Pekárna Na Plechu v plusu díky Impact First

Impact_first.jpg Vítězem jarního běhu akceleračního programu Impact First se stala Pekárna Na Plechu, sociální podnik zaměstnávající pekaře a cukráře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním, z východočeských Kvasin.   

Vyhlášení nejlepšího projektu akceleračního programu Impact First proběhlo ve čtvrtek 22. června v pražském Impact Hubu.

Díky vítězství v akceleračním programu Impact First získává Pekárna Na Plechu finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od České spořitelny, další podporu mentora týmu a členství v síti Impact Hub. V pekárně je, v režimu chráněných pracovních míst, zaměstnáno 6 pekařů a cukrářů, kterým každodenní výroba sladkých a slaných dobrot přináší radost a životní naplnění. „Díky účasti v akcelerátoru jsme mnohem sebevědomější a víme, že náš byznys stojí na stabilních základech,” říká Iva Laštovicová, spoluzakladatelka sociálního podniku Pferda, pod který patří Pekárna na Plechu. „Upřímně jsme nečekaly, že vyhrajeme, a o to víc si výhry vážíme. Peníze chceme využít především na rozvoj marketingu a poradenství v rámci organizace práce. Impact First má obrovskou zásluhu na tom, že jsme dokázali smazat naši půlmilionovou ztrátu z loňského roku a už teď víme, že v Pekárně jsme ziskoví. V programu jsem se naučili cenotvorbě, zlepšili jsem se v organizaci práce, ve strategickém myšlení, “ doplňuje Iva Laštovicová.

Vitezove___t__m_Pekarna_Na_Plechu_s_mentorem_Jindrou_Fialkou445.jpgV závěrečném večeru bojovalo o přízeň poroty celkem 9 projektů a porotce tak čekalo velmi těžké rozhodování o tom nejlepším z nich. Hlavním kritériem při jejím rozhodování byl posun projektu za dobu konání akcelerátoru, dále pak kvalita týmu a společenský dopad. „Takřka jednomyslně jsme se shodli na třech nejlepších projektech, ale pravidla nám umožňují dát finanční odměnu pouze jednomu. Rozhodli jsme se tedy pro tým z Pekárny Na Plechu, který předvedl za dobu čtyř měsíců obrovský posun, a to nejen v rámci vlastní Pekárny, ale také celé organizace Pferda. Pro nás všechny to byl viditelný a hmatatelný pokrok, který tým udělal pod vedením svého mentora. Během akcelerátoru se proměnily v podnikatelky, které drží otěže svého podnikání pevně v rukou. Dokázaly nám, že díky velkému úsilí všech dokáží zacelit „černou díru financí“ a přivést svou pekárnu do dlouhodobě udržitelné stability,“ říká Ondřej Zapletal ředitel Nadace České spořitelny a Nadace Depositum Bonum.

Pferda je východočeskou neziskovou organizací, která působí v Rychnově nad Kněžnou, Náchodě a Kvasinách. Do jejího portfolia patří tréninkové kavárny, tréninkový byt, úklidová firma a podpora samostatného bydlení. Dnes organizace zaměstnává 35 osob s mentálním postižením a duševním onemocněním na chráněných pracovních místech a v sociálních službách má cca 60 klientů.

Impact First je akcelerační program vytvořený na míru sociálním podnikům a neziskovým organizacím. Jeho cílem je vybudovat komunitu podnikatelů, kteří jsou nezávislí na grantové a dotační podpoře a zároveň jsou úspěšní v oblasti sociálního podnikání. Smyslem jejich každodenní práce je pozitivní ovlivňování okolí a společnosti. Je založen na mezinárodních zkušenostech, které jasně ukazují, že je možné setřít hranice mezi neziskovým a komerčním světem.

Impact First organizuje síť Impact Hub a je součástí nabídky programu sociálního bankovnictví České spořitelny, která úspěšným účastníkům nabízí i možnost financování jejich projektů formou úvěru. Další běh Impact First se rozběhne na podzim tohoto roku. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,