Plzeňské farmářské trhy letos po desáté

logo_farmarsky_trh_plzen1_1.jpg 20. srpna 2011 se uskuteční další Plzeňské farmářské trhy . Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) a Pallova ulice od 8 do 13 hodin .  

Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy jsou součástí projektu Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz).

Plzeňské farmářské trhy letos po desáté

farmarsky_trh_plzen21.jpgMinulý rok ukázal, že Plzeňané mají o autentické potraviny ohromný zájem. „Očekávali jsme, že v roce 2011 dojde ke snížení zájmu o Plzeňské farmářské trhy, ale tento předpoklad se naštěstí nepotvrdil. I přes to, že v Plzni se tzv. farmářské trhy konají již na třech místech, si Plzeňské farmářské trhy drží velmi silnou pozici. Podle mne to je poctivým přístupem k prodejcům i nakupujícím“, vysvětluje Tomáš Popp, koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC. Pořadatelé Plzeňských farmářských trhů zvou jen ty prodejce, kteří jsou přímo pěstiteli, chovateli či zpracovateli. V případě, že na trhu prodává osoba spolupracující s konkrétní farmou či zpracovatelem, požadují potvrzení této skutečnosti právě od této farmy či zpracovatelského závodu. Dohledatelný (tuzemský) původ a kvalita potravin, jsou základními měřítky pro zařazení prodejce na Plzeňský farmářský trh. 

Nejkvalitnější potraviny hledejte na Plzeňských farmářských trzích

Kvalita a původ prodávaných potravin jsou pro organizátory Plzeňských farmářských trhů prvořadé. Na již desátém Plzeňském farmářském trhu v roce 2011 se představí opět prodejci kvalitních tuzemských potravin – zelináři z Litoměřicka, Moravy a Ústeckého kraje, pekaři ze čtyř pekáren – Rendl ze Sušice, pekaři z Dobřan, pekařství Zídková z Plzně a pekárna a cukrárna Babiččiny dobroty z Berouna.

Své vynikající výrobky přiveze Paní Šůchová z Rokycan, která peče bezlepkové, vitariánské a další zvláštní pečivo. Maso a uzeniny od mnoha uzenářů – Angus farm ze Soběsuk, Matějky z Letin, Šnebergera ze Železné rudy a Dvořáka z Bělé nad Radbuzou. Zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Vajíčka od slepic chovaných ve venkovních výbězích, nabídne pan Martínek z Osvračína.

Hovězí maso v biokvalitě bude prodávat farma Rudolec a Angus farm. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farem Březí, ZPZ, Slunečná, ekologické farmy Čapí letka z Mokřic a z Horského statku Abertamy.

Po krátké přestávce se opět na trhu objeví i Minimlékárna Joma. Čerstvé ryby přiveze pan Krutina z Českého lesa a pstruhařství Mlýny. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Dokonce bude možné zakoupit i český česnek z Kuřimi a cibuli z Račetic. Prodávat se budou i čerstvé domácí těstoviny, vyráběné v Karlových Varech. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.

 

Hodnocení 






Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,