Objevte kouzlo farmářských lahůdek i jejich cestu od vidlí až na vidličku

jidlo_z_blizka_logo_colour_short_150.jpg Jste milovníci dobrého jídla a zajímáte se o jeho původ? Právě pro vás se od 9. do 29. července na slavnostech Jídlo z blízka vaří lahůdky z regionálních surovin. Nechybí ani kurzy vaření a degustace vín.  

Po tři červencové týdny si můžete ve třinácti brněnských podnicích užívat jedinečná tříchodová menu připravená výhradně z místních ingrediencí od nejlepších regionálních producentů, se kterými vás seznámí jídelní lístek. „V nabídce restaurací najdete čerstvé pstruhy z Moravského krasu, šťavnaté králičí, jehněčí, vepřové i hovězí maso z ekofarem na Valašsku a Vysočině a těšit se můžete i na využití čerstvých bylinek, sezónní zeleninu, borůvky, maliny i sluncem provoněné třešně či meruňky ze Znojemska,“ vysvětlila Lucie Frgalová ze Slow Food Brno, které slavnosti již druhým rokem organizuje.

jidlo_z_blizka_grafika_445.jpgChcete vědět více o tom, odkud vaše jídlo pochází? Letní slavnosti mají také doprovodný program, na kterém je možné potkat se osobně se známým rakouským šéfkuchařem Johannem Reisingerem, dát si víkendový oběd s předními dámami české gastropublicistiky Ditou Pecháčkovou a Janou Florentýnou Zatloukalovou, nebo zkusit vaření podle Martina Škody a jeho první kuchařky. Přijďte se seznámit se sedláky, vinaři, malovýrobci delikates i šéfkuchaři, kteří svoji práci nepřestali dělat s láskou. Pod jejich laskavým dohledem si můžete vyzkoušet tradiční řemesla, naučit se klasické recepty nebo ocenit půvab moravských vín.

La_Bouchee_Kralik_na_mandlich445.jpgJestli jste dosud váhali s pečením domácího štrúdlu nebo vykostěním králíka, vrhněte se do toho tentokrát po hlavě. Program je připraven právě pro vás! Přiveďte i své děti, které jistě nadchne, jak se z čerstvého ovoce stane marmeláda.

Letošního ročníku gastronomických slavností Jídlo z blízka se účastní brněnské podniky Bistro Franz, Borgo Agnese, Boulevard, Green, Jednička, Kavárna Era, La Bouchée, Leporelo+, Noem Arch, Ristorante Piazza, Starobrněnská pivnice na Divadelní, Šelepka a U Kastelána.

Prozkoumejte příběh surovin, zamluvte si stůl na www.jidlozblizka.cz a ochutnejte jižní Moravu na jedné z největších gastronomických událostí tohoto roku v Brně! Nikde jinde nepoznáte jídlo z blízka tak zblízka.

Druhý ročník slavností Jídlo z blízka pořádá Slow Food Brno. „Věříme, že být světovými znamená jíst místní potraviny. Umět si je vychutnat. Pozvat ke stolu rodinu a přátele. A nikam od něj nespěchat. V brněnském konviviu světového hnutí Slow Food se všemi silami snažíme o návrat místních surovin na stoly jižní Moravy a tradic „pomalého jídla“ do myslí stolovníků. Spojujeme a inspirujeme zemědělce, bylinkáře, rybáře, majitele restaurací, trhovce a jedlíky. Každý rok ve spolupráci s nejlepšími restauracemi pořádáme slavnosti Jídlo z blízka, jediný gastroprojekt v České republice, který se soustředí na kvalitu, čerstvost a autentický původ surovin, i další akce“, říká za organizátory Lucie Frgalová.

Osobní záštitu nad Slavnostmi převzal ministr zemědělství Petr Bendl.

Partnery slavností Jídlo z blízka jsou Ministerstvo zemědělství ČR, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, DRING Consulting, Sklizeno, Yellow&Blue, Rengl,  Rail Reklam, reklamní společnost SNIP & CO, Nadace Partnerství, MF Dnes, Moravské Hospodářství, TopLife, Metropolis, Kult, Český rozhlas Brno, Rádio Petrov, Lunchtime.cz, Gastronaut.cz, Ekologické bydlení, Bio-info.cz a NaZeleno.cz.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,