Nový výzkum dokazuje podnikatelské výhody darovaní produktů

good360_110.jpg Výzkumníci z Univerzity v Indianě, USA dospěli k závěru, že darování výrobků je ekonomicky výhodnější než jejich likvidace.  

 Výzkum ukazuje, že podnikatelům se může dařit díky tzv.. in-kind nebo produktové filantropii, kdy firma daruje své výrobky a služby. Darování výrobků charitám pomáhá podnikatelským výsledkem, snižuje množství odpadu na skládkách a poskytuje podporu pro lidi v nouzi, kteří tak mohou využít své omezené zdroje na zaplacení jídla, zdravotní péče, léků a jiných životních potřeb. 

Studie, která byla vydána v lednu 2012 Školou veřejných a environmentálních záležitostí Univerzity v Indianě, poskytuje první detailní ověření návratnosti investic za darování výrobků namísto jejich likvidace nebo zničení.

"Tento výzkum dokazuje, že darování produktů může vyústit v podstatné finanční a sociální zisky při minimálních nákladech a rizicích", říká Justin Ross, vedoucí výzkumník této studie. "Navíc, spolupráce s neziskovými organizacemi, které mohou spojit firmy s charitami, snižuje podnikatelské náklady spjaté s produktovou filantropií."

Good360, nezisková organizace, která podporuje darování výrobků a služeb již téměř 30 let, navrhla minulý rok Škole veřejných a environmentálních záležitostí, aby tuto studii provedla. Výzkum poskytuje informace, které mohou podnikatelům pomoci udělat dobré rozhodnutí ohledně jejich přebytků.

K dalším zjištěním patří:

  • Darování produktů může přinést stejné zlepšení image jako marketingové a reklamní programy a za nižší náklady.
  •  Společnosti zapojené do produktové filantropie se vyhnou poplatkům a negativním důsledkům spojených s likvidací svých výrobků a nadbytečnými zásobami.
  • Darování produktů je ve většině situací lépe než jejich likvidace. Zpráva poskytuje návod pro firmy, jak si udělat rychlé porovnání nákladů.
  • Darování produktů představuje značnou finanční výhodu oproti darování finančních prostředků, protože může přinést větší daňové úlevy (v USA).

Kromě ekonomického odůvodnění pro maloobchodníky, výrobce a distributory, proč darovat nadbytečný zboží, zpráva také poskytuje rámec pro manažery, určený na analýzu nákladů, zisků, risku a příležitostí pro provádění programu produktové filantropie.

"Doufáme, že zpráva inspiruje více firem ke zvážení darovaní produktů jako reálné alternativě k jejich likvidaci", říká Cindy Hallberlin, prezidentka a výkonná ředitelka Good360, amerického neziskového lídra v produktové filantropii. "Pro mnoho lidí je darování produktů nevyužitá strategická příležitost ke zlepšení podnikání a ke zvýšení sociálního dopadu na komunity a na okolnosti, které jsou pro ně zajímavé." Málokdy je mezi byznysem a společenskou prospěšností taková win-win situace.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,