O Českou biopotravinu roku 2011 soutěží 58 výrobků

CeskaBiopotravina2011_logo_male_1.jpg Do prestižní soutěže v oboru biopotravin „Česká biopotravina roku 2011“, jež byla vloni vyhlášena již po desáté, nominovalo 21 výrobců biopotravin celkem 58 výrobků v 6 kategoriích. Odborná porota vybere vítěze na začátku února.  

Soutěž „Česká biopotravina roku“ má za cíl podporovat vynikající kvalitu v celém dodavatelském řetězci oboru biopotravin a zviditelnit nejkvalitnější biopotraviny vyráběné v České republice. Každoročně ji vyhlašuje Potravinářská komora České republiky společně s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců

Kromě hlavní ceny budou také vyhlášeni vítězové jednotlivých produktových kategorií. Nejvíce obsazenou kategorií je tentokrát kategorie mlýnské a pekárenské výrobky. Porotci budou vybírat z celkem 12 výrobků od pěti výrobců biopečiva: BEAS, Jan Zeman - Biopekárna Zemanka, Statek Tilia, EKOPRODUKT a PRO-BIO, obchodní společnost.
Opět kvalitně obsazenou je kategorie mléko a mléčné výrobky, do ní nominovaly Mlékárna Valašské Meziříčí, Horský statek Abertamy a Polabské mlékárny celkem 5 výrobků.
Kategorie nápoje má letos jen dvě nominace a to dva druhy vinných moštů od Pavla Bindera.
Kategorii výrobky z ovoce a zeleniny naplnili svými ovocnými džemi Dobromila Komárková a Statek Tilia.
Do kategorie biovýrobky pro gastronomii nominovaly společnosti Lakšmanna, PRO-BIO, obchodní společnost a Radomír Burša celkem čtyři výrobky.
Samostatnou kategorií je kategorie vína z ekologických hroznů. Poprvé se v této kategorii soutěžilo v roce 2010 a zájem vinařů byl veliký. Ovšem ročník 2011 zaznamenal nový rekord. Osm ekologických vinařů, o dva více než v předchozím ročníku, nominovalo 33 vín (v roce 2010 18 vín). O vítězství v této kategorii budou soutěžit vína z vinařství Gotberg, Vinselekt Michlovský, Veritas, Vinařství Barabáš, Pavel Binder, Bohemia Canopus, Víno Marcinčák a Vinné sklepy Kutná hora.

Porotci bude vybírat vítěze na svém zasedání 1. a 2. února. Přihlášené výrobky budou hodnoceny podle kritérií, odrážející nejen chuť, způsob zpracování a výroby a použité suroviny, ale také celkový koncept výrobku, od výhod pro zákazníky, obal, přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Hodnotící kritéria soutěže také slouží k informování, inspiraci a jako měřítko pro začínající i stávající výrobce biopotravin.

Zlatým partnerem soutěže je společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o., člen mezinárodní skupiny Bureau Veritas Certification, která působí ve více než 100 zemích a je lídrem celosvětového certifikačního trhu. Mezi hlavní služby patří inspekce potravin a zemědělských komodit, testování a laboratorní analýzy, certifikace, technické revize a vzdělávání. Veletržním partnerem soutěže je NurnbergMesse GmbH, organizátor největšího světového veletrhu biopotravin BioFach. Mediálními partnery soutěže jsou časopis Retail Info Plus a informační portály Bio-info a Nazeleno.cz.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,