Oblíbená značka biopotravin Alnatura nově také v Globusu

alnatura_logo_klein_1.jpg Jedna z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších značek biopotravin na českém trhu, německá Alnatura, nyní v nabídce hypermarketů Globus.  

Od května letošního roku si koupíte biopotraviny německé značky Alnatura kromě prodejen dm nově také v síti hypermarketů Globus. Německý výrobce Alnatura totiž následuje stejného příkladu v Německu, kde své biopotraviny nabízí jak v prodejnách dm tak v Globusu.

bioinfocz_na_fb_1.jpg

Biopotraviny značky Alnatura jsou mezi Čechy velmi oblíbené. Díky jejich prodejům se dm drogerie stala maloobchodníkem s daleko největším obratem za prodané biopotraviny na českém trhu. A to přesto, že se jedná o drogistický řetězec maloobchodů a biopotraviny Alnatura jsou z dovozu. Dm nabízela v květnu  2011 celkem 566 biopotravin Alnatura (zdroj: Green marketing cenový BIOmonitor). „Až do října 2010 měla dm drogerie markt s.r.o. se společností Alnatura Produktions- und Handels GmbH smlouvu o exkluzivním prodeji v České republice. Poté co její platnost vypršela jsme věděli, že biopotraviny Alnatura bude v České republice jednou nabízet také Globus,“ říká Vladimíra Filipová, která má sortiment biopotravin v dm na starosti.

Hypermarkety Globus ve svém aktuálním červnovém letáků nabízí nově zhruba 60 položek značky Alnatura, nejvíce z kategorie kojenecká a dětská výživa, dále trvanlivé pečivo, čaje, džemy a marmelády. Oproti dm drogerie markt nabízí Globus z řady Alnatura i potraviny čerstvé jako například jogurty, sýry, jogurtové nápoje nebo šunku. Cenově se Globus drží na úrovni dm.

globus_1_1.jpg

Mezi největší dodavatele biopotravin (co do počtu položek) do Globusu zatím patřili společnosti Hipp Czech a dále pak Country Life a Pro-Bio. Mezi hypermarkety má Globus nejširší nabídku biopotravin. V květnu Globus nabízel 330 biopotravin nejvíce z kategorií kojenecká a dětská výživa a mléko a mléčné výrobky. Následován je Intersparem s 296 položkami a Kauflandem s 251 položkami. Tesco a Albert hypermarket nabízejí shodně po 242 biopotravinách (zdroj: Green marketing cenový BIOmonitor).

„Dm i Globus si vytváří sortiment Alnatura samostatně. Cenového srovnání se nebojíme, nabízíme k již velmi nízkým cenám svým zákazníkům ještě dalších 10 procent věrnostní slevy. Sortiment biopotravin Alnatura neustále rozšiřujeme a jsme s vývojem obratů v letošním roce velmi spokojeni, rostou stejně rychle, v některých kategoriích ještě rychleji, než vloni. V nových a opravovaných prodejnách dm věnujeme biosortimentu 4 metry regálové plochy, biopotraviny jsou pro nás stěžejní sortiment,“ doplňuje Vladimíra Filipová.

Největší německý výrobce, velkoobchodník a maloobchodník s biopotravinami, společnost Alnatura, dosáhl v roce 2010 zatím nejvyššího obratu ve své historii: téměř 400 milionů EUR. Alnatura vyrábí přibližně 1 000 výrobků, které se v Německu prodávají ve vlastních biosupermarketech a v dalších více  než 3 000 prodejnách různých maloobchodníků. Alnatura provozuje síť biosupermarketů s názvem Super-Natur. Nyní jich má 62, jen za rok 2010 jich otevřela dalších devět.

Mohlo by vás také zajímat: 

Aktuální vývoj nabídky biopotravin v maloobchodních řetězcích

Alnatura zvýšila obrat na téměř 400 milionů EUR

 

 

 

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,