Odborníci se na Bioakademii v Lednici zaměří na opatření ke zmírňování změny klimatu

bioakademie.jpg Významné vědecké kapacity se chystají do Lednice na Moravě na letní konferenci. Bioakademie 2011 ve dnech 29. června až 1. července přivítá nejen ekologické zemědělce, zpracovatele a prodejce biopotravin, ale také odborníky na téma klimatické změny.  

Vědecká část konference se zaměří na opatření ke zmírňování změny klimatu ve vztahu k zemědělství, což souvisí s hlavními tématy letošní Bioakademie. Těmi jsou regionální biopotraviny a bioregiony.

„Koncept regionální potraviny, kromě toho, že má přispívá k údržbě krajiny a rozvoji regionu, přináší také pozitivní efekty ve vztahu k tolik diskutované změně klimatu,“ uvedl za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Milan Kouřil, manažer Bioakademie 2011. Vědecká část mezinárodní konference bude hledat odpovědi, jak konkrétně může ekologické zemědělství přispět k ochraně klimatu a napomoci k plnění cílů připravované Strategie přizpůsobení se změnám klimatu, za jejíž přípravu je zodpovědné Ministerstvo životního prostředí ČR. „Tato Strategie by měla mimo jiné obsahovat návrhy, cíle a opatření pro oblast zemědělství,“ vysvětlil Milan Kouřil.

V Lednici se nad společným hledáním řešení závažných otázek sejdou odborníci z mnoha zemí světa, zástupci státní správy z České republiky i zahraničí.

„V rámci Bioakademie 2011 chceme ve spolupráci se zahraničními odborníky připravovat podklady pro Strategii přizpůsobení se změnám klimatu a diskutovat o přípravě praktických nástrojů pro naplňování cíle ochrany klimatu. Je třeba propojit budoucí rámec společné zemědělské politiky a její nastavení po roce 2013 s připravovanou Strategií, tak aby spolu korespondovaly a vzájemně se doplňovaly. Tímto propojením by mohly být například konkrétní agroenvironmentální opatření v novém programovacím období, tedy od roku 2013,“ uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Účastníci Bioakademie 2011 hodlají pokračovat ve sbírání informací a zkušeností ze zahraničí, které by se daly aplikovat na životní prostředí v České republice.  Je neoddiskutovatelné, že ekologičtí zemědělci mají právě k životnímu prostředí velmi úzký vztah.

Jedenáctý ročník evropské letní akademie, kterou pořádá  PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, se uskuteční od 29. června do 1. července v Lednici na jižní Moravě. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,