Poznejte další ekofarmy a bio výrobce Zlínského regionu

kravy_na_pastvine_bemagro120.jpg Od konce prázdnin až do konce letošního roku se ve Zlínském kraji připravuje několik dalších akcí pro veřejnost, které mají přiblížit zájemcům ekologické hospodaření a ekologickou produkci potravin.   

Proč je důležité propagovat ekologické zemědělství? Je šetrné k přírodě, krajině, zvířatům i lidskému zdraví. Ekologičtí zemědělci se snaží hospodařit v souladu s přírodou tak, aby nezatěžovali zbytečně vodu, půdu ani lidské tělo umělými nepřirozenými látkami, které do nich nepatří. I v důsledku opakujícího se sucha a úbytku vody v krajině šetrné hospodaření nabývá stále více na významu. Volbou ekologických potravin každý spotřebitel může podpořit ochranu životního prostředí i zdraví.

V kraji proběhne několik dnů otevřených dveří a rovněž 6. ročník Minifestivalu ekozemědělství. Akce pořádá Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic ze Starého Hrozenkova ve spolupráci s PRO-BIO RC Bílé Karpaty, ekofarmami či výrobci biopotravin a dalšími spolupořadateli. Letošní propagační akce zaměřené na ekologické zemědělství podpořila v našem kraji i kontrolní organizace pro ekologické zemědělství KEZ, o.p.s. Chrudim a Minifestival ekozemědělství je spolufinancován také Zlínským krajem.

O posledním prázdninovém víkendu 31. srpna 2019 uvítají návštěvníky Ekosady Komňa na Bojkovsku. Koná se zde od 13,00 do 18,00 hodin den otevřených dveří s programem. Rodinná firma vznikla v roce 2005 a věnuje se hlavně pěstování a zpracování ovoce, zejména švestek. Zájemci mohou absolvovat komentovanou prohlídku ekosadů, ochutnat produkty ekofarmy, poslechnout si místní skupinu MAMAMU, ale čeká je i další program pro děti i dospělé. Vstup je volný.

V sobotu 14. září 2019 proběhne také den otevřených dveří na Češkově mlýně v Jarcové u Bystřičky. Mlýn provozuje už několik let PRO-BIO obchodní společnost ze Starého Města p. Sněžníkem, která zde mele bio mouku a provozuje prodejnu biopotravin. Celé odpoledne budou probíhat komentované prohlídky mlýna a ochutnávky, k poslechu zahraje cimbálová muzika. Můžete si nakoupit biopotraviny nebo s dětmi vyzkoušet hravý vzdělávací program „Odkud se bere jídlo“, který zajišťuje každoročně na akci Líska , z.s. Vsetín. Vstup je také volný.

6. ročník Minifestivalu ekozemědělství proběhne opět ve Zlíně v Alternativě v sobotu 30. listopadu 2019  od 13,00 do 19,00 hodin. Návštěvníky čeká pestrý odpolední program složený z  prezentací ekofarem i výrobců biopotravin, promítání zajímavých dokumentů souvisejících s tématem ekologického zemědělství a ochutnávek. Minifestival je určen široké veřejnosti, vložné je dobrovolné. Dokumentární filmy pro akci zajišťuje každoročně Harvest Films, z.s. Tato nezisková organizace z Turska  je pořadatelem festivalu LSFF (Life Sciences Film Festival), který probíhá v Praze.  Vybrané filmy z pražského festivalu jsou pravidelně promítány i ve Zlíně v rámci Ozvěn LSFF.

Na všech akcích můžete poznat zajímavé a inspirativní osobnosti, které jsou řadu let činné v ekologickém zemědělství - sedláky, zpracovatele, poradce, výzkumníky nebo i propagátory. Rádi s vámi stráví odpoledne a podělí se o své zkušenosti, informace a poznatky. Budete moci poznat obyvatele nebo pracovníky jednotlivých hospodářství, také ochutnat, případně i zakoupit kvalitní ekologické potraviny. Můžete získat rovněž propagační nebo vzdělávací materiály k ekologickému zemědělství, navázat nové kontakty.  

Zdroj: Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,