Pivo na Náplavce aneb Festival malých a mini českých pivovarů

Pivo_na_N__plavce3.jpg Skoro by se dalo říci, že se bude jednat o větší obdobu legendárního filmu „Rozmarné léto“ režiséra Menzela, kde si hlavní představitelé při prázdném tlachání vychutnávají svoje pivo ponořeni ve vodě.   

Až do takových extrémů pořadatelé blížícího se pivního festivalu „Pivo na Náplavce“ sice nepůjdou, ale zůstat v těsné blízkosti řeky Vltavy půjde, a nejen to. Mimo procházek a posezení v blízkosti vodní hladiny budou k dispozici i trochu jiné hladinky. 31 českých malých pivovarů a minipivovarů přiveze přes 70 rozličných druhů piva – světlých, tmavých i polotmavých, hořkých či naopak sladkých, speciálů s příchutí ovoce, kávy, medu či karamele, filtrovaných, nefiltrovaných i kvasnicových, spodně i svrchně kvašených. Některá z Prahy a blízkého okolí možná znáte, jiná ze vzdálenějších koutů naší země třeba ještě ne. Ať už tak či onak, to „své“ si zde zajisté najde každý.

Protože organizátoři ctí pravidla ekologie, veškeré pivní vzorky nebudou čepovány do plastových kelímků, ale výhradně do skleněných džbánků, které budou součástí degustačních setů.

V lahvích a v omezeném množství bude k mání i příležitostná várka 13° světlého speciálu „Vltavský plavec“. Jeho výroby se pro letošek ujal minipivovar Plzeňský Pašák, vítěz ankety o nejoblíbenější pivo na loňském pivním festivalu na žižkovské Parukářce, na který „Pivo na Náplavce“ volně navazuje.

Pivo_na_N__plavce2.jpgČeské pivo u většiny konzumentů vyvolává nejen chuť na další ochutnávku, ale též chuť k jídlu. Ryby z udírny, kvalitní klobásky na grilu, nakládaná a grilovaná zelenina, pljeskavica, domácí smažené brambůrky a další lahůdky hodící se k pivu, to vše bude připraveno na ukojení vašich chuťových buněk.

Málo je známo také o tom, že některé naše pivovary vyrábějí i vlastní limonády. Kromě již léty prověřených citronád, malinovek či limonád kolového typu tak nejen vaše ratolesti budou moci ochutnat i limonády s příchutí bezu, vinných hroznů či dokonce s přídavkem chmele.   

Festival se uskuteční 31. 5. (od 14 do 21 hodin) a 1. 6. 2013 (od 11 do 21 hodin) na Náplavce na Rašínově nábřeží mezi mosty Palackého a Železničním na Výtoni.

Svou účast dosud potvrdily tyto pivovary a pivovárky: Pivovary Lobkowicz – pivovary Černá Hora, Rychtář Hlinsko, Janáček Uherský Brod, Ježek Jihlava, Klášter Hradiště nad Jizerou, Vysoký Chlumec a Platan Protivín; Bakalář (Rakovník); Bravůr (Loučná nad Desnou); Břevnovský klášterní pivovar (Praha); Dudák (Strakonice); Ferdinand (Benešov); Chotěboř; Jihlavský radniční pivovar (Jihlava); Konrad (Vratislavice nad Nisou), Kounický pivovar (Kounice); Kozlíček (Horní Dubenky); MMX (Lety u Dobřichovic); Mostecký Kahan (Most); Nová Paka; Permon (Sokolov); Plzeňský Pašák (Plzeň); Pivovarský dvůr Chýně; Pivovarský dvůr Zvíkov; Primátor (Náchod); První soukromý pivovar společenský (Lipník nad Bečvou); Slepý krtek (Ujkovice); Starokladenský pivovar U Kozlíků (Kladno); U Stočesů (Rokycany); Valášek (Vsetín); Želivský klášterní pivovar (Želiv)

Další informace včetně detailního programu na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz nebo na facebookovém profilu FT Praha www.facebook.com/ftpraha.

Pivo_na_N__plavce1.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,