Podzimní slavnosti jen kousek za hranicemi

Dyne_a_burcak_11.jpg Burčáková a dýňová slavnost a vinný podzim jen kousek za hranicemi v regionu Land um Laa ve Weinviertelu.    

Navštivte s rodinou a dětmi tradiční “Burčákovou a dýňovou slavnost” v konopné vesničce Hanfthal jen kousek od lázeňského městěčka Laa a nebo přijeďte ochutnat skvělé víno a tradiční regionální pochoutky v rámci slavností “Víno-Umění-Kultura” do Falkensteinu

Region Land um Laa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic, připravil i pro české hosty na třetí zářijový víkend hned dvě zajímavé slavnosti, které se vyplatí navštívit ať už s rodinou a dětmi nebo s přáteli. Tradiční „Burčáková a dýňová slavnost“ se koná v konopné vesničce Hanfthal 19.-20. září 2015 a slavnost „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu 18.-20. září 2015. Obě tradiční slavnosti je ideální zkombinovat s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa, které se nachází v lázeňském městečku Laa an der Thaya, jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104) a necelé 3 hodiny jízdy z Prahy.  

Dyne_a_burcak_7.jpg“Burčáková a dýňová slavnost“ ve vesničce Hanfthal u Laa v malebné sklepní uličce „Brunn-Beri“

VSTUP ZDARMA
Sobota, 19.9.2015 od 14 hodin
Neděle, 20.9.2015 od 10 hodin

Tradiční Burčáková a dýňová slavnost, která se letos uskuteční již po patnácté, je každý rok připravena tak, aby program po celé dva dny zaujal nejen dospělé návštěvníky ale i děti. Originální „Dýňové postavičky“ tzv. „Bluza-Figuren“ ozdobí nejen celou vesničku Hanfthal, ale i malebnou vinnou uličku „Brunn-Beri“. Pro děti bude mimo jiné připravena jízda na ponících nebo malování a vyřezávání dýní. Vedle rozmanitých produktů z dýní budou moci návštěvníci ochutnat i první letošní burčák nebo produkty z technického konopí té nejvyšší kvality jako např. Hanfthalské konopné biopivo, kterými je vesnička Hanfthal (“Konopné údolí”) vyhlášená. Vstup na slavnosti je po oba dva dny zdarma a v případě nepřízně počasí bude připraven bohatý program v originální starodávné stodole. Podle motta „Chutné, vydatné a zdravé“ budete mít možnost mimo jiné ochutnat i regionální speciality, lahůdky z dýní nebo technického konopí, burčák a čerstvé ovocné šťávy.

Falkenstein_.jpgVinný podzim ve Falkensteinu – Slavnost  „Víno – Umění – Kultura“

VSTUP ZDARMA
Pátek, 18.9.2015 od 19 hod.
Sobota, 19.9.2015 od 13 hod.
Neděle, 20.9.2015 od 12 hod.

Milovníci vína jsou znalci a požitkáři. Tento názor se odráží i v regionu Laa a okolí. Lidé, kteří zde žijí, usilují o harmonii a ctí tradice – protože vědí, že tyto jsou pro dobré víno stejně důležité jako půda, slunce a správná poloha.
Užívejte si dobrého vína, tradičních regionálních pochoutek a nechte se okouzlit tradičními zvyky a kulturou. Více než 40 vinných sklípků vás očekává s jedinečnou kulinářskou a kulturní nabídkou pro celou rodinu. Těšte se na romantickou noc v osvětlené sklepní uličce "Oagossn" v pátek, 18. září od 19 hod., jedinečné pochoutky (každá vinařská rodina má své vlastní domácí speciality), živou hudbu, výstavy ve sklípcích, bohatý program, vyjížďky starodávným traktorem, ukázky starodávných řemesel, hrací koutek pro děti a mnohem více.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,