Nový výzkum dokazuje podnikatelské výhody darovaní produktů

good360_110.jpg Výzkumníci z Univerzity v Indianě, USA dospěli k závěru, že darování výrobků je ekonomicky výhodnější než jejich likvidace.  

 Výzkum ukazuje, že podnikatelům se může dařit díky tzv.. in-kind nebo produktové filantropii, kdy firma daruje své výrobky a služby. Darování výrobků charitám pomáhá podnikatelským výsledkem, snižuje množství odpadu na skládkách a poskytuje podporu pro lidi v nouzi, kteří tak mohou využít své omezené zdroje na zaplacení jídla, zdravotní péče, léků a jiných životních potřeb. 

Studie, která byla vydána v lednu 2012 Školou veřejných a environmentálních záležitostí Univerzity v Indianě, poskytuje první detailní ověření návratnosti investic za darování výrobků namísto jejich likvidace nebo zničení.

"Tento výzkum dokazuje, že darování produktů může vyústit v podstatné finanční a sociální zisky při minimálních nákladech a rizicích", říká Justin Ross, vedoucí výzkumník této studie. "Navíc, spolupráce s neziskovými organizacemi, které mohou spojit firmy s charitami, snižuje podnikatelské náklady spjaté s produktovou filantropií."

Good360, nezisková organizace, která podporuje darování výrobků a služeb již téměř 30 let, navrhla minulý rok Škole veřejných a environmentálních záležitostí, aby tuto studii provedla. Výzkum poskytuje informace, které mohou podnikatelům pomoci udělat dobré rozhodnutí ohledně jejich přebytků.

K dalším zjištěním patří:

  • Darování produktů může přinést stejné zlepšení image jako marketingové a reklamní programy a za nižší náklady.
  •  Společnosti zapojené do produktové filantropie se vyhnou poplatkům a negativním důsledkům spojených s likvidací svých výrobků a nadbytečnými zásobami.
  • Darování produktů je ve většině situací lépe než jejich likvidace. Zpráva poskytuje návod pro firmy, jak si udělat rychlé porovnání nákladů.
  • Darování produktů představuje značnou finanční výhodu oproti darování finančních prostředků, protože může přinést větší daňové úlevy (v USA).

Kromě ekonomického odůvodnění pro maloobchodníky, výrobce a distributory, proč darovat nadbytečný zboží, zpráva také poskytuje rámec pro manažery, určený na analýzu nákladů, zisků, risku a příležitostí pro provádění programu produktové filantropie.

"Doufáme, že zpráva inspiruje více firem ke zvážení darovaní produktů jako reálné alternativě k jejich likvidaci", říká Cindy Hallberlin, prezidentka a výkonná ředitelka Good360, amerického neziskového lídra v produktové filantropii. "Pro mnoho lidí je darování produktů nevyužitá strategická příležitost ke zlepšení podnikání a ke zvýšení sociálního dopadu na komunity a na okolnosti, které jsou pro ně zajímavé." Málokdy je mezi byznysem a společenskou prospěšností taková win-win situace.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,