Plzeňské farmářské trhy budou ve znamení jablek

17. září 2011 se uskuteční další Plzeňské farmářské trhy . Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) a Pallova ulice od 8 do 13 hodin .  

Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy jsou součástí projektu Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz).

Na Plzeňském farmářské trhu bude rozšířený sortiment jablek

Letošní sklizeň jablek bude druhá nejnižší za posledních 15 let. Ovocnářská unie předpokládá, že sadaři sklidí o pětinu méně než v loňském roce. Na vině je především jarní počasí, které bylo deštivé a na začátku května přišly dokonce i mrazy. Přesto tyto obtíže, se na Plzeňském farmářském trhu v sobotu 17. září představí hned tři pěstitelé jablek, kteří i přes nepřízeň počasí vypěstovali naprosto delikátní jablka. Z Plzeňského kraje to budou sady Těnovice u Spáleného Poříčí. Z Ústeckého kraje přijedou ovocnáři ze Slaného. Ze Středočeského kraje na trhy zavítají ovocnáři ze sadů Vlkov nad Lesy. „Ti své ovoce pěstují v tzv. Integrovaném systému pěstování ovoce. V tomto systému pěstování ovoce se využívají ekologicky přijatelná opatření, která pozitivně ovlivňují produkci a kvalitu ovoce“, doplňuje Tomáš Popp, koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

Nejkvalitnější potraviny hledejte na Plzeňských farmářských trzích

Kvalita a původ prodávaných potravin jsou pro organizátory Plzeňských farmářských trhů prvořadé. Na již jedenáctém Plzeňském farmářském trhu v roce 2011 se představí opět prodejci kvalitních tuzemských potravin – zelináři z Litoměřicka, Moravy a Ústeckého kraje, pekaři z několika pekáren – pekaři z Dobřan, pekařství Zídková z Plzně, pekařství Rendl ze Sušice, pekárna a cukrárna Babiččiny dobroty z Berouna a Štrůůůdlárna v Perlovce. Anděl Station upeče své vynikající koláče a prodávat bude také výrobky s certifikátem Fair Trade.

Maso a uzeniny si budou moci návštěvníci zakoupit od mnoha uzenářů – Šnebergera ze Železné rudy a Matějky z Letin a Zacpala ze Stříbra. Zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Vajíčka od slepic chovaných ve venkovních výbězích, nabídne pan Martínek z Osvračína. Hovězí maso v biokvalitě bude prodávat farma Rudolec. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farem Březí, ZPZ a z Horského statku Abertamy. Na trh přijede i velmi oblíbená Minimlékárna Joma. Čerstvé ryby přiveze pstruhařství Mlýny. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Dokonce bude možné zakoupit cibuli z Račetic. Prodávat se budou i čerstvé domácí těstoviny, vyráběné v Karlových Varech. Vynikající lahůdky také nabídnou Hradecké delikatesy (český česnek v oleji, marmelády…).

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,