Oblíbená značka biopotravin Alnatura nově také v Globusu

alnatura_logo_klein_1.jpg Jedna z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších značek biopotravin na českém trhu, německá Alnatura, nyní v nabídce hypermarketů Globus.  

Od května letošního roku si koupíte biopotraviny německé značky Alnatura kromě prodejen dm nově také v síti hypermarketů Globus. Německý výrobce Alnatura totiž následuje stejného příkladu v Německu, kde své biopotraviny nabízí jak v prodejnách dm tak v Globusu.

bioinfocz_na_fb_1.jpg

Biopotraviny značky Alnatura jsou mezi Čechy velmi oblíbené. Díky jejich prodejům se dm drogerie stala maloobchodníkem s daleko největším obratem za prodané biopotraviny na českém trhu. A to přesto, že se jedná o drogistický řetězec maloobchodů a biopotraviny Alnatura jsou z dovozu. Dm nabízela v květnu  2011 celkem 566 biopotravin Alnatura (zdroj: Green marketing cenový BIOmonitor). „Až do října 2010 měla dm drogerie markt s.r.o. se společností Alnatura Produktions- und Handels GmbH smlouvu o exkluzivním prodeji v České republice. Poté co její platnost vypršela jsme věděli, že biopotraviny Alnatura bude v České republice jednou nabízet také Globus,“ říká Vladimíra Filipová, která má sortiment biopotravin v dm na starosti.

Hypermarkety Globus ve svém aktuálním červnovém letáků nabízí nově zhruba 60 položek značky Alnatura, nejvíce z kategorie kojenecká a dětská výživa, dále trvanlivé pečivo, čaje, džemy a marmelády. Oproti dm drogerie markt nabízí Globus z řady Alnatura i potraviny čerstvé jako například jogurty, sýry, jogurtové nápoje nebo šunku. Cenově se Globus drží na úrovni dm.

globus_1_1.jpg

Mezi největší dodavatele biopotravin (co do počtu položek) do Globusu zatím patřili společnosti Hipp Czech a dále pak Country Life a Pro-Bio. Mezi hypermarkety má Globus nejširší nabídku biopotravin. V květnu Globus nabízel 330 biopotravin nejvíce z kategorií kojenecká a dětská výživa a mléko a mléčné výrobky. Následován je Intersparem s 296 položkami a Kauflandem s 251 položkami. Tesco a Albert hypermarket nabízejí shodně po 242 biopotravinách (zdroj: Green marketing cenový BIOmonitor).

„Dm i Globus si vytváří sortiment Alnatura samostatně. Cenového srovnání se nebojíme, nabízíme k již velmi nízkým cenám svým zákazníkům ještě dalších 10 procent věrnostní slevy. Sortiment biopotravin Alnatura neustále rozšiřujeme a jsme s vývojem obratů v letošním roce velmi spokojeni, rostou stejně rychle, v některých kategoriích ještě rychleji, než vloni. V nových a opravovaných prodejnách dm věnujeme biosortimentu 4 metry regálové plochy, biopotraviny jsou pro nás stěžejní sortiment,“ doplňuje Vladimíra Filipová.

Největší německý výrobce, velkoobchodník a maloobchodník s biopotravinami, společnost Alnatura, dosáhl v roce 2010 zatím nejvyššího obratu ve své historii: téměř 400 milionů EUR. Alnatura vyrábí přibližně 1 000 výrobků, které se v Německu prodávají ve vlastních biosupermarketech a v dalších více  než 3 000 prodejnách různých maloobchodníků. Alnatura provozuje síť biosupermarketů s názvem Super-Natur. Nyní jich má 62, jen za rok 2010 jich otevřela dalších devět.

Mohlo by vás také zajímat: 

Aktuální vývoj nabídky biopotravin v maloobchodních řetězcích

Alnatura zvýšila obrat na téměř 400 milionů EUR

 

 

 

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,