Objevte krásy Kryštofova údolí v prvním českém penzionu s čistě rostlinnou stravou

Penzion_web_4.jpg Kryštofovo údolí, ležící na pomezí Jizerských a Lužických hor, jen pár kilometrů od Ještědu, patří k nejmalebnějším místům v České republice.   

Kromě nádherné přírody a mnoha zajímavostí, které stojí za shlédnutí, mu ovšem patří i jeden primát: vznikl zde první český penzion s čistě rostlinnou stravou. Vitalpenzion Novina funguje dva roky a za svou existenci přilákal již mnoho návštěvníků nejen z řad vegetariánů a veganů, ale i lidí, kteří chtějí poznávat nové zažitky, mají rádi krásnou přírodu nebo jsou vyznavači zdravého životního stylu. Pro ně má penzion, který leží na okraji lesa a nabízí výhled na stráně Kryštofova údolí, mnoho možností aktivního i pasivního odpočinku.

Penzion_web1.jpg"Znal jsem podobná místa z ciziny a rozhodl jsem se, že by bylo skvělé, kdyby penzion, který nabízí krásnou přírodu a zároveň zdravou, čistě rostlinnou stravu, vzniknul i u nás," říká majitel penzionu Rostislav Siksta, který se vegansky stravuje již přes dvacet let. "A jsem rád, že se to podařilo zrovna v Kryštofově údolí, které je opravdu nádherné a plné zajímavostí."

Mezi ně patří například vůbec nejstarší vesnický orloj v ČR, Muzeum betlémů, majestátní kamenný železniční viadukt, různé malebné kavárničky a zákoutí - a samozřejmě krásná okolí příroda. Na Ještěd je to z penzionu pouhých 5 kilometrů a k vycházkám lákájí i svahy okolních hor.

Penzion_web3.jpgVelkým lákadlem Vitalpezionu Novina, který ho odlišuje od jiných penzionů v okolí (a vůbec v celé České republice) je čistě rostlinná strava. Ta je koncipovaná tak, aby maximálně zachutnala i lidem, kteří se stravují konvenčně - v menu bývají kromě různých specialit i například klasická česká jídla, jako je svíčková, jen připřavené ve veganské verzi. "Jezdí k nám i hodně lidí, kteří se nejsou vegané, ale mají chuť vyzkoušet něco nového, nebo chtějí odlehčit svému jídelníčku," říká Kateřina Matoušová, které jídla na penzionu připravuje a stará se o hosty. "Po čem se vždy zaručeně zapráší, jsou různé druhy zeleninových placiček s pečenýma bramborama, indický dhal, nebo třeba veganské burgery."

Penzion je díky svému okolí i výborným místem, které stojí za to navštívit s dětmi - do lesa, lákajícího k hrám, je to jen pár kroků. A když nevyjde počasí, dá se zajet do nedalekého Liberce, kde je možnost navštívit například velký aquapark Babylon. V zimě je v okolí mnoho možností lyžování - buď na nedalekém Ještědu, popřípadě je na výběr mnoho bežkařských tras.

Penzion_web_2.jpgDalší tipy a nebo přímo možnost rezervovat si pobyt, je možné najít na www.penzionnovina.cz. Nudit se zde rozhodně nebudete.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,