Pivo na náplavce 2014

Pivo_na_N__plavce3.jpg Již tento pátek 30. 5. od 14 do 21:00 a v sobotu 31. 5. od 10 do 21:00 přivítá pražské Rašínovo nábřeží II. ročník degustačního festivalu malých a mini českých pivovarů Pivo na Náplavce.  

Stejně jako v loňském roce i letos se lze těšit také na limitovanou várku festivalového piva. Tentokrát půjde o 300 litrů 12% světlého ležáku s názvem Vltavský motýlek, jehož výroby se ujal Plzeňský Pašák, vítěz hlasování o nejoblíbenější pivovar minulého ročníku festivalu. Toto pivo bude opět nabízeno v lahvích a v sobotu od 14. hodiny se také bude čepovat. Role výčepních se v tomto případě ujmou někteří z našich hostů s tím, že výtěžek z jimi vyčepovaného piva bude věnován neziskové organizaci Ztracené dítě o. s., která poskytuje telefonickou pomoc dětem a dospělým v krizových situacích. Výčep Motýlka najdete na přistavené farmářské lid „Petra“, bývalý nákladní člun, který bude kotvit na vodě u festivalu, blíže Výtoni.

pivni_festival.jpgK pivu neodmyslitelně patří i pivní suvenýry a ani na Pivu na Náplavce nebudou chybět. Kromě těch, které seženete u jednotlivých pivovarských stánků, zde budete moci získat také suvenýry s logem Vltavského motýlka. Součástí sobotního programu festivalu pak bude i pivní bleší trh (10 –14:00), kde budou nejen členové pražského Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů nabízet svoje přebytky sklenic, tácků, etiket, ale i jiných věcí s pivní reklamou spojených.

Na festivalu samozřejmě nepůjde jen o pivo, ale též o „pivní“ gastronomii. Šťavnaté hamburgery, grilované ryby, pečené klobásky, smažené brambůrky, chléb se syrečkovou pomazánkou, originální palačinky, vegetariánské speciality a mnohé další pochoutky budou připraveny k ukojení chutí vašich mlsných jazýčků. A kdo si bude chtít od všeho pivního na chvíli odpočinout, pro toho zde budou české limonády, cidery, příp. i něco ostřejšího. A v sobotu od 8 do 14:00 bude součástí festivalu také již tradiční farmářský trh, který bude na festival navazovat.

pivni_festival1.jpgVstup na festival bude zdarma, podmínkou degustace však bude nákup festivalového skleněného džbánku. Na výběr budete mít hned ze dvou typů – logovaného, který bude společně s pivním táckem, propiskou a katalogem s přehledem prezentovaných pivovarů včetně popisu jimi nabízených piv ke koupi za 200 Kč, příp. nelogovaného, který bude nabízen buď samostatně za 60 Kč, nebo společně s táckem, propiskou i katalogem za zvýhodněnou cenu 80 Kč. Týž džbánek budete moci používat jak v pátek, tak v sobotu.

Festivalu se zúčastní tyto pivovary a pivovárky:

MALÉ PIVOVARY (s ročním výstavem/roční produkcí piva od 10 do 200 tisíc hl):

Bakalář Rakovník; Dudák Strakonice; Ferdinand Benešov; Chotěboř; Nová Paka; Konrad Vratislavice; Primátor Náchod; Postřižiny Nymburk a Pivovary Lobkowicz (Černá Hora, Rychtář Hlinsko a Vysoký Chlumec)

MINIPIVOVARY (s ročním výstavem/roční produkcí piva do 10 tisíc hl):

Antoš Slaný; Bizon Čižice; Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha Praha; Hostomice pod Brdy; Chmelařský institut Žatec – pokusný pivovar; Chýně; Kounický pivovar Kounice; Kozlíček Horní Dubenky; Lipan Dražíč; Maxmilian Kroměříž; MMX Lety u Dobřichovic; Modrá Hvězda Dobřany; Mostecký Kahan; Na Rychtě Ústí nad Labem; Novoměstský pivovar Praha; Permon Sokolov; Pivovarský dvůr Zvíkov; Plzeňský Pašák; Podlesí; První soukromý pivovar společenský (Svatovar) Lipník nad Bečvou; Purkmistr Plzeň; Radniční pivovar Jihlava; Slepý krtek Ujkovice; Starokladno; U Stočesů Rokycany; U Tří Růží Praha; Valášek Vsetín; Všerad Všeradice

PIVOVARY BEZ PIVOVARU (LÉTAJÍCÍ PIVOVARY): Two Tales Praha; Zemský Pivovar Praha

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,