Odstartoval předprodej vstupenek na RawFest 2015

Raw_food_fest_logo_120.jpg Praha se opět stanem dějištěm největšího festivalu rawfood ve světě. Po úspěšném prvním ročníku RawFestu se mohou příznivci živé stravy těšit na pokračování.   

RawFest 2015, jehož pořadatelem je česká společnost Lifefood, bude tentokrát dvoudenní – potrvá od 6. do 7. června, přesouvá se na ostrov Štvanice v Praze a nabídne ještě pestřejší program určený nejen vyznavačům rawfood a zdravého životního stylu, ale také sportovcům, rodinám s dětmi i milovníkům nevšedních kulturních zážitků. Speciálně kvůli RawFestu přijede do České republiky poprvé jedna z největších průkopnic živé stravy Mimi Kirk a světový šampion ve freestyle parkuru Tim Shieff. Předprodej vstupenek běží prostřednictvím sítě SMS ticket a Ticketstream – zvýhodněné vstupenky jsou k dostání do 30. dubna 2015.

rawfest_14_3.jpgCo to je Rawfood?

Živé jídlo slaví ve světě gastronomie velký úspěch. Rawfood, chemicky neošetřená strava, se připravuje za nízkých teplot do 42 °C tak, aby v ní zůstaly zachovány všechny živiny, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu. „Nápad uspořádat velký festival, který by byl nejen oslavou živé stravy, ale života jako takového, v nás uzrával několik let. Loni jsme si to vyzkoušeli v běchovickém areálu naší společnosti a výsledek předčil ta nejodvážnější očekávání – na RawFest 2014 zavítalo přes dva tisíce návštěvníků. I proto jsme se letos rozhodli rozšířit program a posunout se do zeleného centra Prahy. Věříme, že si RawFest na Štvanci získá své příznivce nejen mezi vitariány a vegany, ale že si k nám najdou cestu všichni, kdo se rádi inspirují novými trendy v oblasti zdravého a zejména kvalitního životního stylu,“ říká Tereza Havrlandová, zakladatelka a majitelka pořádající společnosti Lifefood, která začala jako první v České republice vyrábět 100% raw pochoutky.

Rawfood v podání Mimi Kirk a dalších hvězd

Mimi_Kirk_fresh.jpgRawFest 2015 bude hlavně ve znamení ochutnávek toho nejlepšího z rawfood. Na festivalu potvrdila účast americká guru živé stravy a raw „nekuchařka“ Mimi Kirk (76), která patří k nejuznávanějším průkopnicím vitariánství ve světě. Do České republiky přijede vůbec poprvé. Přítomné zasvětí do tajů rawfood, kterému se aktivně věnuje od svých 30 let. Mimi je autorkou knižního bestselleru Live Raw. V roce 2009 ji organizace PETA zvolila nejvíce sexy vegetariánkou nad 50 let. Bližší informace k Mimi Kirk jsou k dispozici na www.youngonrawfood.com.

Návštěvníky RawFestu čekají lekce přípravy pokrmů pod taktovkou dalších mistrů „nekuchařů“, degustace menu vyhlášených raw restaurací i nejrůznějších sušených pochoutek, lahodných smoothies či třeba exotického ovoce. 

Sportovní workshopy s účastí Tima Shieffa

Velká část programu je věnována sportovním workshopům a tematickým přednáškám. Kromě jógy, boot campu, lezecké stěny a lanového parku ovládnou festival nevšední sportovní disciplíny. Na  RawFestu se představí Angličan Tim Shieff (27), světový šampion ve freestyle parkuru (či free runningu), vegan, vítěz Barclaycard World Freerun Championship z roku 2009 a člen britského free runningového projektu Storm Freerun. Jak vypadá freestyle parkur v podání Tima Shieffa, přibližuje video.

Oslava zdravého životního stylu za doprovodu hudby a divadla

Dvoudenní svátek jídla, sportu a inspirace zpestří divadelní a hudební představení. Pohodovou atmosféru RawFestu podpoří nová one-man-show beatboxera Ondřeje Havlíka alias En.drua. Vedle samotné beatboxově vokální improvizace přichystá pro účastníky hudební zážitek s použitím tzv. loopstation. Tato mašinka funguje jako „smyčkovač“ stop, které En.dru postupně nahrává přímo před publikem, pouze svým hlasem a ústy bez použití jiných elektronických efektů či nástrojů. En.dru má na kontě zlato z Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle a stříbro z Mistrovství světa v kategorii Team beatbox s kapelou Beatburger band. 

Program pro nejmenší návštěvníky

Na své si přijdou i malí festivaloví návštěvníci. Velkým tahákem bude osvědčená spolupráce se zážitkovým parkem Zeměráj, který nedávno získal 1. místo v soutěži DestinaCZe 2014 pořádané agenturou CzechTourism. Pro děti jsou připraveny různé atrakce, kvízy, hlavolamy a soutěže.

Vstupenky

Distribuce vstupenek běží prostřednictvím sítí SMS Ticket a Ticketstream. Vstupné startuje už od 190 Kč – zvýhodněné vstupenky si mohou zájemci koupit v předprodeji do 30. dubna 2015. Cena zahrnuje vstupy na workshopy, koncerty i další atrakce. Děti do 15 let mají vstup na RawFest zdarma.

Více na www.rawfest.cz a www.lifefood.cz.

Letak_raw_fest_2015_445.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,