obora v Příbrami

IMG_2488_1_zm__na_velikosti_1_1.JPG Farmářské trhy Obora se opět přiblížily, tak sedám a píšu co si můžete 21.8. od 8 do 12 hod přijít nakoupit, prohlédnout či ovonět. Snažíme se držet hesla „Nespravuj co funguje“ a zachovat obdobný sortiment, který posledně sklidil úspěch.  

Základem bude opět sezónní ovoce a zelenina. Přibudou jablka, hrušky, švestky (možná hroznové víno z Moravy, záleží na sluníčku). Znovu bude mák a kmín z Počepic. Nabídku brambor z Bělčic a od Litoměřic rozšíří Mokřice.

Tentokráte snad opravdu přijedou vína z Moravy, dorazí i pálenka z Rtišovic, ale nevím jak to dopadne s jablečnými mošty. Pivovar Herold slíbil trochu rozšířit sezení, takže u piva bude možné posedět s klobáskou z Blovic, nebo grilovanou rybou z Blatné (prý budou i grilovat).

trhy_178.jpgKromě klasického medu, bude k mání i lesní med (včelkami sbíraný z tzv. "medové rosy" na jehličí, kde je vylučována mšicemi) a pastovaný med (1. jarní řepkový, upravený mícháním – dobře se nabírá a nestéká).

Měly by se prodávat vejce ze soukromého chovu z Mirovic. Mléko a kozí sýry Farmy Březí, Čapí letky a nově i z úpatí Doupovských hor. Obrovské bloky ementálského sýra a staročeské cukrovinky se už chystají na cestu ze Štěkeně.

Místní pekařka a cukrářka přivezou snad o trochu víc chleba, pečiva a sladkostí než posledně a chybět nebudou ani perníčky z Nučic.

Málokdo z Vás asi ví, že slabých 50 km od Příbrami - v obci Slapy, vznikla sociálně terapeutická „dílna“, která pomáhá dospělým lidem s mentálním postižením zapojit se do společnosti. V téhle dílně (ona je to spíš moderně vybavená provozovna), která se jmenuje „Dobroty s příběhem“, vyrábí nakládané plísňové sýry a utopence. Kdysi jsem slyšel úžasné krédo ředitele obdobného ústavu z Prahy, který říkal, že cílem jeho práce je „udělat z příjemců sociálních dávek, plátce daní“. A protože si hrozně vážím lidí, kteří se rozhodnout rvát se s nepřízní osudu, místo aby s pláčem seděli na zadku, oslovil jsem je a oni slíbili, že přijedou. Tímto tedy předkládám Vaší zvláštní pozornosti „Dobroty s příběhem“ - jejich klasické utopence, nebo jejich nakládané hermelíny (klasické, s brusinkami, se sušenými švestkami, s bylinkami a ořechy). No kdy se Vám naposledy stalo, že byste se nacpali za dobrou věc?  

IMG_2502_1_zm__na_velikosti.JPGOhledně kapříků z Obory, doporučuji rodičům vybavit děti starým kouskem chleba. Jeden chlapeček se je posledně snažil nakrmit nalezeným cigaretovým nedopalkem, ale co vím jsou to všichni zapřísáhlí nekuřáci.

Když projdete s dětmi kolem mokřické kozy na přilehlé zahradnictví, měli by tam být po dobu trhů 2 koně, na pokoukání i na povožení. Pocházejí z Orlova, ze stáje Háhýdu. A tak mě napadá, že tím české „farmáře“ začínají pěkně doplňovat i čeští „rančeři“. Takže přijďte všichni, jste srdečně zváni.

2. Farmářské trhy Obora v Příbrami v sobotu 21.8. od 8 do 12 hod na Dvořákově nábřeží.

Do Příbrami zve organizátor Michael Shrbený

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,