Popularita fairtradových produktů v Kauflandu roste

Kaufland.jpg Obliba fairtradového zboží neustále stoupá. Společnost Kaufland za loňský rok prodala cukrovinky z 294 tun kakaových bobů, což představuje meziroční nárůst o 89 procent.   

„Fairtradový sortiment se v našich prodejnách pořád rozrůstá. Těší nás obliba těchto produktů u našich  zákazníků,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu, který je v Česku jedním z největších odběratelů certifikovaných surovin spravedlivého obchodu. Krom kakaa jde zejména o kávu a bavlnu, v červenci začal nově nabízet fairtradové růže.

Kaufland_fairtrade445.jpgUdržitelnost a sociální zodpovědnost jsou vedle kvalitních služeb jednou z priorit společnosti Kaufland. Proto dlouhodobě spolupracuje s neziskovou organizací Fairtrade, jejíž certifikáty garantují morální přístup v oblasti práce, lidských práv i životního prostředí. Jde například o zajištění spravedlivé ceny, důstojných pracovních a sociálních podmínek, dlouhodobých obchodních vztahů, zákaz dětské práce či ochranu přírody.

Kaufland z fairtradových surovin nejvíce využívá kakao. Vyrábí z něj například různé druhy čokolád, sušenek, čokoládové pomazánky i zmrzliny pro privátní značky K-Classic či K-Bio. Velmi populární jsou také produkty ze zelené kávy, kterých se loni prodalo 21 tun, nebo výrobky fairtradového třtinového cukru a kokosu, jichž zákazníci v součtu nakoupili 11 tun.

Přední český obchodní řetězec dále nabízí zboží z fairtradové bavlny, například v kolekci dětského oblečení Kuniboo, které je vyrobeno jen z ekologických a hypoalergenních bio materiálů a nese certifikáty GOTS i ocenění Nejlepší novinka Volby spotřebitelů 2019. I pracovní oblečení pro zaměstnance nechává Kaufland vyrábět z certifikované bavlny.

Kaufland_ft_ruze445.jpgFairtradové růže, které Kaufland do prodeje uvedl v červenci, pocházejí z plantáží v Keni a jsou  k dispozici celoročně. Navzdory letecké přepravě zanechávají sedmkrát nižší uhlíkovou stopu než ty vypěstované v Evropě. Důvodem je optimální klima východoafrického pobřeží umožňující celoroční sklizeň bez použití vyhřívaných skleníků, které jsou potřebné pro pěstování evropských květin. „Pěstitelé květin ve východní Africe, zejména v Keni a Etiopii, patří mezi ty, kdo jsou nyní nejvíce ohroženi narušením mezinárodního obchodu v důsledku pandemie covid-19. I proto velmi vítáme, že se květiny trvale dostávají do nabídky českého obchodního řetězce,“ říká Hana Malíková, ředitelka neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,