Novoroční inspirace - proč biopotraviny zařadit do svého jídelníčku?

PROBIO_logo_NOVE.jpg Pokud si přejete do nového roku vkročit zdravěji, přinášíme vám inspiraci, jak biopotraviny lehce a přirozeně zařadit do svého jídelníčku.  

Nedělejte příliš velké změny najednou, i malé kroky mají význam. Dejte přednost kvalitě před kvantitou. Určitý potravinový minimalizmus vám umožní nakupovat plnohodnotné biopotraviny s vysokou nutriční hodnotou.

Nejezte chemii, ale skutečné jídlo

Člověk nemusí dlouze pročítat vědecké studie, aby mu došlo, že anonymně vypěstované potraviny z klasického průmyslového zemědělství v sobě nenesou to, co si od jídla přejeme. Zbytky pesticidů a průmyslových hnojiv, umělé náhražky, syntetická barviva či aromata našemu tělu zkrátka neprospívají. Věnujte výběru potravin svůj čas a pozornost, upřednostňujte  potraviny bez umělé chemie, nejlépe v kvalitě bio. Biopotraviny jsou nejbezpečnější a nejvíce kontrolované potraviny na trhu. Jejich výroba je zcela transparentní, mají dohledatelný původ a zaručují vysokou kvalitu.

Kv__skov___chl__b_maly.jpgPotravinový minimalizmus

Za jednotlivé biopotraviny zaplatíte možná o něco více, pokud však volíte potraviny opravdu uvážlivě, kupujete převážně ty základní, neplýtváte a využijete vše, výdaje za jídlo odpovídají průměrným částkám utraceným za potraviny v České republice. Když jíte plnohodnotné jídlo, odpadají náklady za potravinové doplňky, a protože kvalitní biopotraviny jsou prosté od průmyslové chemie, která našemu tělu škodí, často ušetříte i za léky. 

Bramborov___knedl__ky_pln__n___pohankou_445.jpgPoznejte celou cestu potravin

Než se potraviny dostanou na váš stůl, urazí pěkný kus cesty.  Jídlo v sobě nese vždy nějaký „vzkaz“ na základě toho, za jakých podmínek vyrostlo, kdo a kde ho vypěstoval.  Jste zvědaví?  Najděte si svého výrobce, který vám tuto cestu ukáže a pozve vás na ni. Vypravte se do míst, kde se suroviny zpracovávají, balí a čekají, než se dostanou k vám.  My vás na takovou cestu zveme. Provedeme vás našim bio mlýnem, ukážeme vám prostor našich balíren i skladů. Uvidíte, jak to u nás funguje a získáte odpovědi i na ty nejvšetečnější otázky.

Trhankovo_zeleninov___karban__tky_maly.jpgVařte ze základních surovin

Jednoduché rady a recepty platí v dnešních dnech stejně jako před sto lety. Vařte tradiční pokrmy ze základních jednoduchých surovin. Výborně vás zasytí, dodají tělu, co potřebujete, a vy objevíte nové chutě, které jste třeba ještě nezkoušeli. V zimním období doporučujeme na zahřátí jídla z jahel, pohanky, zapečené pokrmy z krup, husté zeleninové a luštěninové polévky a tradiční české domácí pečivo.   Inspirujte se našimi recepty. (https://www.probio.cz/cs/probio-svet/recepty)

Vláknina - základní potrava pro vaše střeva

Pro správné fungování těla by měl dospělý člověk přijímat nejméně 30 g vlákniny denně. Ve vyspělých západních zemích je to však většinou jen polovina. Vláknina je hlavní potravou pro přátelské bakterie, které žijí v symbióze v našem střevě a udržují v trávicím traktu rovnováhu. Mají na svědomí správné fungování nejen střev, ale i dalších životně důležitých funkcí v celém těle, proto jsou střeva označována za náš "druhý mozek". Vlákninu zařadíte do jídelníčku snadno ve formě ovesných vloček nebo kaše z celozrnné špaldové či pohankové krupice. jako přílohu volte celozrnné těstoviny, rýži natural či obilné kroupy a nezapomínejte na ovoce, zeleninu a luštěniny (do polévek, placiček, pomazánek i salátů).

Jednozrnkov___supergranola445.jpgVsaďte na české superpotraviny

Pojem superfood nemusí znamenat exotické bobule z cizokrajných zemí. Superpotraviny jsou potraviny s mimořádně vysokým obsahem živin a významným přínosem pro naše zdraví. Patří k nim i původní nepřešlechtěné druhy obilovin, které neprošly nikdy speciálním šlechtěním a zachovaly si své jedinečné vlastnosti. Na našich ekologických polích roste pšenice jednozrnka, dvouzrnka, špalda, pohanka, žito, oves a další. Díky své chuti, výborné stravitelnosti a množství obsažených živin se opět dostávají na stoly českých rodin i do jídelníčků špičkových restaurací. Ochutnejte je také, zkuste náš recept!

Uberte na obalech

Už jste objevili bezobalový prodej? Nakupujete ve větším? Naše výrobky už můžete nakoupit i v bezobalových prodejnách ze speciálních zásobníků do vlastních nádob. Anebo můžete využít naše gastro balení a snížit tak množství obalového materiálu. Každý ušetřený obal se počítá. Jak to máte vy?

Barbora Hernychová

www.probio.cz

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,